Przed sobotnim pojedynkiem z Tyronem Woodleyem, Gilbert Burns notowany był na 6 pozycji w rankingu kategorii półśredniej UFC. Teraz Brazylijczyk jest o krok od mistrzowskiej szansy, jednak może nie dostać jej tak szybko. Z pewnością ”Durinho” awansuje na wyższe miejsce w zestawieniu 170 funtów, jednak czy wyprzedzi on Leona Edwardsa, Jorge Masvidala i Colby’ego Covingtona? Kto wie, Tyron Woodley umieszczony był na pierwszym miejscu tuż po mistrzu.

Tak czy siak, Gilbert nie koniecznie naciska na walkę o pas, mimo że ucieszyłby się z tej szansy, to najważniejszym aspektem jest dla niego pozostawanie aktywnym zawodnikiem.

Powiedziałem Danie, że chcę walki przed lipcem. Jeżeli ci na górze się nie dogadają, to dajcie mi szansę na pas. Cóż, kiedy się dogadają, to mogę walczyć z innym dostępnym zawodnikiem. Jak nie Colby to Leon Edwards, ja tylko chcę pozostać w grze.

Cóż, jak się okazuje, Burns był także gotowy na zastąpienie Jacare Souzy podczas UFC 249 w walce z Uriahem Hallem. Co więcej, zadzwonił on nawet do promotora Seana Shelby’ego i zapytał o możliwość występu.

Jacare miał pozytywny wynik na koronawirusa i myślałem, że odwołają całą galę. Pomyślałem, że nawet ja nie zawalczę z Tyronem, bo ciągle zmieniały się restrykcje, więc zaoferowałem zastępstwo. Sean powiedział do mnie, że jestem szalony, bo za tydzień walczę z Woodleyem. Gość powiedział mi, że nasza walka się odbędzie, więc odpuściłem temat.

W dalszej części konferencji po gali Brazylijczyk stwierdził, że jego poprawa umiejętności bierze się z odpowiednich przygotowań oraz doświadczenia. Na ten moment Burns może pochwalić się 19 zwycięstwami, przegrywał tylko 3 razy.

Teraz muszę tylko rozsądnie wybierać. Wiem, że wszystkie moje ulepszenia, cała ewolucja wynika z aktywności w oktagonie. Ciągłe występy pozytywnie wpływają na umiejętności. Mogę się pochwalić, że zmieniłem trenera od kondycji i prowadzę rozmowy z psychologiem. Wróciłem także do jiu-jitsu, nie skupiam się już na ciągłym poprawianiu stójki. Teraz treningi przeplatam i osiągam znacznie lepsze efekty.

4 KOMENTARZE

  1. Zobaczył bym go z każdym -Edwardsa robi , z Colbą i Usmanem też ma szansę w takiej dyspozycji

    W takiej dyspozycji usmana robi przez 3 pierwsze rundy.. potem tarzanka i minor malwedor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.