UFC opublikowało wideo promujące Weili Zhang, pierwszą mistrzynię organizacji pochodzącą z Chin. W kilkuminutowym podsumowaniu przedstawiono drogę Zhang do pasa UFC.

Weili Zhang jest 30-letnią zawodniczką urodzoną w mieście Handan w Chinach. Przygodę ze sportami walki zaczęła w wieku 12 lat, kiedy to po raz pierwszy udała się na trening sanda. W MMA zadebiutowała w 2013 roku, przegrywając przez decyzję z Meng Bo. W dalszym ciągu jest to jedyna porażka w karierze Zhang, od tegu czasu zawodniczka wygrała 21 pojedynków z rzędu.

Do UFC dołączyła w 2018 roku. W swoim pierwszym występie w oktagonie na gali UFC 227 wypunktowała Danielle Taylor. Następnie Chinka pokonała Jessicę Aguilar oraz Tecię Torres, by w kolejnym starciu otrzymać szansę walki o pas. 31 sierpnia 2019 roku Weili w 42 sekundy zdemolowała Jessicę Andrade i została nową mistrzynią w kategorii słomkowej. Na niedawno minionej gali UFC 248 Zhang stanęła do swojej pierwszej obrony tytułu. Po szalenie wyrównanym i emocjonującym pojedynku, Chinka niejednogłośną decyzją wygrała z Joanną Jędrzejczyk.

Zobacz więcej: „Żadna inna walka nie ma sensu” – Trener Jędrzejczyk o rewanżu z Zhang

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.