jakub wikłacz

Za nami kolejne gale mieszanych sztuk walki z udziałem reprezentantów naszego kraju. Przedstawiamy aktualizację Rankingu PL, czyli zestawienia najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wagowych.

W kategorii półciężkiej do klatki udanie powrócił #9 Adam Kowalski (MMA 14-7-1), który pod szyldem CAVE MMA pokonał #10 Michała Pasternaka (MMA 16-9-0). Kowalski tym samym powraca do zestawienia, gdzie uplasował się na dziewiątym miejscu. Pojawienie się nowego zawodnika powoduje spadek pięciu zawodników na najniższych pozycjach oraz wypadnięcie z rankingu Marcina Filipczaka (który swoją drogą zmienia kategorię wagową na średnią).

Tylko jedna zmiana w wadze piórkowej. Na najniższy stopień podium awansuje #3 Kacper Formela (MMA 15-4-0), który wyprzedził #4 Roberta Ruchałę (MMA 8-0-0). „Polish Machida” podczas FEN 43 już w pierwszej rundzie rozbił ciosami Pedro Nobre, odnosząc tym samym szóstą wygraną z rzędu i po raz drugi udanie broniąc tytuł mistrzowski FEN w kategorii piórkowej.

Najwyższe miejsce kategorii koguciej zajął #1 Jakub Wikłacz (MMA 14-3-1), czyli aktualny mistrz tej wagi w organizacji KSW, który odebrał tytuł spadającemu o jedną pozycję #2 Sebastianowi Przybyszowi (MMA 10-3-0). Była to już trzecia walka tych zawodników – w 2017 roku jednogłośną decyzją sędziów wygrał Wikłacz, natomiast w 2020 roku przez nokaut zwyciężył Przybysz. Niewykluczone, że w przyszłości zobaczymy kolejny pojedynek z udziałem tych zawodników.

W zestawieniu kategorii koguciej debiutuje natomiast #9 Shamad Erzanukaev (MMA 2-0-0), który po udanym debiucie na KSW 65, gdzie pokonał na punkty Bartosza Rewerę, odniósł zwycięstwo na gali KSW 77 poddająć w drugiej rundzie Carla McNally’ego.

Ranking PL

Kategoria ciężka (120 kg)

# Zawodnik
↑↓
W P R Org.
1 Marcin Tybura 25 8 0
2 Szymon Bajor 25 10 0
3 Adam Pałasz 9 3 0
4 Michał Andryszak 26 11 0
5 Łukasz Brzeski 9 4 1
6 Arkadiusz Wrzosek 4 0 0
7 Filip Stawowy 10 4 0
8 Marcin Sianos 8 7 0
9 Kamil Gawryjołek 5 1 0
10 Marek Samociuk 5 4 0
11 Mateusz Olech 4 0 0
12 Paweł Biernat 4 1 0
13 Artur Szpilka 3 0 0
14 Mariusz Pudzianowski 17 9 0
15 Karol Żołowski 5 1 0

Kategoria półciężka (93 kg)

# Zawodnik
↑↓
W P R Org.
1 Jan Błachowicz 29 10 1
2 Marcin Prachnio 17 7 0
3 Rafał Haratyk 19 5 2
4 Marcin Wójcik 19 9 0
5 Tomasz Narkun 20 6 0
6 Maciej Różański 14 5 0
7 Bartosz Szewczyk +1 8 2 1
8 Damian Piwowarczyk +1 8 3 0
9 Mariusz Ksiazkiewicz N 11 2 0
10 Marcin Łazarz 15 10 0
11 Adam Kowalski 15 7 1
12 Adam Wieczorek 11 3 0
13 Rafał Kijańczuk 12 7 0
14 Łukasz Klinger 11 6 1
15 Łukasz Sudolski 10 3 0

Kategoria średnia (84 kg)

