Walka Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem jest obecnie zagrożona. Jak poinformował sam mistrz kategorii lekkiej, znajduje się on w Rosji, której granice są zamknięte. Zawodnik przyznał, że nie wie czy jego występ na UFC 249 będzie możliwy. „El Cucuy”, który jest obecnie w USA nie uznaje jednak, że walka może się nie odbyć. Na swoim profilu na Twitterze pretendent jasno dał znać, że nadal chce walczyć z mistrzem.

18 kwietnia się zbliża. Khabib, chowasz się w Rosji. Zakaz podróży nie uchroni Cię przed wpier*olem. Nie używaj tego jako wymówka, aby się wycofać. Dostałeś wiele propozycji co do miejsca walki. Wyślij nam jedną z nich. Nadal jesteś moją dzi*ką.

Jeśli walka rzeczywiście nie dojdzie do skutku, będzie to piąty raz kiedy pojedynek nie odbędzie się z różnych przyczyn. Walka planowana w 2015, 2016, 2017 oraz 2018 roku. Teraz pojedynek miał początkowo odbyć się na UFC 249 na Brooklynie w Nowym Jorku, lecz z powodu zagrożenia koronawirusem organizacja szukała nowej lokalizacji dla tego wydarzenia. Mówiło się o Abu Dhabi. Teraz nie wiadomo jakie zamiary ma Dana White.

Nurmagomedov (28-0 MMA) w ostatnim pojedynku pokonał Dustina Poiriera na UFC 242 w Abu Dhabi. Na swoim koncie Rosjanin ma wygrane z m.in. Conorem McGregorem, Alem Iaquintą i Edsonem Barbozą. Ferguson (25-3 MMA) ma na swoim koncie świetną serię 12 zwycięstw z rzędu. W ostatnim pojedynku pokonał Donalda Cerrone na UFC 238 w Chicago. W karierze wygrywał z m.in. Kevinem Lee czy Anthonym Pettisem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.