navid afkarai

Irański zapaśnik, w którego sprawie o ułaskawienie prosił szef UFC Dana White oraz prezydent USA, Donald Trump, został stracony. O wykonaniu wyroku poinformowały irańskie media nadzorowane przez rząd.

Oficjalnie Navid Afkari został skazany na śmierć za zabójstwo ochroniarza podczas protestów odbywających się w mieście Shiraz. Wiele jednak wskazywało na to, że jego zeznanie zostało wydobyte podczas tortur, a skazanie było związane z samym udziałem w protestach.

O ułaskawienie za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelował szef UFC, Dana White, który powiedział:

W tym tygodniu „The New York Times” opisał historię sławnego zapaśnika z Iranu, który nazywa się Navid Afkari. Ten człowiek poszedł na pokojowy protest i za to ma zostać stracony. Po pierwsze, on jest człowiekiem, a po drugie, jest jednym z nas. To mógłby być każdy z moich zawodników. Jedyna rzecz jaka przyszła mi do głowy, to zadzwonić do prezydenta i zapytać czy on może pomóc temu człowiekowi. Prezydent powiedział, że sprawdzić czy może coś w tej sytuacji zrobić.

Do tego apelu dołączył również prezydent USA Donald Trump. W internecie utworzono elektroniczną petycję w sprawie uwolnienia zapaśnika i rozpoczęto pod nią zbiórkę podpisów. O odwołanie egzekucji zawodnika apelowali również inni zapaśnicy.

Niestety apele nie zadziałały i wyrok na Navidzie Afkarim został wykonany.

19 KOMENTARZE

 1. czyli trump chuja może.

  Ajatollahowie nie czytają Twittera.

  Nie mogłem się powstrzymać.

  RIP Navid Afkari

 2. Prawdziwi gangsterzy.

  Nie żadne podrabiańce, wyjaśnili gangsterów z usa jak żurom wyjaśnia konfidentów. To było szalone

  obrazek zupełnie nie powiązany z tematem

 3. W tym tygodniu "The New York Times" opisał historię sławnego zapaśnika z Iranu, który nazywa się Navid Afkari. Ten człowiek poszedł na pokojowy protest i za to ma zostać stracony. Po pierwsze, on jest człowiekiem, a po drugie, jest jednym z nas. To mógłby być każdy z moich zawodników. Jedyna rzecz jaka przyszła mi do głowy, to zadzwonić do prezydenta i zapytać czy on może pomóc temu człowiekowi. Prezydent powiedział, że sprawdzić czy może coś w tej sytuacji zrobić.

  Skazali go za zabójstwo, więc jakiś powód był. Jestem ostatnim obrońcą Iranu, ale co (jak zwykle) wygaduje Łysy, to są jakieś głupoty i część kampanii wyborczej Trumpa.

 4. Czekajcie, Trump wpierdolił się w Iran na początku roku i odjebał ich generała a teraz prosił o ułaskawienie jakiegoś typa, który został oskarżony o zabójstwo? Czy ja coś pomieszałem?

 5. Kara glowna to fundament panstwa prawa. Bez kary smierci zawsze bedzie moda na zdrade, zaprzanstwo i szpiegostwo na rzecz wroga.

 6. Czekajcie, Trump wpierdolił się w Iran na początku roku i odjebał ich generała a teraz prosił o ułaskawienie jakiegoś typa, który został oskarżony o zabójstwo? Czy ja coś pomieszałem?

  Tak bylo.

 7. U nas pewnie dostałby 15 lat , wyszedł po ośmiu i połowa z was by narzekała ,ze co to za sprawiedliwość …

  a w Iranie tym czasem – proszę , można? można !:tellmemore:

  Cyk i chwast wyrwany :roberteyeblinking:

 8. Jezeli kogoś zabil, to wyjebane

  Jakby cię irańska policja przesłuchiwała, to byś się przyznał do zabicia własnej matki.

 9. Czekajcie, Trump wpierdolił się w Iran na początku roku i odjebał ich generała a teraz prosił o ułaskawienie jakiegoś typa, który został oskarżony o zabójstwo? Czy ja coś pomieszałem?

  Ja myślę, że ta ingerencja mogła być tylko gwoździem do trumny tego gościa.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.