Były mistrz kategorii średniej UFC, Alex Pereira, wypowiedział się w temacie walki z Janem Błachowiczem. „Poatan” nie zamierza oszczędzać Polaka w najbliższej rywalizacji.

Brazylijczyk zadebiutuje w kategorii półciężkiej podczas gali UFC 291. Wydarzenie odbędzie się 29 lipca w obiekcie Delta Center w Salt Lake City. Pereira w drugiej walce wieczoru zmierzy się z byłym mistrzem tejże kategorii, Janem Błachowiczem. Starcie z Polakiem ma być eliminatorem do tytułu mistrzowskiego kategorii półciężkiej.

Pereira wypowiedział się w rozmowie z MMA Fighting o walce z zawodnikiem WCA. Były mistrz wagi średniej nastawia się na bijatykę oraz złe zamiary z obydwóch stron. Dodatkowo „Poatan” porównał Błachowicza z mistrzem kategorii półciężkiej UFC, Jamahal Hillem. Jego zdaniem Polak jest bardziej techniczny niż Amerykanin.

Rywalizacja z Adesanyą zawsze będzie istniała. Walczę teraz z Janem Błachowiczem, więc muszę rywalizować z gościem, którym teraz walczę. On tu wyjdzie i będzie chciał mnie zabić. Ja będę chciał zrobić to samo, więc dlaczego mam być dla niego miły? Muszę być podły. Myślę, że Błachowicz jest bardziej techniczny niż Hill. Jamahal jest zwariowany, uderza będąc zbyt odsłoniętym. To jest bezpieczne, ale jednocześnie to dla mnie bardzo dobre.

Pereira (MMA 7-2) w ostatnim starciu stracił pas wagi średniej. W kwietniu na UFC 287 przegrał przez nokaut z Israelem Adesanyą, który tym samym odzyskał trofeum. Pas zdobył w pierwszej walce z Nigeryjczykiem w listopadzie ubiegłego roku. „Poatan” na mistrzowską szansę zapracował trzema zwycięstwami w amerykańskiej organizacji.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

M
Miś_

Oplot Challenge
Welterweight

64 komentarzy 222 polubień

Dobrze, że ma szacunek do Janka
Ale i tak w czapę dostanie

Odpowiedz 1 Like

Tudor

Oplot Challenge
Heavyweight

186 komentarzy 582 polubień
BogdanJanusz

PRIDE FC
Middleweight

6,736 komentarzy 35,885 polubień

Pereira pewnie dalej zamiast trenować zapasy i grappling robi tylko stójkę, Janek go rozbije łatwo w pierwszej rundzie.

Odpowiedz 1 Like

DrBear

Jungle Fight
Bantamweight

211 komentarzy 572 polubień

Perreira będziesz bity i będziesz plakal

Odpowiedz polub

Navio2.0

Maximum FC
Lightweight

1,506 komentarzy 1,973 polubień

Jest tajemnica poliszynela że Błachowicz dostał tę walkę bo Ankalaev jej nie wziął :roberteyeblinking:

Odpowiedz polub