Już 21 marca na gali KSW 53 w Łodzi do klatki polskiej organizacji powróci Mateusz Gamrot (15-0, 1 NC). Jego przeciwnikiem będzie Edimilson „Kevin” Souza (18-5). Na ten moment nie poinformowano, czy stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski KSW.

Dla „Gamera” będzie to powrót do klatki po wygranej z Kleberem Koike Erbstem, którą odniósł na gali KSW 46, 1 grudnia 2018 roku. Od tamtej pory Gamrot nie stoczył ani jednej walki w MMA, a jego przyszłość nie była jasna.

>>> Mariusz Pudzianowski kontuzjowany! Wypada z KSW 53 w Łodzi

Gamrot w dotychczasowej karierze pokonywał takich zawodników, jak Mansour Baranoui, Renato Gomes, Norman Parke czy Grzegorz Szulakowski. Niepokonany zawodnik na swoim koncie ma dwa tytuły mistrzowskie KSW – w wadze piórkowej i lekkiej, które zdobył w starciach z Kleberem Koike Erbstem i wcześniej wspomnianym Francuzem.

Edimilson Souza na swoim koncie ma walki dla takich organizacji, jak UFC czy Bellator. Pod szyldem największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie stoczył cztery pojedynki – zwyciężył z Felipe Arantesem, Markiem Eddivą i Katsunorim Kikuną, przegrał natomiast przez poddanie z Chasem Skellym.

>>> Maciej Kawulski rozwiewa wątpliwości w sprawie walki Gamrot vs Parnasse

Po czterech walkach w UFC, gdzie bilans Brazylijczyka wynosił 3-1, został on zwolniony z tej organizacji i trafił do Bellatora. Tam skrzyżował rękawice z Patrickym „Pitbullem” Freire, z którym przegrał jednogłośną decyzją sędziów.

Po ponad dwuletniej przerwie „Kevin” wrócił do startów w listopadzie 2018 roku. Na gali MF Fighters 1 w zaledwie 8 sekund znokautował Janio Carvalho. W kolejnym pojedynku, który miał miejsce w czerwcu 2019 roku, niejednogłośną decyzją sędziów pokonał Denisa Silvę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.