Mistrz wagi lekkiej UFC – Khabib Nurmagomedov (28-0) odniósł się do porażki Tony’ego Fergusona na UFC 249. Dagestańczyk skierował ciepłe słowa w stronę ”El Cucuya” za pomocą mediów społecznościowych. Trzeba przyznać, że po tylu ciężkich walkach Fergusona te pochwały zdecydowanie mu się należą z ust jego największego rywala, z którym nigdy nie spotkał się w klatce.

Cokolwiek było między nami w przeszłości, głowa do góry Tony. Mam nadzieję, że wszystko jest w porządku z tobą i twoją rodziną. Kiedy twój syn dorośnie, będzie z ciebie dumny.

Przypomnijmy, że Rosjanin był zestawiany z Amerykaninem aż pięciokrotnie, a teraz nie ma nawet szans na ich potencjalne kolejne zestawienie, gdyż miejsce Tony’ego zajął Justin Gaethje. W przeszłości podczas spotkań twarzą w twarz Nurmagomedova oraz Fergusona iskrzyło, co prawda widać było w tym wszystkim ducha rywalizacji, ale obaj byli do siebie wrogo nastawieni poza aspektem sportowym. Sam obóz Khabiba oraz jego ojciec uważali, że pokonanie ”Boogeymana” wiąże się z najbardziej wartościowym zwycięstwem w wadze lekkiej oraz przypieczętowaniem wielkich osiągnięć.

Być może w przyszłości dojdzie w końcu do ich spotkania w oktagonie, jednak na pewno nie w najbliższym czasie. Po pierwsze Tony musi poradzić sobie ze złamaną kością oczodołu, która wyeliminuje go na dłuższy czas z rywalizacji, a mistrz wagi lekkiej musi podjąć obowiązkowego pretendenta.

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.