Dwóch tureckich zawodników MMA mieszkających w Wiedniu zostało uhonorowanych przez lokalną prasę za odwagę po tym, gdy w trakcie wczorajszego zamachu terrorystycznego w stolicy Austrii ruszyli z pomocą starszej kobiecie i rannemu policjantowi.

Dwóch tureckich zawodników MMA, Mikail Ozen i Recep Gultekin na moment pojawiło się w viralowym materiale wideo uchwyconym podczas wczorajszej strzelaniny w Wiedniu. Na wideo słychać jak Mikail Ozen krzyczy wielokrotnie po turecku Kryj się!” podczas gdy obaj szukają schronienia za wejściem do metra.

Oprócz wydarzenia nagranego na wideo, mężczyźni pomogli starszej kobiecie która próbowała się schronić przed napastnikami oraz przenieśli rannego policjanta do karetki. W trakcie tych wydarzeń, Recep Gultekin sam znalazł się na celowniku terrorysty ale zdołał się schylić i został lekko zraniony w nogę.

„Starsza kobieta zmierzała prosto w kierunku miejsca w którym doszło do ataku. Kiedy ją zobaczyliśmy, zatrzymaliśmy się i zeszliśmy na dół. Zabraliśmy ją w bezpieczne miejsce do restauracji” – powiedział Ozen w rozmowie z tureckim serwisem informacyjnym Hurriyet. „Potem doszliśmy do stacji metra którą widać na tych zdjęciach. Widziałem, jak policja strzelała do napastników”.

Obaj zawodnicy za swoją bohaterską postawę podczas wczorajszego ataku zebrali również setki pochwalnych komentarzy na swoich profilach społecznościowych:

Do tragicznego zamachu doszło wczoraj wieczorem w Wiedniu, ostatni dzień przed wprowadzeniem tzw. lockdownu w całym kraju. Zamachowcy przypuścili pierwszy atak w okolicach zamkniętej Synagogi oraz chwilę później w 6 lokalizacjach w centrum Wiednia. W ich wyniku zginęło do tej pory pięć osób a kilkanaście zostało ciężko rannych.

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.