Tony Ferguson w trakcie programu The Helwani MMA Show krytycznie ocenił zwycięski występ Khabiba na gali UFC 242 oraz przypomniał czemu walka z mistrzem wagi lekkiej UFC jest dla niego sprawą osobistą.

Większość fanów i ekspertów była zachwycona tym jak w walce wieczoru gali UFC 242 Khabib zdominował tymczasowego mistrza Dustina Poiriera, jednak dla Tony`ego Fergusona ten występ był „leniwy i  jednowymiarowy”:

„Khabib pojawił się i oczywiście wygrał. Wywierał presję na Dustina, a ten nie miał na to żadnej odpowiedzi. Gratulacje dla Khabiba za wygranie walki, ale jak już mówiłem, nie zrobił w niej za dużo. Przygotowywałem się do walki z nim wiele razy i wierzę, że potrafię złamać jego kod”.

Zapytany przez Helwaniego o wyjaśnienie czemu imponująca wygrana była dla niego „leniwa” odpowiedział:

„Wiesz jakim typem wojownika i człowieka jestem. W walce zadaje dużo ciosów, uderzam kolanami, używam kopnięć i łokci. Więc kiedy widzę, jak zawodnik przyciska drugiego do klatki i nie robi tam zbyt wiele, nie jest zbyt aktywny w walce i zachowuje się jak mokry koc…W jiu-jitsu mówimy na taki styl walki „mokry koc”. On taki jest, jakby ktoś rzucił na ciebie mokry koc w klatce. Po prostu siedzi na tobie i wywiera presję. To interesujące jak walczy ale dla mnie to leniwa wygrana.”

W dalszej części wywiadu Ariel zapytał Tony’ego, co trzeba zrobić aby wygrać starcie z zawodnikiem jak Khabib:

„Khabib jest świetnym grapplerem, trenował parter całe życie i tak samo ja. Walka z nim to gra w szachy a nie warcaby, musisz wiedzieć gdzie pojawi się za chwilę twój przeciwnik, jaką pozycję zajmie itd. Nie nauczysz się zapasów w jeden wieczór, nie da się tego nadrobić. Dustin jest świetnym zawodnikiem ale jeśli chodzi o parter to trenuje go dużo dłużej niż on, szczególnie ten styl zapasów w jakim walczy Khabib.

Dustin wykonał kawał dobrej roboty i nie chce mu nic odbierać ale mój styl walki jest po prostu inny. Może nie zawsze będzie działał ale uważam, że w walce z Khabibem mogę go przechytrzyć, mogę walczyć mądrzej niż on, ruszać się lepiej w klatce i zaprosić go w miejsca w których jeszcz nie był, na przykład na parkiet do tańca” – zakończył Tony.

O swojej walce z Khabibem, Ferguson powiedział, że po prostu musi do niej dojść a jednym z powodów jest wspólna historia i walki które próbowano zestawić w przeszłości:

W kolejnej walce zobaczycie najlepszą wersję Khabiba, jego drużyna która jest bardzo dobra, wyeliminuje wiele błędów jakie było widać w tej walce, nie będzie też miał tego całego stresu…Wiesz o czym mówię? To brzmiało jakby nie chciał tej walki…Mówię poważnie, jeśli jesteś w tym biznesie to musisz chcieć walczyć, ludzie muszą wiedzieć, że tego chcesz. Musimy rozwiązać nasz konflikt, mamy wspólną historię, cztery razy próbowaliśmy doprowadzić do tego starcia, to się po prostu musi wydarzyć a ja nie muszę już nic mówić aby do tego doszło.

Zapytany przez Helwaniego o wywiad Khabiba po wygranej walce w którym zabrakło chęci stoczenia walki z Fergusonem powiedział:

Nie ma zbyt wielu ruchów. Albo bronisz pasa albo go oddajesz. Masz tylko dwie opcje, albo oddajesz pas i przechodzisz na emeryturę albo walczysz ze mną i dostajesz lanie w starym dobrym amerykańskim stylu…Wiem że było dużo presji na nim przed tą galą, szacunek dla obu zawodników że ją udźwignęli….Wszyscy chcą tej walki, każdy chce zobaczyć to starcie. UFC o tym mówiło, ja już nie muszę nic robić i mówić aby do niej doszło.

