Dwóch tureckich zawodników MMA mieszkających w Wiedniu zostało uhonorowanych przez lokalną prasę za odwagę po tym, gdy w trakcie wczorajszego zamachu terrorystycznego w stolicy Austrii ruszyli z pomocą starszej kobiecie i rannemu policjantowi.

Dwóch tureckich zawodników MMA, Mikail Ozen i Recep Gultekin na moment pojawiło się w viralowym materiale wideo uchwyconym podczas wczorajszej strzelaniny w Wiedniu. Na wideo słychać jak Mikail Ozen krzyczy wielokrotnie po turecku Kryj się!” podczas gdy obaj szukają schronienia za wejściem do metra.

Oprócz wydarzenia nagranego na wideo, mężczyźni pomogli starszej kobiecie która próbowała się schronić przed napastnikami oraz przenieśli rannego policjanta do karetki. W trakcie tych wydarzeń, Recep Gultekin sam znalazł się na celowniku terrorysty ale zdołał się schylić i został lekko zraniony w nogę.

„Starsza kobieta zmierzała prosto w kierunku miejsca w którym doszło do ataku. Kiedy ją zobaczyliśmy, zatrzymaliśmy się i zeszliśmy na dół. Zabraliśmy ją w bezpieczne miejsce do restauracji” – powiedział Ozen w rozmowie z tureckim serwisem informacyjnym Hurriyet. „Potem doszliśmy do stacji metra którą widać na tych zdjęciach. Widziałem, jak policja strzelała do napastników”.

Obaj zawodnicy za swoją bohaterską postawę podczas wczorajszego ataku zebrali również setki pochwalnych komentarzy na swoich profilach społecznościowych:

Do tragicznego zamachu doszło wczoraj wieczorem w Wiedniu, ostatni dzień przed wprowadzeniem tzw. lockdownu w całym kraju. Zamachowcy przypuścili pierwszy atak w okolicach zamkniętej Synagogi oraz chwilę później w 6 lokalizacjach w centrum Wiednia. W ich wyniku zginęło do tej pory pięć osób a kilkanaście zostało ciężko rannych.

 

28 KOMENTARZE

 1. Ano, tak to jest jak cała Europa jest w zasadzie rozbrojona (z wyjątkiem Szwajcarii).

  W jakim sensie rozbrojona?

 2. a masz w domu kałacha?

  Już nie wspominając o tym, że obsługiwać go też trzeba umieć, nie jest tak łatwo jak w grach :korwinlaugh:

 3. W jakim sensie rozbrojona?

  Brak możliwości nabycia broni i odpowiedniego przeszkolenia, to coś z czym kojarzy mi się Polska i Europa w ogóle w kontekście posiadania broni. Zanim dostałbym pozwolenie na broń to pewnie zdechłbym z wkurwienia walcząc z wszechobecną biurokracją.

  Chociaż zapisać się do strzelnicy i ewentualnie jakiegoś kółka strzelniczego to jeszcze luz. Tam powinni nauczyć wszystkich podstaw.

 4. Już widzę jak Sebki i Karyny mają w domu kałacha, CZtki,Margoliny i co tylko.

  Co popijawa na spelunie, to 30 osób mniej na osiedlu :beczka:

 5. Khabib i Mamied już poparli zamachowców?

  Masz na myśli czy złożyli hołd barciom co oddali swoje życie ku chwale allaha ?

  kij im w oko

 6. Jakby o nich napisali że CBA ich zatrzymało np. za grzybobranie lub samochody to by wszyscy w PL pisali, a tak to nikt nie napisze

 7. Zanim dostałbym pozwolenie na broń to pewnie zdechłbym z wkurwienia walcząc z wszechobecną biurokracją.

  W sensie jesteś alkoholikiem, narkomanem, byłeś/jesteś skazany, czy masz problemy psychiczne? Bo w innym przypadku to akurat niespecjalnie trudne. Problem z pozwoleniami w Polsce to konieczność przynależności do klubu sportowego/kolekcjonerskiego (co bywa irytujące dla kogoś kto po prostu chce mieć broń dla siebie) i praktycznie niewykonalne uzyskanie pozwolenia do celów obrony. Nie wyobrażam sobie, żeby broń była dostępna na zasadzie masz 18 lat idziesz do marketu i kupujesz, nie z mentalnością społeczeństwa.

