Jak poinformował na swoim twitterze szef organizacji Bellator MMA – Scott Coker – numerowane wydarzenia Bellator 231 i Bellator 232 odbędą się w odstępie jednego dnia.

Gale odbędą się 25 i 26 października w Uncasville, Connecticut. Mohegan Sun Arena w której odbędą się wydarzenia, jest w stanie pomieścić 10000 widzów.

W piątek 25 października odbędzie się gala Bellator 231, w której walką wieczoru ogłoszony został rewanż weteranów UFC, a mianowicie Roy Nelson (MMA 23-17) podejmie Franka Mira (MMA 18-13). Do pierwszego starcia zawodników doszło w maju 2011 roku. Wtedy lepszy na dystansie trzech rund okazał się Frank Mir. Zarówno Nelsonowi jak i Mirowi w organizacji Scotta Cokera nie wiedzie się zbyt dobrze. Nelson do tej pory stoczył cztery pojedynki, z których wygrał tylko jeden. Frank Mir w Bellatorze zawalczył dotychczas dwukrotnie, oba starcia przegrywając przed czasem.

Dzień później – w sobotę – odbędzie się gala Bellator 232. Main eventem tego wydarzenia będzie finał turnieju w kategorii półśredniej, który swoją drogą również będzie starciem rewanżowym. Douglas Lima (MMA 31-7) będzie miał okazję zrewanżować się Rory’emu MacDonaldowi (MMA 21-5-1) za porażkę ze stycznia ubiegłego roku, kiedy to po pięciu rundach walki jednogłośnie przegrał na kartach punktowych z Kanadyjczykiem. Wygrana w turnieju zapewnia ponadto dwa pasy: za wygranie turnieju oraz pas kategorii półśredniej organizacji Bellator, a dodatkowo zwycięzca tego pojedynku zarobi dodatkowy 1.000.000 dolarów.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.