Irański zapaśnik, w którego sprawie o ułaskawienie prosił szef UFC Dana White oraz prezydent USA, Donald Trump, został stracony. O wykonaniu wyroku poinformowały irańskie media nadzorowane przez rząd.

Oficjalnie Navid Afkari został skazany na śmierć za zabójstwo ochroniarza podczas protestów odbywających się w mieście Shiraz. Wiele jednak wskazywało na to, że jego zeznanie zostało wydobyte podczas tortur, a skazanie było związane z samym udziałem w protestach.

O ułaskawienie za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelował szef UFC, Dana White, który powiedział:

W tym tygodniu „The New York Times” opisał historię sławnego zapaśnika z Iranu, który nazywa się Navid Afkari. Ten człowiek poszedł na pokojowy protest i za to ma zostać stracony. Po pierwsze, on jest człowiekiem, a po drugie, jest jednym z nas. To mógłby być każdy z moich zawodników. Jedyna rzecz jaka przyszła mi do głowy, to zadzwonić do prezydenta i zapytać czy on może pomóc temu człowiekowi. Prezydent powiedział, że sprawdzić czy może coś w tej sytuacji zrobić.

Do tego apelu dołączył również prezydent USA Donald Trump. W internecie utworzono elektroniczną  i rozpoczęto pod nią zbiórkę podpisów. O odwołanie egzekucji zawodnika apelowali również inni zapaśnicy.

Niestety apele nie zadziałały i wyrok na Navidzie Afkarim został wykonany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.