materla

Jak poinformowała wczoraj „Wirtualna Polska”, najpoważniejszym kandydatem do walki z Michałem Materlą na gali KSW 28 jest obecnie ktoś z dwójki zawodników – Jorge Luis Bezerra i Pavel Kusch. Pierwszy z nich to 28-letni Brazylijczyk, który ma w swoim rekordzie 19 wygranych i 10 porażek. 25-letni Kusch ma na swoim koncie 16 wygranych (wszystkie przez poddanie) i 4 porażki. Ukrainiec to między innymi półfinalista turnieju wagi średniej organizacji Cage Warriors.

W programie Puncher Maciej Kawulski tak mówił o potencjalnej walce z Bezzerą:

W stu procentach nie możemy potwierdzić, że na pewno wystąpi w walce z Michałem. Dogranie takiego kontraktu zajmuje naprawdę chwil parę. Brazylijski zawodnik jest tylko jedną z opcji, a my analizujemy jeszcze inne realne możliwości. Jak okaże się, że jest gotowy, to podamy tę informację jako oficjalną.

Michał Materla w wywiadzie, jakiego udzielił wczoraj naszej redakcji o Brazylijczyku mówił tak:

Jestem zawodnikiem, który też wywodzi się z parteru, więc nie obawiam się walki z nim w tej płaszczyźnie. Właściwie ,to cieszy mnie, że będzie kocioł w parterze i zobaczymy, czy polski parter jest równorzędny, a może i lepszy, od brazylijskiego.

32 KOMENTARZE

 1. Ani jeden ani drugi mnie nie przekonuje, postawiłbym na kogoś innego, ale też nie ma tragedii. 

 2. Umknęło mi, to ma być walka o pas, czy coś w stylu Materla-Silva II ?

 3. Ciekawi mnie o ile, pod wzgledem finansowym, Bezerra jest tanszy od Heleno jesli w ogole ? Sportowo to roznica na korzysc ostatniego rywala Tomka Drwala jest chyba spora a jesli chodzi o tzw. "nazwisko" to chyba kolosalna.

 4. W ramach ciekawostki, według Sherdoga Bezerra jutro walczy na gali w Sao Paulo.
  „I will fight any man, God ever made. Period.” – Chael Sonnen

 5. W takim razie sory za zamieszanie, Sherdog mnie okłamał. Choć znając życie, jakimś dziwnym trafem pewnie jeszcze gdzieś zawalczy Laughing

 6. Ogólnie z tego co zauważyłem to obydwaj zawodnicy to specjaliśći od dźwigni na nogę : Hell Hook,Kneebar,Achilles lock , Toe Hold. Bezerra 10 tego typu poddań a Kusch 7 . Cipek z jego nogami będzie musiał uważać.

 7. Mam nadzieje, że Michał zawalczy z Kusch’em, ale on i brazol mnie nie zachwycają za bardzo.

 8. Ogólnie z tego co zauważyłem to obydwaj zawodnicy to specjaliśći od dźwigni na nogę : Hell Hook,Kneebar,Achilles lock , Toe Hold. Bezerra 10 tego typu poddań a Kusch 7 . Cipek z jego nogami będzie musiał uważać.

  dla Cipka najwiekszym zagrozeniem jest ktos z dobra stojka i obrana przed obaleniami, o parter Cipka bylbym spokojny, jesli trafi na dobrego uderzacza wiemy co moze sie stac…

  dobor przeciwnika z teh 2 wydaje sie byc sensowny i stosunkowo bezpieczny

 9. Fajnie, że KSW szuka dla Michała nowych zawodników zamiast dawać spady po Mamedzie. Obaj przed 30. jeszcze na dorobku, ostatnio coś tam wygrywali. Jest spokoSmile

 10. Bezerra jak i Kusch nabijają rekordy w większości na miernych zawodnikach, ale porażek nie mają z jakimiś turbo ogórami więc może być.

  Chociaż wiadomo, że dla mistrza przydali by się jacyś "głośniejsi" zawodnicy, bardziej pewni co do umiejętności, ale zarazem nie stare dziady. Wiadomo, trudno takich wyłapać, bo większość została wybita przez Mameda.
  Mayhem

 11. Oboje nie zachwycają, ale nie są też jakimiś ogórami, realnie patrząc w tak krótkim okresie czasu Michał zwyczajnie nie mógł dostać nikogo mocniejszego. Nie zdziwię się, jak Michał walkę w Szczecinie wygra przed czasem… Wink

 12. Walkę z Kuschem KSW wypromuje 16 wygranymi przez poddanie i w dwa dni zrobią z niego czołowego zawodnika. Pewniak! Co do reszty to w 100% zgadzam się z Freshem. 

 13. szału nie ma, dupy nie urywa, ale można się było tego spodziewać. z tej dwójki wolał bym jednak Ukraińca.

 14. Niech będzie. Nie będę narzekał na przeciwnika, bo chciał bym w końcu zobaczyć dominację i pewną wygraną przed czasem w wykonaniu Materli. 

 15. Rywale w sam raz, żeby Materla mógł bez większych star włąsnych wygrać(chociaż nie wiem czy u niego to możliwe). Nie liczyłym na nikogo głośniejszego bo jaki to ma sens? Zbyt duże ryzyko, że Cipek znó skończy bez twarzy, po 4 knockdownach i przegra na pumkty jeśli wałek isę nie uda. Niech walczy z kimś kto jest wq jego zasięgu, a ci dwaj są jak najbardziej więc ja tam się nie czepiam. Wolę oglądać zwycięstwo Poaka niż wielką meczarnię i wyhraną przez naciąganą decyzję. 

 16. Pytanie na kim Europejczycy mają sobie nabijać rekordy, gdy większość mocnych jest powiązana kontraktami 😉 Walka będzie pewnie niezła, obaj doświadczeni już dość i coś prezentują. Mi obojętne to szczerze mówiąc, który z nich.

 17. Cipek by KO, a tak serio mówiąc to w obu przypadkach może być bardzo ciekawa rozgrywka parterowa, nie są to jakieś elektryzujące nazwiska ale zawodnicy solidni w swoich technikach

 18. A ja bym chętnie zobaczył mityczny parter Materli. Nikt poważny nie weźmie walki z Materlą na miesiąc przed tak że co za rówżnica kto przyjedzie po wypłate. Gawiedź i tak będzie zadowolona.  

 19. "Z Ukrainy tańszy bilet za przelot" Jak ja lubię, gdy ktoś troszczy się o pieniądze włodarzy KSW 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.