Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa z udziałem Amandy Nunes oraz Irene Aldany. Po jej zakończeniu bohaterki walki wieczoru gali 289 stanęły po raz pierwszy twarzą w twarz.

Do pojedynku z udziałem obydwóch pań dojdzie 10 czerwca w kanadyjskim Vancouver. Stawką pojedynku będzie pas kategorii koguciej, który obecnie należy do Nunes. Pierwotnie Brazylijka miała się zmierzyć po raz trzeci z Julianną Peną, jednak ta z powodu kontuzji musiała się wycofać. Aldana z kolei miała 20 maja walczyć w drugim pojedynku z Raquel Pennington. W związku z kontuzją Peny musiało dojść do modyfikacji na karcie walk obydwóch gal.

Obydwie zawodniczki dzisiaj wzięły udział w konferencji prasowej zorganizowanej w amerykańskim Newark, gdzie 6 maja dojdzie do gali UFC 288. Po wyczerpaniu pytań od dziennikarzy, Nunes oraz Aldana stanęły twarzą w twarz. Zobaczcie pierwsze spotkanie z udziałem bohaterek walki wieczoru gali UFC 289.

Nunes (MMA 22-5) w ostatniej walce, która odbyła się w lipcu ubiegłego roku, odzyskała tytuł dywizji koguciej UFC. Brazylijka pewnie wypunktowała Juliannę Penę w walce wieczoru gali UFC 277. Wcześniej „Lwica” utraciła trofeum w starciu właśnie z Amerykanką, która niespodziewanie poddała ją w grudniu 2021. Przed tą walką Nunes mogła się pochwalić serią dwunastu zwycięstw. Brazylijka to również mistrzyni kategorii piórkowej UFC. 17 z 22 zwycięstw zdobywała kończąc swoje przeciwniczki przed czasem.

Aldana (MMA 14-6) wygrała dwie ostatnie oraz 4 z 5 ostatnich pojedynków. We wrześniu 2022 pokonała Macy Chiasson, którą znokautowała kopnięciem z parteru na korpus podczas UFC 279. Meksykanka w najlepszej organizacji MMA na świecie rywalizuje od 2016 roku. W tym czasie zgarnęła cztery bonusy za swoje występy. 11 z 14 zwycięstw Aldany miały miejsce przed czasem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

świadomość_liczb

Jungle Fight
Featherweight

246 komentarzy 920 polubień

War Irena!

Spoiler content hidden.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of PanMac
PanMac

PRIDE FC
Welterweight

6,662 komentarzy 18,996 polubień

W porządku chłopaki.

Odpowiedz polub

Avatar of Leniwiec
Leniwiec

Maximum FC
Lightweight

1,536 komentarzy 3,351 polubień

Wojna Ircia!!! :bleed: Wal chlopa!!!

Odpowiedz polub