# Zawodnik
↑↓
W P R Org.
1 Michał Oleksiejczuk 19 7 0
2 Paweł Pawlak 23 4 1
3 Mamed Khalidov 37 8 2
4 Robert Bryczek 17 6 0
5 Piotr Kuberski 14 1 0
6 Piotr Wawrzyniak 12 6 0
7 Michał Materla 33 11 0
8 Damian Janikowski 10 5 0
9 Tomasz Romanowski 18 10 0
10 David Zawada 19 9 0
11 Bartosz Leśko 13 4 2
12 Bartosz Fabiński 16 6 0
13 Kamil Oniszczuk 10 3 0
14 Michał Michalski 11 5 0
15 Cezariusz Kęsik 14 4 0

Kategoria półśrednia (77 kg)

# Zawodnik
↑↓
W P R Org.
1 Adrian Bartosiński 15 0 0
2 Cezary Oleksiejczuk 13 3 0
3 Marcin Bandel 22 8 1
4 Andrzej Grzebyk 21 6 0
5 Artur Szczepaniak 10 2 0
6 Igor Michaliszyn 10 2 0
7 Tymoteusz Łopaczyk 11 3 0
8 Łukasz Siwiec 9 3 0
9 Daniel Skibiński 21 9 0
10 Mateusz Figlak 8 2 0
11 Marcin Krakowiak 13 4 0
12 Mansur Abdurzakov 10 4 0
13 Wiktor Zalewski 7 0 0
14 Adrian Zieliński 24 13 0
15 Oskar Szczepaniak 6 1 0

Kategoria lekka (70 kg)

# Zawodnik
↑↓
W P R Org.
1 Mateusz Gamrot 24 2 0
2 Mateusz Rębecki 19 1 0
3 Jakub Kaszuba 12 0 0
4 Marcin Held 28 10 0
5 Marian Ziółkowski N 25 9 1
6 Roman Szymański -1 17 8 0
7 Mateusz Legierski -1 11 1 0
8 Piotr Niedzielski -1 18 7 0
9 Michał Figlak N 8 2 0
10 Maciej Kazieczko -2 9 3 0
11 Damian Rzepecki -2 7 0 0
12 Łukasz Rajewski +2 13 9 0
13 Bartłomiej Kopera -3 13 7 0
14 Patryk Duński N 11 6 1
15 Krzysztof Mendlewski N 7 3 0

Kategoria piórkowa (66 kg)

# Zawodnik
↑↓
W P R Org.
1 Kacper Formela 17 4 0
2 Robert Ruchała 9 1 0
3 Patryk Kaczmarczyk 11 2 0
4 Daniel Rutkowski 17 4 0
5 Adam Soldaev 8 2 0
6 Damian Stasiak 14 10 0
7 Łukasz Charzewski 13 2 0
8 Dawid Śmiełowski 10 1 0
9 Michał Domin 6 3 0
10 Paweł Polityło 8 4 0
11 Szymon Rakowicz 6 2 0
12 Piotr Kacprzak 10 4 0
13 Dominik Gierowski 5 2 0
14 Dawid Kareta 5 3 0
15 Krzysztof Mendlewski 6 3 0

Kategoria kogucia (61 kg)

# Zawodnik
↑↓
W P R Org.
1 Jakub Wikłacz 15 3 2
2 Sebastian Przybysz 12 3 1
3 Jan Ciepłowski 6 0 0
4 Kamil Szkaradek 5 1 0
5 Mariusz Joniak 12 5 0
6 Patryk Surdyn 7 4 0
7 Igor Wojtas N 11 9 0
8 Przemysław Górny -1 6 4 0
9 Kamil Giez -1 5 0 1
10 Tobiasz Le -1 4 2 0
11
12
13
14
15

Ranking kobiet P4P

# Zawodnik
↑↓
W P R Org.
1 Karolina Kowalkiewicz 16 7 0
2 Ewelina Woźniak 8 2 0
3 Karolina Wójcik 11 4 0
4 Anita Bekus 7 4 0
5 Karolina Sobek 4 2 0
6 Klaudia Syguła 6 1 0
7 Marta Waliczek 6 7 0
8 Adrianna Kreft 5 1 0
9 Wiktoria Czyżewska 3 1 0
10 Emilia Czerwińska N 3 1 0
11
12
13
14
15

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.