Były zawodnik UFC, Greg Hardy, próbuje swoich sił w innych dziedzinach sztuk walki. Tym razem Amerykanin zawalczył w boksie, gdzie zaliczył brutalny nokaut.

Hardy wszedł między linie podczas gali organizacji Team Combat League. Wydarzenie odbyło się 2 czerwca w obiekcie Mohegan Sun w Uncasville w stanie Connecticut. Były zawodnik UFC podczas wydarzenia zmierzył się z Alexandrem Floresem. 34-latek przegrał przez nokaut w 17. rundzie pojedynku. Dla Amerykanina była to druga porażka w tym roku przed czasem. Wcześniej Hardy przegrał w lutym pojedynek na gołe pięści.

Hardy (MMA 7-5, 1 NC) w marcu ubiegłego roku rozstał się z organizacją UFC po trzech porażkach z rzędu. Ostatnią poniósł na gali UFC 272 z rąk Sergeya Spivaka. W najlepszej organizacji MMA na świecie walczył od 2019 roku. Hardy w swojej karierze mierzył się z takimi rywalami jak m.in. Marcin Tybura, Alexander Volkov czy Tai Tuivasa. 6 z 7 zwycięstw zdobywał nokautując swoich przeciwników.

2,241 komentarzy 10,861 polubień

Greg "Znokautujcie mnie w każdej formule sztuk walki" Hardy. To jakiś rekord będzie

343 komentarzy 1,897 polubień

Nie interesuję się wnikliwie boksem szczerze przyznam, raczej ogląda pojedyńcze, najgłośniejsze walki o najwyższą stawkę i do dzisiaj mi się wydawało, że 12 rund to w boksie mistrzowski dystans, a mniej znaczące walki mają 10, 8 czy 6 rund, a i Butterbean kojarzę, że był mistrzem 4 rundówek. Większa liczba rund niż 12 kojarzyła mi się z boksem w dawnych czasach, ale nawet jak teraz sprawdziłem to Ali, Rocky Marciano, Jake LaMotta, którego poznałem dzięki filmowi Wściekły Byk czy James Braddock, którego znam z filmu Człowiek ringu walczyli maksymalnie po 15 rund. Dlatego jak zobaczyłem, że starcie Hardy'ego było zakontraktowane na 18 to się szczerze zdziwiłem, tym bardziej, że to raczej zawodnik o bardzo ograniczonych zasobach kondycyjnych.
W każdym razie miło zobaczyć jak ktoś mu kolejny raz serwuje "humble pie", bo swego czasu mocno odpływał mówiąc z kim to on nie będzie w stanie rywalizować i wygrywać. No a szczerze mówiąc to najbardziej go znam z afery o przemoc domową, bo footballem amerykańskim jak na Europejczyka przystało się nie interesuję, a jego dokonania w sportach walki są bardzo mizerne, gdzie afera z inhalatorem między rundami mi się najbardziej kojarzy.

17,913 komentarzy 32,077 polubień

@kaczka94 cos pojebal, kazdy zawodnik z druzyny walczy po jednej rundzie, przeca hardy oddycha rekawami juz po 2 rundach to niby jakby on mial wytrzymac 17 rund:juanlaugh:

JAK TO
DZIAŁA

Nasze konkursy wykorzystują unikalny i ekskluzywny system punktacji. Każdy mecz to 18 rund (po 3 minuty każda) nieprzerwanej akcji z około 1 minutą przerwy między rundami. Po pierwszych 12 rundach następuje 10-minutowa przerwa.
Drużyny rywalizują w sześciu kategoriach wagowych; pięciu mężczyzn i jedna kobieta. Jest 3 sędziów. Każda runda jest punktowana indywidualnie. Za jednomyślne decyzje przyznawane są 3 punkty, a niejednogłośna decyzja to 2 punkty dla zwycięzcy drużyny rundy i 1 punkt dla przegranego. Dodatkowe punkty są przyznawane za każde sędziowane powalenie, maksymalnie 6 punktów za zatrzymanie rundy. Na zakończenie 24 rund wygrywa drużyna z największą liczbą punktów.

16,496 komentarzy 43,195 polubień

To trzeba być debilem żeby z kondycją na 5 minut pchać się do boksu gdzie masz 3 razy więcej rund niż w MMA.