Robert Whittaker (20-5) pomimo ostatnich problemów osobistych szybko postanowił powrócić do oktagonu. Australijczyk w marcu miał zmierzyć się z Jaredem Cannonierem (13-4), jednak z niewiadomych do końca przyczyn wycofał się z pojedynku. Teraz już najprawdopodobniej wiadomo z kim zmierzy się w przyszłym starciu, będzie to Darren Till (18-2-1), który w ostatnim czasie postanowił spróbować swoich sił w kategorii średniej.

O zestawieniu poinformował Brett Okamoto z ESPN, który nie rzuca słów na wiatr, a jego źródła w 99% się nie mylą.

UFC planuje zestawić Roberta Whittakera z Darrenem Tillem na UFC Fight Night w sierpniu, które odbędzie się w Dublinie. Nic nie jest podpisane, ale organizacja finalizuje już formalności. Cóż za walka wieczoru!

Do wyżej wymienionego starcia miałoby dojść w Irlandii, a dokładnie w stolicy. UFC zapowiedziało w lutym powrót do Europy i organizację gali w Dublinie, o czym pisaliśmy szerzej tutaj.

Cóż, dla Brytyjczyka z Liverpoolu – Robert Whittaker wydaje się solidnym testem przed potencjalną walką o pas. Nie ma co ukrywać, że zwycięzca tego starcia może zmierzyć się z kolei ze zwycięzcą przyszłego boju mistrzowskiego Israela Adesanyi z Paulo Costą. Tak naprawdę po Brazylijczyku, poza tą dwójką pozostaje tylko Jared Cannonier, jeśli chodzi o górne pozycje w rankingu wagi średniej.

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.