Według informacji, jaką podał portal The Jerusalem Post, kolejny utytułowany irański zapaśnik ma w najbliższym czasie zostać stracony.

Mehdi Ali Hosseini, który pochodzi z Andimeshku, w 2015 roku został aresztowany i oskarżony o morderstwo z premedytacją, którego rzekomo miał się dopuścić podczas zbiorowej bójki. Powołując się na telewizję Fox News, nie jest jasne, czy tamtejszy wymiar sprawiedliwości nie zmusił 29–latka do przyznania się do niepopełnionego czynu.

Egzekucja przez powieszenie wydaje się być nieuchronna, gdyż rodzina ofiary nie zgodziła się na ułaskawienie Hosseiniego za domniemane przestępstwo. Sprawa odbija się głośnym echem na całym świecie. Przeciwko metodom irańskiego rządu wystąpiła w niedzielę czołowa urzędniczka Departamentu Stanu USA, Ellie Cohanim.

Reżim irański musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności za nikczemne łamanie praw człowieka i próbę utrzymania się przy władzy poprzez egzekucję.

Jest to już drugi taki przypadek w ostatnim czasie. Pod koniec ubiegłego roku dużo mówiło się o sprawie Navida Afkariego, którego stracono za rzekome zabójstwo ochroniarza podczas protestów przeciwko rządowi.

ZOBACZ: Prośby szefa UFC i prezydenta USA nie pomogły. Irański zapaśnik został stracony

Wiele wskazywało na to, że zapaśnika zmuszono do przyznania się podczas tortur, a sam wyrok wiązał się z udziałem w demonstracjach. Nie pomógł apel prezesa UFC, a nawet prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.