Dustin Poirier, były tymczasowy mistrz wagi lekkiej UFC, odniósł się do potencjalnego pojedynku z Natem Diazem. Amerykanin wykluczył, aby doszło do tego na jubileuszowej gali amerykańskiego hegemona.

Poirier nie raz zgłaszał chęć i gotowość do rywalizacji z młodszym z braci Diaz. Zawodnicy mieli się ze sobą zmierzyć w listopadzie 2018 na UFC 230. Wówczas z pojedynku wypadł jednak Poirier, który poddał się zabiegowi. Wygląda na to, że do rywalizacji nie dojdzie zbyt prędko. Na platformie X jeden z użytkowników zapytał „Diamenta” o możliwość zestawienia z Diazem na okoliczność jubileuszowej gali UFC 300. Wydarzenie odbędzie się 13 kwietnia 2024 w obiekcie T-Mobile Arena w Las Vegas. Amerykanin wykluczył, aby walka z Diazem, który obecnie nie jest związany kontraktem z żadną organizacją, doszła do skutku.

Poirier (MMA 29-8, 1 NC) w ostatniej walce poniósł porażkę podczas gali UFC 291, do której doszło pod koniec lipca 2023. 34-latek został znokautowany przez Justina Gaethje brutalnym kopnięciem w drugiej rundzie walki wieczoru. Stawką pojedynku był pas BMF (największego skur****na). Poirier w 2019 roku był tymczasowym mistrzem wagi lekkiej UFC. Dwukrotnie rywalizował o pas dywizji, jednak za każdym razem przegrywał przez poddanie. Poirier zajmuje obecnie 3. miejsce w rankingu kategorii lekkiej UFC.

Diaz (MMA 21-13) w swoim ostatnim starciu na zasadach MMA pokonał Tony’ego Fergusona w walce wieczoru gali UFC 279 we wrześniu 2022. Amerykanin po tym starciu zakończył swoją karierę pod szyldem amerykańskiego hegemona. 37-latek walczył dla organizacji UFC od 2007 roku. W tym okresie pokonywał takich rywali jak m.in. Conor McGregor, Anthony Pettis czy Donald Cerrone. 17 z 21 wygranych zdobywał kończąc swoich przeciwników przed czasem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Quairon
Quairon

Maximum FC
Bantamweight

1,431 komentarzy 3,035 polubień

Poier you possey :latajacaslomkaptysiowa::jjsmile:

Odpowiedz polub

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

10,884 komentarzy 24,358 polubień