Były mistrz kategorii średniej UFC, Michael Bisping (30-9) coraz głośniej mówi o zakończeniu kariery sportowej. Zgodnie z tym co ostatnio przekazał mediom, ostatnią walkę chciałby stoczyć nie w kategorii średniej, a w limicie do 205 funtów. Popularny Hrabia wspominał o potencjalnym pojedynku z Alexandrem Gustafssonem (18-4), ale w sytuacji kiedy Szwed mierzyłby się z Lukiem Rockholdem (19-4) taka walka zdaje się nie mieć miejsca w najbliższej przyszłości. Brytyjczyk postawiony w takiej sytuacji zdaje się być w kropce i wcale nie zamierzał tego ukrywać.

Pytałem UFC, oni pytali mnie. Szczerze, kto miałby sens? Wschodząca gwiazda? Stara legenda? Nie mam pomysłu.

Wyjście z tej sytuacji znalazł utytułowany kickboxer, były mistrz organizacji GLORY Gokhan Saki (MMA 1-1), który wykorzystał sytuację i rzucił rękawice byłemu mistrzowi UFC za pomocą Twittera:

Legenda MMA vs legenda kickboxingu. Bisping, ja znam obu.

Cała Europa by to oglądała. Nie potrzeba żadnej promocji, UFC zaoszczędzi pieniądze. Zakończ z przytupem.

Saki ma za sobą udany debiut w UFC, we wrześniu ubiegłego roku nokautując Henrique Da Silvę (13-4) już w pierwszej rundzie. Teraz turecki kickboxer stanie przed kolejnym zdaniem, bo podczas hitowej gali UFC 226 podejmować będzie Khalila Rountree (6-2).

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.