 8. W sensie jesteś alkoholikiem, narkomanem, byłeś/jesteś skazany, czy masz problemy psychiczne? Bo w innym przypadku to akurat niespecjalnie trudne. Problem z pozwoleniami w Polsce to konieczność przynależności do klubu sportowego/kolekcjonerskiego (co bywa irytujące dla kogoś kto po prostu chce mieć broń dla siebie) i praktycznie niewykonalne uzyskanie pozwolenia do celów obrony. Nie wyobrażam sobie, żeby broń była dostępna na zasadzie masz 18 lat idziesz do marketu i kupujesz, nie z mentalnością społeczeństwa.

  No niestety, to jest kolejny przykład analfabetyzmu wtórnego w naszym społeczeństwie. Ludzie nie rozumieją podstawowych kwestii, coś tam usłyszą, coś sobie dopowiedzą i już mają jedyną słuszną prawdę, gotową do szerzenia…

 9. W sensie jesteś alkoholikiem, narkomanem, byłeś/jesteś skazany, czy masz problemy psychiczne? Bo w innym przypadku to akurat niespecjalnie trudne. Problem z pozwoleniami w Polsce to konieczność przynależności do klubu sportowego/kolekcjonerskiego (co bywa irytujące dla kogoś kto po prostu chce mieć broń dla siebie) i praktycznie niewykonalne uzyskanie pozwolenia do celów obrony. Nie wyobrażam sobie, żeby broń była dostępna na zasadzie masz 18 lat idziesz do marketu i kupujesz, nie z mentalnością społeczeństwa.

  No niestety, to jest kolejny przykład analfabetyzmu wtórnego w naszym społeczeństwie. Ludzie nie rozumieją podstawowych kwestii, coś tam usłyszą, coś sobie dopowiedzą i już mają jedyną słuszną prawdę, gotową do szerzenia…

  U nas jest ten problem, że możesz przejść wszystkie etapy, nawet już kupić sejf, wydać na to wszystko włącznie z procedurą kilka tysięcy złotych, a komendant na podstawie widzimisię może zablokować udzielenie pozwolenia bez podania jakiejkolwiek przyczyny. No i weź tu się wkurwiaj. Trzeba się koniecznie zapisać do klubu, żeby mieć większe szanse na pozyskanie broni.

 10. Legalna, zarejestrowana broń, z której policja odstrzeliła łuski w celu zebrania śladów umożliwiających ich identyfikację jest niewiele warta. Więc jebac pozwolenia i legalną pukawke

  :conorwalk:

 11. Już nie wspominając o tym, że obsługiwać go też trzeba umieć, nie jest tak łatwo jak w grach :korwinlaugh:

  Łatwo łatwo…

 12. Już nie wspominając o tym, że obsługiwać go też trzeba umieć, nie jest tak łatwo jak w grach :korwinlaugh:

 13. No niestety, to jest kolejny przykład analfabetyzmu wtórnego w naszym społeczeństwie. Ludzie nie rozumieją podstawowych kwestii, coś tam usłyszą, coś sobie dopowiedzą i już mają jedyną słuszną prawdę, gotową do szerzenia…

  Dajesz, podziel się wiedzą tajemną, uświadom ignorantów i analfabetów.

  U nas jest ten problem, że możesz przejść wszystkie etapy, nawet już kupić sejf, wydać na to wszystko włącznie z procedurą kilka tysięcy złotych, a komendant na podstawie widzimisię może zablokować udzielenie pozwolenia bez podania jakiejkolwiek przyczyny. No i weź tu się wkurwiaj. Trzeba się koniecznie zapisać do klubu, żeby mieć większe szanse na pozyskanie broni.

