Bliska znajomość z maty nie przeszkadza Gilbertowi Burnsowi (MMA 19-3), aby wyzwać swojego sparingpartnera na pojedynek. 33-latek, który podczas sobotniej gali UFC pewnie wypunktował Tyrona Woodleya, chciałby zawalczyć o mistrzostwo kategorii półśredniej, które jest w posiadaniu Kamaru Usmana (MMA 16-1).

„Kocham Kamaru Usmana. On jest moim sparingpartnerem, jednak chcę walczyć o pas mistrzowski. Kamaru, kocham cię, bardzo cię szanuję, jednak chcę zawalczyć o mistrzostwo. Jestem zdrowy, nie mam urazów, więc dawajcie panowie, lipiec, jestem gotowy!”

„Durinho” kontynuuje świetną serię zwycięstw, którą zapoczątkował w grudniu 2018 roku pokonując decyzją sędziów Oliviera Aubin-Merciera. W kolejnych starciach Brazylijczyk poddał Mike’a Davisa, wypunktował Alexeya Kunchenkę i Gunnara Nelsona oraz znokautował Demiana Maię. Sobotnie zwycięstwo było jego szóstą wygraną z rzędu.

Druga obrona tytułu mistrzowskiego w wadze półśredniej na ten moment stoi pod znakiem pytania. Nie wiadomo, kiedy można spodziewać się powrotu Kamaru Usmana do klatki. „The Nigerian Nightmare” w ostatnich walkach decyzjami sędziów pokonał Demiana Maię, Rafaela dos Anjosa i Tyrona Woodleya, ciosami w piątej rundzie skończył natomiast Colby’ego Covingtona.

15 KOMENTARZE

 1. Ciekawe starcie , Usman to jednak nie woodley i było by o wiele ciężej z wygraną , chciałem zobaczyć ich sparingi

 2. Edward czeka na lot.

  Angol juz moze w kazdej chwili przyleciec do USA. Zmienilo sie prawo sportowcy moga juz przylatywac normalnie.

 3. Najrozsądniej by było jakby Usman walczył z Burnsem albo Edwardsem, zaś drugi z nich o następnego pretendenta z Masem, ale ten bardziej patrzy już na hajs, a że walka z jednym oraz drugim mu solidniejszej wypłaty nie zapewni to raczej na to nie pójdzie.

 4. Sportowo na pewno się broni walka Usman vs Burns,ale nie wzbudza tyle emocji co zestawienie mistrza z Masem czy rewanż z Colbą.

 5. Sportowo na pewno się broni walka Usman vs Burns,ale nie wzbudza tyle emocji co zestawienie mistrza z Masem czy rewanż z Colbą.

  Kolba niby czym zasluzyl na rewanz? Nie byl mistrzem, przegral przez KO musi sie odbudowac ewidentnie z kims innym. 2 walki min z kims mocnym.

 6. Niech Burns walczy z Edwardsem, obaj nie są medialni, wiec walka w sam raz. A jeżeli chodzi o reszte dywizji, to można zrobić kilka fajnych, medialnych walk – jest w końcu Mas,Colba czy nawet Thompson. Potencjał jest, tylko Dana musi odpowiednio dobrać zawodników

 7. Masvidal vs Usman w lipcu

  Edwards vs Covington jakoś we wrześniu w eliminatorze.

  Burns vs Usman gdy już naklepie Horhe, walka z Gilbertem jakoś w grudniu.

  Tak bym zrobił

 8. Kolba niby czym zasluzyl na rewanz? Nie byl mistrzem, przegral przez KO musi sie odbudowac ewidentnie z kims innym. 2 walki min z kims mocnym.

  Broń Boże nie chodziło mi o to,że zasługuje Colba na rewanż,po prostu o to że to się sprzeda,bo on umie kłapać dziobem na prawo i lewo w taki sposób,że każdy chce zobaczyć jak dostaje znowu na cytrynę,a Burns nie wzbudza zainteresowania na taką skalę. Osobiście też jestem za Usman vs Mas i tydzień później Burns vs Colba/Edwards jako TS 🙂

 9. Usman by go zmielil. Watpie ze mu dadza teraz walke o pas jest ktorys tam w kolejce dopiero.

  Nie dadzą mu, na 90% kurwa procent.

  Usman stał się medialny postronnie(nie wiem czy to dobre słowo, naprostuj mnie), sam o sobie nie krzyczy wystarczy że inni to robią.

  Niech wrzuca rudego liska, tego goata.. the best od the best Conora. Tego który pokonał wszystkich, 70x bronił pasa i wgl.. jest naj.

  Usman nim podłogę wytrze przecież. Heh.

  #EDIT

  RUDY DLA USMANA PLISKA, ZAPLACE.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.