Mistrz kategorii półciężkiej UFC, Alex Pereira, wypowiedział się na temat swojego najbliższego rywala. Jego zdaniem Jamahal Hill nie jest najcięższym wyzwaniem biorąc uwagę pozostałych zawodników.

Pereira stanie do pierwszej obrony mistrzowskiego tytułu podczas jubileuszowej gali UFC 300. Wydarzenie odbędzie się 13 kwietnia w obiekcie T-Mobile Arena w Las Vegas. W walce wieczoru wydarzenia Brazylijczyk zmierzy się z Hillem. Sam Pereira nie uważa, aby to Amerykanin był najcięższym możliwym zestawieniem w dywizji półciężkiej. Popularny „Poatan” w programie The MMA Hour stwierdził, że wyżej ceni sobie umiejętności Jana Błachowicza oraz Jiriego Prochazki, niż Jamahala. Brazylijczyk uważa, że były mistrz UFC jest łatwiejszym zestawieniem niż wymienieni wyżej zawodnicy.

On nie jest drugi. Nie mam pojęcia na którym miałbym go umieścić, ale myślę, że byłaby to czwarta pozycja. Jeśli przeszedłbym do kategorii półciężkiej dzisiaj, miałbym zadebiutować i wybrać najlepszą dla mnie walkę pomiędzy Jamahalem Hillem, Janem Błachowiczem, a Jirim Prochazką to wybrałbym Hilla.

Pereira (MMA 9-2) w listopadzie ubiegłego roku zdobył pas kategorii półciężkiej na gali UFC 295. Brazylijczyk w walce wieczoru wydarzenia znokautował w drugiej rundzie Jiriego Prochazkę. Za swój występ otrzymał bonus od organizacji. Wcześniej „Poatan” pokonał w lipcu Jana Błachowicza przez niejednogłośną decyzję sędziów na UFC 291 w eliminantorze do pasa. Pereira to również były mistrz kategorii średniej amerykańskiego hegemona. 7 z 9 zwycięstw zdobywał kończąc swoich przeciwników przez nokauty.

Hill (MMA 12–1, 1 NC) na gali UFC 283 w styczniu ubiegłego roku pokonał jednogłośną decyzją sędziów Glovera Teixeirę. Walka ta uświetniła wydarzenie w Brazylii, a Amerykanin zdobył tytuł wagi półciężkiej, który z powodu kontuzji ścięgna Achillesa zwakował w lipcu. „Sweet Dreams” na mistrzowską szansę zapracował trzema wygranymi z rzędu przez nokaut. Hill pokonywał takich rywali jak m.in. Johnny Walker, czy Thiago Santos. 7 z 12 zwycięstw kończył właśnie przez nokauty. Hill zajmuje 1. miejsce w rankingu wagi półciężkiej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Genialny Żółw
Genialny Żółw

Roshi

31,383 komentarzy 106,656 polubień
Avatar of Graf Ramolo
Graf Ramolo

ONE FC
Flyweight

2,201 komentarzy 3,519 polubień

Janek obecnie to chodzący znak zapytania. Nie wiadomo jaki wróci po operacjach.

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of Autovidol
Autovidol

Maximum FC
Bantamweight

1,436 komentarzy 6,858 polubień

Janek obecnie to chodzący znak zapytania. Nie wiadomo jaki wróci po operacjach.

Jak to jaki? Silniejszy.

Odpowiedz 21 polubień

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Light Heavyweight

16,923 komentarzy 71,028 polubień

Blachowicz to nie etykieta na jabola!

Nie bez powodu Czecha rozjebał jak gówno a z Królem Błachowiczem ledwo Poatan wygral na splita.

Odpowiedz 8 polubień

Avatar of blazini
blazini

UFC
Bantamweight

8,101 komentarzy 27,991 polubień
Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Bantamweight

1,866 komentarzy 3,983 polubień

Jano by z Hilla zrobił drugiego Rockholda/Reyesa, Jamahal nie walczy techniczne, o ile nic się dziwnego nie przydarzy to Poatan go składa do drugiej rundy, choć to już prawie wielkie chłopiska więc każdy cios swoje waży i nie wiadomo który ten kamień ugotuje :jjsmile: :roberteyeblinking:

Odpowiedz polub