Pojawiają się nowe informacje dotyczące gali FAME MMA 6, która ma odbyć się w sobotę, 28 marca. Krzysztof Rozpara w rozmowie z portal WP SportoweFakty zdradził ostateczny termin, kiedy decyzja w sprawie wydarzenia musiałaby zostać podjęta.

„Jeśli mielibyśmy odwoływać galę, to najpóźniej dzisiaj (25.03) musielibyśmy podjąć taką decyzję. Próbujemy jednak wszystko doprowadzić do szczęśliwego końca. Chcemy, żeby sobotnia gala odbyła się zgodnie z planem”

Oficjalną decyzję organizatorów poznamy więc prawdopodobnie w ciągu najbliższych godzin, chociaż wszystko wygląda na to, że gala dojdzie do skutku.

Rozpara w rozmowie z WP SportoweFakty zdradził również, że będą starać się zdobyć testy na koronawirusa, które będą mogły pomóc w zachowaniu bezpieczeństwa przy organizacji FAME MMA 6.

„Powtórzę: bezpieczeństwo jest priorytetem. Pojawiają się informacje, że będą dostępne testy na koronawirusa. Wcześniej mówiłem, że takich testów nie ma, ale słyszę o zmianach w tej kwestii.

Do tej pory w Polsce były stosowane testy tzw. genetyczne, ale teraz mają być obecne testy na „antyciała”, czyli testy z krwi. Próbujemy takie testy zdobyć. Nie jest to prosta sprawa. Chcemy kupić większą liczbę takich testów i jednocześnie pomóc szpitalom.”

Cały wywiad z Krzysztofem Rozparą możecie przeczytać klikając tutaj.

Zobacz także:
>>> To plan na „Bestię”? Marcin Najman pokazał fragment treningu na tarczach przed FAME MMA 6 (wideo)
>>> Na jakich zasadach odbędzie się FAME MMA 6? Szef organizacji wyjaśnia: „Ograniczenie do 50 osób nas nie dotyczy”
>>> Wojtek Gola o nielegalnych transmisjach FAME MMA i wysokich odszkodowaniach: Gala kosztuje kilka milionów

10 KOMENTARZE

 1. Chcemy kupić większą liczbę takich testów i jednocześnie pomóc szpitalom."

  Zamiast wyciągać kasę od samorządów fame wspiera szpitale!!!!! I co ty na to @Kawul ?

 2. Brawo Fame MMA za testy dla szpitali :applause: oby sie udało z ta galą.

  PPV juz wykupione, trzeba ich wspierac bo robia super gale i pomagają innym.

 3. Gala FAME MMA 6 odbędzie się w planowanym terminie, czyli w najbliższą sobotę 28 marca.

  Informację potwierdził Kamil Kacperczyk, dziennikarz Super Expressu, partnera medialnego organizacji FAME MMA.

  :applause::applause::applause::applause::applause:

 4. I co niby te testy na przeciwciała miałyby dać?

  Test dal by wynik. Pozytywny albo negatywny jak mniemam.

  Nie znam sie od kuchni na tym ale jak jestes chory to cialo produkuje przeciwciala i jesli masz takie jakie sa przy koronowirusie to znaczy ze go masz. Przynajmniej ja tak to rozumiem ale sie nie znam także  jesli ktos wie co i jak to prosze o sprostowanie bo sam jestem ciekaw.

 5. Test dal by wynik. Pozytywny albo negatywny jak mniemam.

  Nie znam sie od kuchni na tym ale jak jestes chory to cialo produkuje przeciwciala i jesli masz takie jakie sa przy koronowirusie to znaczy ze go masz. Przynajmniej ja tak to rozumiem ale sie nie znam także  jesli ktos wie co i jak to prosze o sprostowanie bo sam jestem ciekaw.

  Ale ja sie znam to Ci trochę wyjaśnię. Po pierwsze jest kilka klas przeciwciał i np. przeciwciała IgG mogą się utrzymywać nawet kilkadziesiat lat po kontakcie z antygenem. Wiec wcale nie musisz mieć koronawirusa tylko dawno już go przechorować. Po drugie nie udowodniono swoistosci tych testów wyłącznie dla koronawirusa SARS-CoV-2, wiec mogą wystąpić reakcje krzyżowe na antygeny innych koronawirusow, których jest wiele rodzai i są z nami pewnie od zawsze. Wiec takie testowanie nic nie da, bo jak by było skuteczne to nie robilibyśmy dłuższych i droższych testów genetycznych PCR…

 6. Ale ja sie znam to Ci trochę wyjaśnię. Po pierwsze jest kilka klas przeciwciał i np. przeciwciała IgG mogą się utrzymywać nawet kilkadziesiat lat po kontakcie z antygenem. Wiec wcale nie musisz mieć koronawirusa tylko dawno już go przechorować. Po drugie nie udowodniono swoistosci tych testów wyłącznie dla koronawirusa SARS-CoV-2, wiec mogą wystąpić reakcje krzyżowe na antygeny innych koronawirusow, których jest wiele rodzai i są z nami pewnie od zawsze. Wiec takie testowanie nic nie da, bo jak by było skuteczne to nie robilibyśmy dłuższych i droższych testów genetycznych PCR…

  Dzieki za wyjaśnienie.

 7. Ale ja sie znam to Ci trochę wyjaśnię. Po pierwsze jest kilka klas przeciwciał i np. przeciwciała IgG mogą się utrzymywać nawet kilkadziesiat lat po kontakcie z antygenem. Wiec wcale nie musisz mieć koronawirusa tylko dawno już go przechorować. Po drugie nie udowodniono swoistosci tych testów wyłącznie dla koronawirusa SARS-CoV-2, wiec mogą wystąpić reakcje krzyżowe na antygeny innych koronawirusow, których jest wiele rodzai i są z nami pewnie od zawsze. Wiec takie testowanie nic nie da, bo jak by było skuteczne to nie robilibyśmy dłuższych i droższych testów genetycznych PCR…

  Przecież im nie chodziło o wykonanie rzetelnych testów, tylko o zamydlenie oczu opinii publicznej :fjedzia:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.