  Przecież właśnie o tym pisałem, kolekcjonerskie i sportowe uzyskasz w Polsce bez problemu o ile nie jesteś jakimś zjebem i należysz do odpowiedniej "organizacji". Problem widzimisię komendanta zaczyna się przy innych pozwoleniach. Nie zgadzam się z obiema kwestiami, ale to nie znaczy że broń powinien móc sobie kupić każdy ot tak. Zresztą daleko nie trzeba szukać znam przypadki panów w średnim wieku mających pozwolenie sportowe i lubiących wejść sobie np do marketu z bronią na wierzchu przy pasie tak naprawdę tylko po to żeby ochrona zareagowala i wezwała policję. Wtedy oni pokazują papiery, że jest ok, że są w drodze na strzelnicę i już puchną z dumy bo policja im przyznaje rację. No cóż na kompleksy małego peniska widać nic się nie da zrobić. Mówię o tym tylko dlatego żeby pokazać jak nieodpowiedzialni potrafią być ludzie z bronią i to tacy którzy teoretycznie potrafią jej używać i podobno mają zdrową psyche. A teraz rozdajmy gnaty reszcie społeczeństwa, osobom które np potrafią doprowadzić do wypadku na drodze bo ktoś im nie chcący drogę zajechał lub użył klaksonu. Ludzi którzy potrafią się napierdalać o przecenionego karpia w sklepie. No zajebisty pomysł

 14. Dajesz, podziel się wiedzą tajemną, uświadom ignorantów i analfabetów.

  :korwinwhat:

  No zgadzam się z tym co Ty napisałeś w tej sprawie.

  Może z tym analfabetyzmem przesadziłem, ale byłem wtedy na fali innego tematu :korwinlaugh:

 15. :korwinwhat:

  byłem wtedy na fali innego tematu :korwinlaugh:

  AA ok to wszystko wyjasnia. Się nie zrozumieliśmy:fjedzia:

 16. Już nie wspominając o tym, że obsługiwać go też trzeba umieć, nie jest tak łatwo jak w grach :korwinlaugh:

  Masz rację. Nosząc okulary, na strzelnicy miałem problem ze złożeniem się do strzału, nie mówiąc o celowaniu. Dlatego dozgonny szacunek dla Bogusia Lindy, który w "Demonach Wojny" jedną ręką strzelał, drugą rzucał granat.

 17. U nas jest ten problem, że możesz przejść wszystkie etapy, nawet już kupić sejf, wydać na to wszystko włącznie z procedurą kilka tysięcy złotych, a komendant na podstawie widzimisię może zablokować udzielenie pozwolenia bez podania jakiejkolwiek przyczyny. No i weź tu się wkurwiaj. Trzeba się koniecznie zapisać do klubu, żeby mieć większe szanse na pozyskanie broni.

  Zapisanie do klubu to poprostu co roczna oplata. Nie musisz patrzec nawet na mordy tych spijaczonych mysliwych 😉

 18. Zapisanie do klubu to poprostu co roczna oplata. Nie musisz patrzec nawet na mordy tych spijaczonych mysliwych 😉

  Odczep się od myśliwych, jestem ich patronem :boystop:

 19. Ogólnie prawda jest taka, że mamy w Polsce najbardziej restrykcyjny dostęp do broni palnej w całej Europie (fakt, nie opinia).

  Ja bym to betonowe prawo trochę poluzował, ale oczywiście nie do poziomu ogólnego dostępu jaki jest np w niektórych stanach. W żadnym wypadku.

  Bo oczywiście zgadzam się z przedmówcami, że w naszym durnym narodzie to by był armageddon. Gdyby ktoś miał wątpliwości, to wystarczy spojrzeć, jak te kmioty głosują, by wiedzieć że 40-45% społeczeństwa to totalni debile. Porównanie do małpy z brzytwą tudzież kałachem jak najbardziej na miejscu.

  Ale do trzymania w domu w celach obrony (jak 90% ludzi chce), gdy się jest dorosłym, odpowiedzialnym i niekaranym człowiekiem – powinno być łatwiej.

  Masz rację. Nosząc okulary, na strzelnicy miałem problem ze złożeniem się do strzału, nie mówiąc o celowaniu. Dlatego dozgonny szacunek dla Bogusia Lindy, który w "Demonach Wojny" jedną ręką strzelał, drugą rzucał granat.

  strzelał tą samą, którą rzucał granat. W drugiej miał papieroska!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.