Ferguson przypomniał też dwa incydenty z przeszłości do jakich doszło pomiędzy zawodnikami a które dodatkowo motywują go do pokonania Khabiba:

„Wkurwił mnie kilka razy. Kiedy razem ze swoją ekipą otoczyli mnie i moją rodzinę w hotelu, wiszę mu jedno lanie za to. Oraz kiedy jego trener Javier spotkał mnie w windzie. Miałem złamaną rękę po walce, Javier wszedł do windy, spojrzał lekceważąco na mnie i powiedział „To on?”. W pierwszym momencie nie zorientowałem się nawet, że to trener Khabiba. To była druga sytuacja…Mogę tak wyliczać i wyliczać. Było ich wiele ale dostanie lanie za wszystkie. Jestem mu winny kilka strzałów na wątrobę. Rzucę nim o ziemię a w sambo to jest największą zniewaga. Z całym szacunkiem dla Khabiba ale rzucę nim o matę. Podniosę go i walnę nim o ziemię. Nauczę go czym jest grappling”

Zapytany o więcej szczegółów dotyczących sytuacji w hotelu powiedział:

Meldowaliśmy się w hotelu z moją rodziną, ja i moja żona. On i banda jego kolesi to zwykłe zbiry. Meldowaliśmy się w hotelu a oni zaczęli krążyć wokół nas. Czterech zbirów gapiło się na nas i próbowało nas otoczyć. Później ja i moja ekipa mieliśmy z nimi podobne spotkanie. Ci goście to zwykli chuligani ale postawiłem się im…stanąłem na przeciwko nich….

Nie tak dawno złapałem się z Ali Abdelazizem podczas jednej z gal i porozmawialiśmy sobie. Teraz już wie z czym ma do czynienia. Dla mnie to nie jest zabawa. Kiedy jest czas na zabawę to potrafię się bawić. Ale jeśli chodzi o walkę, jestem bezwzględny człowieku. Jestem bardziej bezwzględny niż Robbie „Bezwzględny” Lawler.

WIDEO: Wybrane akcje z UFC 242 w zwolnionym tempie

 

56 KOMENTARZE

 1. Dwie refleksje, Tony to jest przechuj pod kazdym względem i ma zajebiscie silną psychikę.

  Druga to, ze w jego ustaac slowo chuligan brzmi rownie zabawnie co u pana "trzy kawalki i orenzada".

 2. Jest to prawdopodobne ale po tym jak otoczyły go duchy w ścianach A synek okazał się Jezusem ciężko brać na poważnie wszystko co mówi.

 3. Jest to prawdopodobne ale po tym jak otoczyły go duchy w ścianach A synek okazał się Jezusem ciężko brać na poważnie wszystko co mówi.

  Czy ja wiem, ta ekipa miała już kilka podobnych sytuacji

 4. Czy ja wiem, ta ekipa miała już kilka podobnych sytuacji

  Usman wojuje w hotelach, a w klatce pasa nie może bronić przez kontuzje i urwane negocjacje.

  :siara:

 5. Khabib opowiadał o zadymach całymi ekipami w sklepach, to naprawdę jest zwykłe bydło.

  Jakby GSP go skończył, to MMA jest oczyszczone.

 6. Cała obślizgły team Allahukabiba. Pierdolenie o tym na co buk pozwala, o zasadach, o szacunku do rodziny i starszych, jednocześnie kpina z bezdomnych i zastraszanie brodatą  grupą z wanny innych zawodników samych, bądź z rodziną. Przerażający ludzie.

 7. Cała obślizgły team Allahukabiba. Pierdolenie o tym na co buk pozwala, o zasadach, o szacunku do rodziny i starszych, jednocześnie kpina z bezdomnych i zastraszanie brodatą  grupą z wanny innych zawodników samych, bądź z rodziną. Przerażający ludzie.

  Patrzę na Twoją miniaturkę i zamarzył mi się fight Masvidala z Nurmą.

 8. Jak ja bym chciał zobaczyć  jak Tony nim rzuca a potem zasypuje łokciami. :antonio:

  Walcz pojebie :chuck:::duszenie:::irish::bleed::conorwalk: chociaż czuję że będzie ciężko :jon:

 9. You heard him say: ‘My father say, if you don’t know how to dance, don’t dance’. Well shit, dude, my dad tells me not to dance, I’m still gonna go fucking dance

  Tony Ferguson


 10. Czy ja wiem, ta ekipa miała już kilka podobnych sytuacji

  To ekipa gniewnych pastuchów dupowłazów, a Kebab to ich jebany guru. Czasami nawet jak się ogląda te ich "jajcarskie" filmiki z AKA, to widać, że jak np. DC za bardzo sobie jaja robi z Khabiba podczas sparingu czy treningu, to zaraz mu jakichś brodaty pastuch wskakuje na plecy i próbuje duszenia.

 11. Jest to prawdopodobne ale po tym jak otoczyły go duchy w ścianach A synek okazał się Jezusem ciężko brać na poważnie wszystko co mówi.

  Nie drwij z duchów :nono:

 12. Terrorysta już powiedział, że nie będzie walk z Tonym, tylko GSP, bo…nikogo Tony nie interesuje.

  Kurwa, jak by tak była jakaś zrzutka w sieci, żeby odjebać tego udupa, to ode mnie donejty poleco jak pojebane.

