Jak poinformował na swoim twitterze szef organizacji Bellator MMA – Scott Coker – numerowane wydarzenia Bellator 231 i Bellator 232 odbędą się w odstępie jednego dnia.

Gale odbędą się 25 i 26 października w Uncasville, Connecticut. Mohegan Sun Arena w której odbędą się wydarzenia, jest w stanie pomieścić 10000 widzów.

W piątek 25 października odbędzie się gala Bellator 231, w której walką wieczoru ogłoszony został rewanż weteranów UFC, a mianowicie Roy Nelson (MMA 23-17) podejmie Franka Mira (MMA 18-13). Do pierwszego starcia zawodników doszło w maju 2011 roku. Wtedy lepszy na dystansie trzech rund okazał się Frank Mir. Zarówno Nelsonowi jak i Mirowi w organizacji Scotta Cokera nie wiedzie się zbyt dobrze. Nelson do tej pory stoczył cztery pojedynki, z których wygrał tylko jeden. Frank Mir w Bellatorze zawalczył dotychczas dwukrotnie, oba starcia przegrywając przed czasem.

Dzień później – w sobotę – odbędzie się gala Bellator 232. Main eventem tego wydarzenia będzie finał turnieju w kategorii półśredniej, który swoją drogą również będzie starciem rewanżowym. Douglas Lima (MMA 31-7) będzie miał okazję zrewanżować się Rory’emu MacDonaldowi (MMA 21-5-1) za porażkę ze stycznia ubiegłego roku, kiedy to po pięciu rundach walki jednogłośnie przegrał na kartach punktowych z Kanadyjczykiem. Wygrana w turnieju zapewnia ponadto dwa pasy: za wygranie turnieju oraz pas kategorii półśredniej organizacji Bellator, a dodatkowo zwycięzca tego pojedynku zarobi dodatkowy 1.000.000 dolarów.

6 KOMENTARZE

  1. Franko Mir chyba zadowolony, że nie będzie komentował tej gali, choc ja bym obejrzał walkę Mira z Nelsonem, ale z komentarzem Mira. To by dopiero było, i ciekawe, czy by klął sam na siebie jakby przegrywał :tysonhappy::razz:jelen:

  2. Swoją drogą dojebany motyw dla krsu, zrobili by przez weekend w Gliwicach 3 gale pod rząd, po dwa, trzy zestawienia żeby excelów nie przeciążać, i masz kurnia 3 gale już w roku, robią swoje standardowe 2 w roku i mają nowy rekord!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.