Shamaev

(Foto Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) Do bardzo ciekawego pojedynku w wadze lekkiej dojdzie na gali PLMMA 18: Black Dragon, 15 czerwca w Andrychowie. Utalentowany podopieczny Piotrka Jeleniewskiego Arbi Shamaeva (MMA 4-1, 12 w Rankingu PL) zmierzy się z powracającym do sportu Michałem Mankiewiczem (MMA 5-1) z Octagonu Rybnik.

Shamaev tydzień temu dopisał do rekordu czwarte zawodowe zwycięstwo, poddając Łukasza Sobiepana na gali EFS w Koszalinie. Wcześniej Czeczen zwyciężał też Patryka Czaplickiego na gali Forca w Dęblinie i Rafała Rynkowskiego na MMA Attack 2.

„Meta” nie walczył w MMA od KSW 14 we wrześniu 2010. Cieszynianin w turnieju w wadze lekkiej najpierw wypunktował Paula Reeda, a w półfinale przegrał z Maciejem Górskim. Później jego dobrze zapowiadająca się kariera została zahamowana kontuzją kolana.

W innym ogłoszonym pojedynku na gali w Andrychowie Marcin Płonka (MMA 2-1) z Berserkers Team Bielsko-Biała podejmie Loma Dagaeva (MMA 1-0) z PJ Promotion Group, a jego kolega treningowy Albert Ciesielski (MMA 0-1) powalczy z Filipem Wolańskim (MMA 2-1) z Grapplingu Kraków.

Wstępna Rozpiska PLMMA 18.

16 KOMENTARZE

  1. Mały błąd w newsie. Pokonał Rafała Raczyńskiego, nie Rynkowskiego.

  2. To mogłaby być spokojnie walka wieczoru PLMMA, a jest jedną z pierwszych gali, przynajmniej w rozpisce na stronie.

    Super zestawienie.

  3. Meta wraca, super ! Tylko po takiej długiej przerwie mogli by dac kogos słabszego, nie wiadomo jaka forma jest. Stawiam jednak na Michała, jemu wygrana sie przyda, tak motywacyjnie, a Arbiemu nie zaszkodzi i tak wygra jeszcze wiele walk 😀

  4. Powrót Mety, a ostatnio właśnie tak myślałem co się z nim dzieje, więc teraz już wiadomoo 🙂

  5. A ktoś wie co sie dzieje z Górskim? Zakończył kariere czy nie ma już z jaką organizacją pracować odkąd obraźił się na KSW i jego narzeczona przestała pracować dla MMA Attack? Laughing

  6. Szkoda, mimo wszystko nazwisko miał już wypromowane i jakaś tam historia się za nim ciągneła. Z tego co pamiętam wszystko się w jego przypadku rozbiło o kasę a raczej to że jest jej za mało w mma

  7. Taka była decyzja Maćka, który chciał, aby MMA zapewniało mu życie na normalnym poziomie finansowym tak, by nie musiał pracować. Myślę, że jakby poczekał dwa-trzy lata i dalej walczył na dobrym poziomie to obecnie mógłby się w 100% skupić na MMA. Swoją drogą MMA Attack powinno sięgnąć po Juana Barrantesa, który wysłał Maćka na emeryturę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.