Fot. WSOF
Fot. WSOF

Kolejne interesujące zestawienia zostały dodane do zbliżających się gal organizowanych przez World Series of Fighting. Na WSOF 11 Jessica Aguilar (MMA 17-4) będzie broniła tytułu mistrza wagi słomkowej przeciwko Emi Fujino (MMA 13-7). Dwa tygodnie później Melvin Guillard (MMA 31-13-2) zadebiutuje u nowego pracodawcy, a przywita go Gesias Cavalcante (MMA 18-7-1).

Jessica Aguilar nie przegrała od prawie czterech lat. Ostatni raz sposób na Amerykankę znalazła Zoila Frausto-Gurgel w Bellatorze. Od tamtego czasu „Jag” walczyła osiem razy i zawsze po starciu jej ręka wędrowała w górę. 31-latka pokonała m.in. Carlę Esparzę, Lisę Ellis oraz dwukrotnie Megumi Fujii. W World Series of Fighting zawodniczka ATT zadebiutowała w styczniu i dzięki poddaniu Alidy Gray zdobyła tytuł w dywizji do 115 funtów.

Fujino wejdzie do klatki amerykańskiej organizacji po porażce na Deep – Jewels 2. W listopadzie zeszłego roku 33-latka uległa Mizuki Inoue, która była jej największym wyzwaniem w karierze. Pojedynek na WSOF 10 będzie dla Japonki także dopiero pierwszą walką poza ojczyzną. Dotychczas „The Kamikaze Angel” nie została zatrzymana przed czasem, będzie to zatem wyzwanie dla Aguilar, która znana jest z dobrych poddań.

Guillard został zwolniony z UFC w marcu, po tym jak przegrał przez jednogłośną decyzję na Fight Night 37 z Michaelem Johnsonem. Walką z Gesias Cavalcantem „The Young Assassin” zadebiutuje w nowej organizacji.

Cavalcante ma za sobą występy m.in. dla Strikeforce i DREAM, a występ na „jedenastce” będzie jego czwartym starciem dla WSOF. Od chwili zatrudnienia pod koniec 2012 roku „JZ” wygrał dwukrotnie i raz przegrał. Nokaut na Tysonie Griffinie i poddanie T.J. O’Briena reprezentant Blackzilians przedzielił porażką z Jusinem Gaethjem na WSOF 2.

WSOF 10 odbędzie się 21 czerwca w Kasynie Hard Rock w Las Vegas. Dwa tygodnie później organizacja pokazywana w NBC Sports Network zorganizuje galę z numerem 11. Choć znana jest już data tego wydarzenia, nie podano jeszcze miejsca, w którym będzie miało miejsce.

Źródło: Sherdog.com

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.