Josh Emmett, rywalizujący w kategorii piórkowej UFC, nie ukrywa, że chciałby się zmierzyć z Maxem Hollowayem. Dla 38-latka byłby to ogromny zaszczyt.

Emmett odniósł bardzo ważne zwycięstwo na gali UFC 296, do której doszło 16 grudnia w T-Mobile Arena w Las Vegas. Amerykanin znokautował w niespełna dwie minuty Bryce’a Mitchella, za co otrzymał bonus 50. tysięcy dolarów. Tym samym 38-latek przerwał serię dwóch porażek. Emmett w rozmowie z dziennikarzem Arielem Helwanim w programie „The MMA Hour” wypowiedział się na temat rywalizacji z Maxem Hollowayem. 38-latek zauważył, że były mistrz UFC nie rywalizował jeszcze z nim. Dodatkowo walka z Hollowayem, który nie ma obecnie zaplanowanego starcia, byłaby dla niego zaszczytem. Amerykanin ponadto uważa, że potencjalna wygrana przybliżyłaby go do pojedynku mistrzowskiego.

Max jest jednym z najlepszych zawodników wagi piórkowej w historii. On jest na pierwszym miejscu w rankingu. Wyczyścił prawie całką dywizję piórkową i rywalizował z prawie każdym, poza mną. Dla mnie byłby to zaszczyt z nim zawalczyć. To by była dla mnie droga w kierunku tytułu mistrzowskiego, wyjść tam i go pokonać. Jeśli UFC tego zechce, zróbmy to.

Emmett (MMA 19–4) w poprzednich walkach musiał uznać wyższość Ilii Topurii w czerwcu oraz Yaira Rodrigueza w lutym. Z tym drugim rywalizował podczas UFC 284 o tymczasowy pas kategorii piórkowej. Emmett przed porażką z Meksykaninem mógł pochwalić się serią pięciu zwycięstw z rzędu. Za trzy z nich otrzymywał bonusy od amerykańskiej organizacji. 9 z 19 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem. Emmett zajmuje 6. miejsce w rankingu kategorii piórkowej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,969 komentarzy 3,014 polubień

Josh Emmett, rywalizujący w kategorii piórkowej UFC, nie ukrywa, że chciałby się zmierzyć z Maxem Hollowayem. Dla 38-latka byłby to ogromny zaszczyt. Emmett odniósł bardzo ważne zwycięstwo na gali UFC 296, do której doszło 16 grudnia w T-Mobile Arena w Las Vegas. Amerykanin znokautował w niespełna dwie minuty Bryce’a Mitchella, za co otrzymał bonus 50. tysięcy […]

Odpowiedz polub

click to expand...