 13. Tony Ty wariacie ! Mam nadzieje ze dojdzie do tej walki i zobaczymy mega zestawienie którego przebieg może być epicki.

 14. a taki fajny chłopak był, koszulkami z poirerem się wymienił, rękę mu podnosił.

  Pewnie wszyscy z tej bandy brodzika zasypia ją tam z przepoconymi koszulkami swoich kolegów i tak sobie o nich fantazjują

 15. Tony musisz!

  Czy ja wiem, ta ekipa miała już kilka podobnych sytuacji

  Ale Colba musiał być obsrany.

  Generalnie wyciągnął bym od faraona kilku zawodników, a resztę razem z nim zaorał. Usman to jest dla mnie taki rakowy, jak najmniej takich zjebów jak on, kontuzjowana pizda pasa bronić nie będzie, musilmy od niego też kurwa hipisi kurwa XXI wieku, wypierdalać do wanien.

 16. Cała obślizgły team Allahukabiba. Pierdolenie o tym na co buk pozwala, o zasadach, o szacunku do rodziny i starszych, jednocześnie kpina z bezdomnych i zastraszanie brodatą  grupą z wanny innych zawodników samych, bądź z rodziną. Przerażający ludzie.

  Conor przy nich to aniolek:redford:

 17. Tony Elprzechuj Ferguson to jest gość. Nie daje się nawet jak banda brodaczy z wanny wyskakuje i chce go zastraszyć.

  Elprzechuj pokaże mu jak wygląda Bjj z 10 planety. Czarny pas od człowieka, który przejrzał każdy spisek, a z reptylianami jest na przysłowiowe "cześć", nie może przegrać z jakimś tam sambistą z wypizdowa Dagestańskiego

 18. Przygotowywałem się do walki z nim wiele razy i wierzę, że potrafię złamać jego kod

  Walka z nim to gra w szachy a nie warcaby, musisz wiedzieć gdzie pojawi się za chwilę twój przeciwnik, jaką pozycję zajmie itd.

  wiszę mu jedno lanie za to

  Było ich wiele ale dostanie lanie za wszystkie. Jestem mu winny kilka strzałów na wątrobę. Rzucę nim o ziemię a w sambo to jest największą zniewaga. Z całym szacunkiem dla Khabiba ale rzucę nim o matę. Podniosę go i walnę nim o ziemię. Nauczę go czym jest grappling

  Teraz już wie z czym ma do czynienia. Dla mnie to nie jest zabawa. Kiedy jest czas na zabawę to potrafię się bawić. Ale jeśli chodzi o walkę, jestem bezwzględny człowieku. Jestem bardziej bezwzględny niż Robbie "Bezwzględny" Lawler.

  :tellmemore::antonio::dobry::sparta::razz:udzianfap:

 19. Ciekawe czy o tych zdarzeniach z hotelu to on tak na poważnie czy to kolejne tematy jak z chipem w nodze czy obecnością kogoś w ścianach

 20. Jest jedna rzecz, dlaczego tony ani nikt inny z dagestynczykiem nie wygra, to jego legacy. Dla Nurmy nie ma innego innego swiata, jest sunnita z narodzu awarskiego, mieszkaja w gorach, chlopak trenujacy od 6 roku zycia co moze wiecej w zyciu osiagnac, dlatego mowi o swoim dziedzictwie, bo nic innego na niego nie czeka. Nie ma problemow z dziecmi, wakacji, zyje pod kieratem plemienia i religii. Z czego taka osoba moze brac przyjemnosc, pozostaje mu tylko trening. Ja wierze, ze tony jest pojebany i moze wiele, ale tez wierze, ze nurme nic nie zlamie.

 21. nie da się tego czytać . nurma walczył z orłami ssał kutasy od dziecka braciom bla bla bla. Nadczłowiek z dziczy drógi mołgli. Zabrać im wizy wpierdol od Ferga i atomówka. Zaorać muslimską swołocz-  gorsza kategoria człowieka nie istnieje . Nie używam VPN. Jak wjadą mi na hate to zajebie ich z łuku jak rambo  z noża i siekiery.

 22. Pewnie wszyscy z tej bandy brodzika zasypia ją tam z przepoconymi koszulkami swoich kolegów i tak sobie o nich fantazjują

  Tony mowil, ze to sie nazywa mokry koc.

 23. Ależ piekny ból dupy.:corn:

  eleganckie chłopaki.

