Maycee Barber

Po decyzyjnym zwycięstwie na UFC 299 w miniony weekend, Maycee Barber zaapelowała do władz federacji o rewanż z Alexą Grasso, którego stawką byłby mistrzowski pas. Gotowa jest też spełnić rolę rezerwowej przed nadchodzącym trzecim starciem pomiędzy Grasso a Valentiną Shevchenko.

Na karcie wstępnej gali UFC 299 Maycee Barber pewnie wypunktowała Katlyn Cerminarę, niegdysiejszą pretendentkę do pasa w kategorii muszej. Obecnie mistrzynią tej dywizji jest reprezentantka Meksyku, Alexa Grasso, która wraz z Valentiną Shevchenko brać będzie udział w kolejnej edycji programu The Ultimate Fighter. To najpewniej oznacza, że panie zmierzą się w oktagonie po raz trzeci.

Maycee Barber walczyła z Alexą Grasso na UFC 258 w lutym 2021 roku – przegrała wówczas jednogłośną decyzją sędziowską. Od tego czasu zanotowała sześć zwycięstw z rzędu w UFC i jest gotowa na walkę o tytuł ze swoją starą znajomą z oktagonu:

Biorąc pod uwagę, że [Grasso i Shevchenko] zawalczą najprawdopodobniej po raz trzeci, bez wątpienia chcę być rezerwową do tej walki. Chcę dostać rewanż i uważam, że jestem do tego perfekcyjną kandydatką. Wiele jest w tej dywizji dziewczyn, które mają jakieś umiejętności, ale są nudnymi fighterkami. Ja nie jestem nudną fighterką i wiem, że [rewanż z Grasso] byłby główną walką wieczoru, walką o pas – i do tego świetną.

Za tą walką stoi ważna historia. Rewanż z Alexą Grasso byłby wielki. Nie wiem, czy koniecznie chcę czekać [bez kolejnej walki w UFC po drodze]. Jest to coś, o czym muszę pogadać z Daną [Whitem], Mickiem [Maynardem], Hunterem [Campbellem, włodarzami UFC – przyp. red.] i resztą. Ogarniemy to wkrótce.

Młoda, 25-letnia Maycee Barber cieszy się profesjonalnym rekordem 14-2. Jej ostatnia porażka nadeszła właśnie w starciu z obecną mistrzynią dywizji muszej, Alexą Grasso, trzy lata temu. W swojej karierze sześć razy wygrywała przez nokaut, dwa razy przez poddanie i sześć przez decyzję sędziów.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of 5jointow
5jointow

ONE FC
Featherweight

2,327 komentarzy 10,210 polubień

wiem, że [rewanż z Grasso] byłby główną walką wieczoru

:matt:

Odpowiedz polub