Były mistrz kategorii średniej UFC – Robert Whittaker (MMA 20-5) – 7 marca w Las Vegas miał zmierzyć się z Jaredem Cannonierem (MMA 13-4). Tydzień temu oficjalnie podano jednak do wiadomości, że Australijczyk wycofał się z tego pojedynku z powodów osobistych. Kilka dni temu świat obiegła informacja, że Whittaker zrezygnował z walki, ponieważ będzie dawcą szpiku dla chorej córki.

Sam zawodnik zamieścił dziś w mediach społecznościowych wymowny wpis, w którym sugeruje, że informacje, które media podają jako powód rezygnacji z pojedynku mogą być nieprawdą.

Dziękuję wszystkim za wsparcie i dobre słowo. Pojawia się wiele fałszywych plotek i prosiłbym, by je ignorować. Spędzam czas z rodziną i skupiam się na sprawach osobistych. Wrócę bardzo szybko, silniejszy i lepszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Gala UFC 248 odbędzie się w Las Vegas – 7 marca. Walką wieczoru wydarzenia będzie starcie o pas mistrzowski kategorii średniej, gdzie Israel Adesanya podejmie pretendenta do tytułu – Yoela Romero. Co-main eventem gali będzie walka Joanny Jędrzejczyk, która zmierzy się w walce o pas mistrzowski UFC z mistrzynią – Weili Zhang.

 

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.