  Można sobie z nich robić zbyty, że pedauy i kozojebcy, ale prawda jest taka,  że w ich regionie taki element wylapuje się i częstuje prądem w ramach leczenia dewiacji i bierze na spyty, by wydali swoich kolegów – sodomitów. (@Aliibaba by wyjaśnił:razz:łacz:)

  Zaś w krajach zachodu ciepli mają się dobrze i  dla przykladu zostają prezydentami miast. A im dalej na zachód tym jeszcze gorzej. Łza się kręci  w oku, gdy przypomnę sobie o czasach, gdzie za kolczyk w uchu, czy długie wlosy można było zebrać wpierdol.:jon:

 24. A mokrym kocem nie nazwał czasem stylu walki? :korwinwhat:

  Dokładnie tak, ale pasuje jak ulał do tych ich macanek. Do tego ktoś wyżej wspomniał o mokrych majtach.

 25. Wstawaj Tony :razz:ociesznymirek:

  Każdy mu miał najebać, Condor miał, Dustin miał … każdy doskonale wie co on będzie robił, jak walczy i czego się spodziewać … a i tak … wychodzi jak zwykle. Prawda krulu? :irish:

 26. Ja tak przejrzałem temat…Panowie spokojnie, będzie czas się wykazać z kozojebcami, bo ich jest coraz więcej na świecie, także każdy dostanie swoją możliwość, aby postrzelać 😉

  TONYY JAK GO TU NIE LUBIĆ !!!

 27. Wstawaj Tony :razz:ociesznymirek:

  Każdy mu miał najebać, Condor miał, Dustin miał … każdy doskonale wie co on będzie robił, jak walczy i czego się spodziewać … a i tak … wychodzi jak zwykle. Prawda krulu? :irish:

  Tylko krul mial mu najebać, ale za dużo properka opierdolil przed walka

 28. Ależ piekny ból dupy.:corn:

  Można sobie z nich robić zbyty, że pedauy i kozojebcy, ale prawda jest taka,  że w ich regionie taki element wylapuje się i częstuje prądem w ramach leczenia dewiacji i bierze na spyty, by wydali swoich kolegów – sodomitów. (@Aliibaba by wyjaśnił:razz:łacz:)

  Zaś w krajach zachodu ciepli mają się dobrze i  dla przykladu zostają prezydentami miast. A im dalej na zachód tym jeszcze gorzej. Łza się kręci  w oku, gdy przypomnę sobie o czasach, gdzie za kolczyk w uchu, czy długie wlosy można było zebrać wpierdol.:jon:

  Ło matko xD

 29. jakbym oznaczył Dubertową to by zrobiła z tą mową nienawiści porządki. Ale nie mam klawisza 2 w klawiaturze. Może ktoś inny?

 30. jakbym oznaczył Dubertową to by zrobiła z tą mową nienawiści porządki. Ale nie mam klawisza 2 w klawiaturze. Może ktoś inny?

  Magda już nie jest w redakcji. Zajrzy czasem od święta. Nie kocha nas już.

 31. Jest jedna rzecz, dlaczego tony ani nikt inny z dagestynczykiem nie wygra, to jego legacy. Dla Nurmy nie ma innego innego swiata, jest sunnita z narodzu awarskiego, mieszkaja w gorach, chlopak trenujacy od 6 roku zycia co moze wiecej w zyciu osiagnac, dlatego mowi o swoim dziedzictwie, bo nic innego na niego nie czeka. Nie ma problemow z dziecmi, wakacji, zyje pod kieratem plemienia i religii. Z czego taka osoba moze brac przyjemnosc, pozostaje mu tylko trening. Ja wierze, ze tony jest pojebany i moze wiele, ale tez wierze, ze nurme nic nie zlamie.

  Aleś z mojego posta zerżnął no no, ale zgadzam się w pełni.

 32. Aleś z mojego posta zerżnął no no, ale zgadzam się w pełni.

  haha a pisales cos podobnego? nie widzialem, ale widzisz wielkie umysly mysla podobnie:friends:

 33. Jest jedna rzecz, dlaczego tony ani nikt inny z dagestynczykiem nie wygra, to jego legacy. Dla Nurmy nie ma innego innego swiata, jest sunnita z narodzu awarskiego, mieszkaja w gorach, chlopak trenujacy od 6 roku zycia co moze wiecej w zyciu osiagnac, dlatego mowi o swoim dziedzictwie, bo nic innego na niego nie czeka. Nie ma problemow z dziecmi, wakacji, zyje pod kieratem plemienia i religii. Z czego taka osoba moze brac przyjemnosc, pozostaje mu tylko trening. Ja wierze, ze tony jest pojebany i moze wiele, ale tez wierze, ze nurme nic nie zlamie.

  Ładnie powiedziane, ale pominąłeś najważniejszy czynnik.

  Tony jest po prostu lepszy

 34. Ładnie powiedziane, ale pominąłeś najważniejszy czynnik.

  Tony jest po prostu lepszy

  miejmy nadzieje, ze bedzie dane sie nam o tym przekonac poki obaj sa w prime, ktory lepszy. Nie mowie, ze tony jest bez szans, ale wiecej szans widze na wygrana khabiba.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.