Znalazł się rywal dla Brendana Allena w walce wieczoru UFC on ESPN+ 98. Jak podaje Marcel Dorff z Eurosportu, Amerykanin zmierzy się po raz drugi z Chrisem Curtisem. Wydarzenie odbędzie się 6 kwietnia w obiekcie UFC Apex w Las Vegas.

Pierwotnie Allen miał zawalczyć z Marvinem Vettorim podczas gali. Włoch wypadł jednak z powodu kontuzji, a jego miejsce zajął wspomniany Curtis. Pierwsza rywalizacja z udziałem zawodników kategorii średniej miała miejsce w grudniu 2021. Wówczas Curtis, który wziął walkę w zastępstwie, pokonał niespodziewanie Allena. „The Action Man” zwyciężył przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Allen (MMA 23-5) jest na fali sześciu zwycięstw, w tym pięciu przez poddania. Amerykanin w listopadzie 2023 poddał duszeniem zza pleców Paula Craiga w walce wieczoru wydarzenia UFC. 28-latek w amerykańskim hegemonie rywalizuje od 2019 roku. W tym czasie pokonywał takie nazwiska jak m.in. Kevin Holland, Sam Alvey, Krzysztof Jotko czy Andre Muniz. 18 z 23 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem, głównie, bo 14 razy, poddając ich. Allen zajmuje 6. miejsce w rankingu kategorii średniej UFC.

Curtis (MMA 31–10, 1 NC) odniósł zwycięstwo podczas styczniowej gali UFC 297. Amerykanin zwyciężył z Marciem-Andre Barriault przez niejednogłośną decyzję sędziów. Tym samym 36-latek przerwał serię dwóch walk bez wygranej. Curtis w UFC rywalizuje od 2021 roku. Przygodę z amerykańskim potentatem zaczął od trzech zwycięstw. 18 z 31 zwycięstw zdobywał kończąc swoich przeciwników przed czasem. Curtis zajmuje 14. miejsce w rankingu kategorii średniej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of WaszkaOG
WaszkaOG

EFC Africa
Heavyweight

3,031 komentarzy 9,464 polubień

Allen powinien wygrać rewanż o ile nie będzie walczył głupio i emocjonalnie.

Odpowiedz 1 Like