Gala FAME MMA 6 odbędzie się zgodnie z planem. Poinformował o tym Kamil Kacperczyk z Super Expressu, któremu wiadomość potwierdził Krzysztof Rozpara, jeden ze współwłaścicieli organizacji.

„Decyzja jest taka, że realizujemy imprezę 28 marca! To nie jest nasza fanaberia. Jesteśmy normalnym zakładem pracy, za nami kilka miesięcy przygotowań i jeśli ona nie odbędzie się teraz, to nie odbędzie się już wcale. Przy gali FAME MMA pracuje zespół kilkudziesięciu osób i dla wielu naszych podwykonawców jesteśmy aktualnie jedynymi pracodawcami. Przedsiębiorstwa muszą dalej funkcjonować, a pracownicy muszą mieć źródło przychodu. W rozporządzeniu jest paragraf 11 punkt 2, który jasno mówi: ograniczenia, o których jest mowa nie dotyczy zebrań i spotkań związanych z wykonywaniem czynności zawodowych lub zadań służbowych”

W obecnym momencie jedynym zagrożeniem ku temu, aby gala się nie odbyła, jest ewentualne wprowadzenie stanu wyjątkowego w Polsce.

Rozpara wypowiedział się również na temat kontrowersji które pojawiają się przy organizacji gali.

„Głównym problemem w naszym przypadku jest stereotyp „kontrowersyjnego produktu” i tylko stąd bierze się ta nagonka. Pojawiają się oskarżenia, że próbujemy ominąć jakieś ograniczenia, a to nieprawda. Stosujemy się do nich, by wykonać swoją pracę. Przykład z życia wzięty? Jeśli jest ograniczenie prędkości do 60 km/h na drodze, to jadąc 55 km/h nie omijamy przepisów tylko się do nich dostosowujemy”

Współwłaściciel FAME MMA zaznaczył również, że bez zgody zespołu medycznego, który będzie zabezpieczał imprezę, nie będą mogli zdecydować się na kolejne kroki.

„Bez ich aprobaty nie zdecydujemy się na żaden krok, żeby nie generować dodatkowego źródła ryzyka”

Zobacz również:

 

 

Zobacz również poprzednie informacje dotyczące sobotniej gali:
Czy FAME MMA 6 zostanie odwołane? Szef organizacji: „Najpóźniej w środę musielibyśmy podjąć taką decyzję”
Na jakich zasadach odbędzie się FAME MMA 6? Szef organizacji wyjaśnia: „Ograniczenie do 50 osób nas nie dotyczy”
Wojtek Gola o nielegalnych transmisjach FAME MMA i wysokich odszkodowaniach: Gala kosztuje kilka milionów
To plan na „Bestię”? Marcin Najman pokazał fragment treningu na tarczach przed FAME MMA 6 (wideo)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.