Professional Fighters League, nowa organizacja na amerykańskim rynku MMA, która powstała z nieistniejącego już World Series of Fighting, zapowiedziała swoje inauguracyjne wydarzenie.

Gala PFL: Daytona odbędzie się 30 czerwca, a w głównej walce wydarzenia zmierzą się z sobą Jon Fitch  i Brian Foster. Obaj zawodnicy byli do tej pory związani z organizacją WSOF, a Jon Fitch jest również jej ostatnim mistrzem wagi półśredniej. Starcie Fitcha z Fosterem nie wyłoni nowego mistrza organizacji, ale zwycięzca będzie numer 1. w rankingu PFl.

Nowa organizacja ma działać na zasadzie rozgrywek ligowych, a mistrz w danej kategorii wagowej będzie wyłaniany na końcu sezonu. Inauguracyjny sezon ligi MMA będzie trwał dziesięć miesięcy. Pojedynki będą odbywać się w siedmiu kategoriach wagowych, a pula nagród w sezonie wyniesie 10 milionów dolarów. Każdy ze zwycięzców swojej kategorii wagowej otrzyma po milionie dolarów. Pozostałe trzy miliony zostaną rozdysponowane pomiędzy innych zawodników. Jak mówią twórcy PFL, każdy z zawodników należących do organizacji będzie miał zapewnione przynajmniej trzy walki w roku, będzie otrzymywał comiesięczną wypłatę i ostatecznie będzie mógł też zdobyć tytuł mistrzowski.

Podczas inauguracyjnego wydarzenia PFL kibice będą mogli zobaczyć jeszcze trzy inne walki:

Smealinho Rama vs. Ronny Markes
Joao Zeferino vs. Herman Terrado
Jason High vs. Caros Fodor

Gala PFL: Daytona będzie połączona z jednym z wydarzeń z serii NASCAR, rozpocznie się po zakończonym wyścigu i zostanie pokazane  w NBC Sports Network.

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.