12 grudnia w Londynie szykuje się świetna gala z udziałem zawodników wagi ciężkiej oraz junior ciężkiej. Mariusz Wach został dodany do rozpiski i spotka się z młodym i ambitnym  Hughie Furym. Na tej samej rozpisce obejrzymy także Krzysztofa Głowackiego w pojedynku z Lawrencem Okolie o pas WBO w kategorii junior ciężkiej. Ostatnim starciem będzie spotkanie Anthony’ego Joshuy z Kubratem Pulevem o mistrzostwo świata — WBA, WBO i IBF.

Hughie Fury w karierze amatorskiej zdobył złoty medal na młodzieżowych mistrzostwach świata w 2012 roku w stolicy Armenii. Jest kuzynem aktualnego mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury’ego, jego trenerem od początku kariery jest Peter Fury. Hughie na ringach zawodowych wygrywał 24 razy, przegrywał 3 razy z Josephem Parkerem,  Kubratem Pulevem oraz Alexanderem Povetkinem.

Mariusz Wach co prawa ma już 40 lat, ale nadal zapraszany jest na dobre gale. Ostatnim razem walczył w Polsce, gdzie pokonał na punkty Kevina Johnsona. Wcześniej toczył bój na arenie w Diriyah z Dillianem Whytem, niestety przegrał po zaciętym starciu. W swojej bokserskiej przygodzie Wach walczył ze świetnymi bokserami — Wladimirem Klitschko,  Jarrellem Millerem oraz Alexanderem Povetkinem. Czekamy zatem na jego kolejny pojedynek z Hughie Furym, który zamierza niebawem dojść do szczytu wagi ciężkiej.

Karta walk

Waga ciężka: Anthony Joshua vs Kubrat Pulev – o pas WBA, WBO, IBF
Waga junior ciężka: Lawrence Okolie vs Krzysztof Głowacki – o pas WBO
Waga ciężka: Hughie Fury vs Mariusz Wach
Waga ciężka: Martin Bakole vs Sergey Kuzmin

10 KOMENTARZE

  1. Walka fajna, ale wiadomo kto wygra. Wie to nawet Wach. Meczace sa te wystepy Polakow na wiekszych galach miedzynarodowych. Wszystko w trabe… Jakby podliczyc zaczynajac od porazki Glowki to chyba by sie uzbieralo z 10 walk pod rzad, ktore nasi przegrali z rzedu w walce o cokolwiek.

  2. Super, cieszę się i kibicuję. Wolę napewno Wacha niż Szpilkę. Ten przynajmniej dostaje konkretnych rywali zamiast placków z końca rankingu. Może i zbiera tonę ciosów na głowę, ale przynajmniej nie raz są emocje i potrafi postawić momentami opór.

    Miałem okazję poznać Mariusza i pogadać na żywo i wydaje się być bardzo sympatycznym gościem, także tą walkę obejrzę napewno, tak jak i większość poprzednich.

  3. Wach dalej w rekordzie 36-6 i jakby nie było sporo klasowych walk zrobionych. Może spokojnie do 40-10 dociągnąć zbierając potężne wypłaty, mieszając to z przecieraniem ogórków na galach w Salach Gimnastycznych Szkół (serio). W przeciwieństwie do Szpilki on otarł się o top i powiem lepiej – dalej stary, wolny i rozbity walczy z tym topem bez żenady. Raz UD z Dillianem Whyte w Arabii Saudyjskiej a potem 2 razy KO na Gorgiladze w Potokach czy innymTamazashvilim. Tak naprawdę szacunek za bycie tak blisko czołówki mimo wieku. Zasługujemy na Szpilka-Wach 2.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.