Marvin Vettori, zawodnik kategorii średniej UFC, musi odłożyć w czasie powrót do oktagonu. Włoch wypadł z nadchodzącej rywalizacji z jego udziałem.

Vettori do oktagonu miał powrócić na okoliczność gali UFC on ESPN+ 98. Wydarzenie odbędzie się 6 kwietnia w obiekcie UFC Apex w Las Vegas. Włoch w walce wieczoru wydarzenia miał zmierzyć się z Brendanem Allenem. Starcie to nie odbędzie się jednak w kwietniu. Damon Martin z MMA Fighting doniósł o kontuzji barku Włocha. W chwili obecnej amerykański hegemon pracuje nad nową walką wieczoru. Nie wiadomo czy UFC znajdzie nowego rywala dla Amerykanina, czy starcie z jego udziałem zostanie przesunięte w czasie.

Vettori (MMA 19–7–1) przegrał w ostatniej walce na czerwcowej gali UFC w 2023 roku z Jaredem Cannonierem. „The Italian Dream” został rozbity przez rywala i pokonany przez jednogłośną decyzję sędziów w starciu zwieńczającym wydarzenie. 30-latek w UFC rywalizuje od 2016 roku. W tym czasie pokonywał takich zawodników jak m.in. Jack Hermansson, Kevin Holland czy Paulo Costa. Włoch w 2021 roku przegrał starcie mistrzowskie z Israelem Adesanyą na UFC 263. 11 z 19 zwycięstw zdobywał kończąc swoich przeciwników przed czasem. Vettori zajmuje 5. miejsce w rankingu wagi średniej UFC.

Allen (MMA 23-5) jest na fali sześciu zwycięstw, w tym pięciu przez poddania. Amerykanin w listopadzie 2023 poddał duszeniem zza pleców Paula Craiga w walce wieczoru wydarzenia UFC. 28-latek w amerykańskim hegemonie rywalizuje od 2019 roku. W tym czasie pokonywał takie nazwiska jak m.in. Kevin Holland, Sam Alvey, Krzysztof Jotko czy Andre Muniz. 18 z 23 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem, głównie, bo 14 razy, poddając ich. Allen zajmuje 6. miejsce w rankingu kategorii średniej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Genialny Żółw
Genialny Żółw

NoLife FC

31,204 komentarzy 105,841 polubień

dawac mu cipajewa :śmiech:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Enigma93
Enigma93

Jungle Fight
Bantamweight

225 komentarzy 323 polubień

Cannonier - Allen byłoby spoko, chyba już MCL naprawił

Odpowiedz polub