Były mistrz kategorii średniej UFC, Alex Pereira, wypowiedział się w temacie walki z Janem Błachowiczem. „Poatan” nie zamierza oszczędzać Polaka w najbliższej rywalizacji.

Brazylijczyk zadebiutuje w kategorii półciężkiej podczas gali UFC 291. Wydarzenie odbędzie się 29 lipca w obiekcie Delta Center w Salt Lake City. Pereira w drugiej walce wieczoru zmierzy się z byłym mistrzem tejże kategorii, Janem Błachowiczem. Starcie z Polakiem ma być eliminatorem do tytułu mistrzowskiego kategorii półciężkiej.

Pereira wypowiedział się w rozmowie z MMA Fighting o walce z zawodnikiem WCA. Były mistrz wagi średniej nastawia się na bijatykę oraz złe zamiary z obydwóch stron. Dodatkowo „Poatan” porównał Błachowicza z mistrzem kategorii półciężkiej UFC, Jamahal Hillem. Jego zdaniem Polak jest bardziej techniczny niż Amerykanin.

Rywalizacja z Adesanyą zawsze będzie istniała. Walczę teraz z Janem Błachowiczem, więc muszę rywalizować z gościem, którym teraz walczę. On tu wyjdzie i będzie chciał mnie zabić. Ja będę chciał zrobić to samo, więc dlaczego mam być dla niego miły? Muszę być podły. Myślę, że Błachowicz jest bardziej techniczny niż Hill. Jamahal jest zwariowany, uderza będąc zbyt odsłoniętym. To jest bezpieczne, ale jednocześnie to dla mnie bardzo dobre.

Pereira (MMA 7-2) w ostatnim starciu stracił pas wagi średniej. W kwietniu na UFC 287 przegrał przez nokaut z Israelem Adesanyą, który tym samym odzyskał trofeum. Pas zdobył w pierwszej walce z Nigeryjczykiem w listopadzie ubiegłego roku. „Poatan” na mistrzowską szansę zapracował trzema zwycięstwami w amerykańskiej organizacji.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

M
Miś_

Oplot Challenge
Middleweight

97 komentarzy 375 polubień

Dobrze, że ma szacunek do Janka
Ale i tak w czapę dostanie

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Tudor
Tudor

Brutaal
Welterweight

530 komentarzy 1,981 polubień
Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Middleweight

10,456 komentarzy 78,018 polubień

Pereira pewnie dalej zamiast trenować zapasy i grappling robi tylko stójkę, Janek go rozbije łatwo w pierwszej rundzie.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of DrBear
DrBear

Jungle Fight
Welterweight

311 komentarzy 806 polubień

Perreira będziesz bity i będziesz plakal

Odpowiedz polub

Avatar of Navio2.0
Navio2.0

ONE FC
Lightweight

2,362 komentarzy 2,754 polubień

Jest tajemnica poliszynela że Błachowicz dostał tę walkę bo Ankalaev jej nie wziął :roberteyeblinking:

Odpowiedz polub