Kilka godzin po imponującym zwycięstwie nad Lyoto Machidą w walce o pas na UFC 113, zwycięski Shogun zdradził Tatame że do walki z powodu problemów ze zdrowiem mogło w ogóle nie dojść:

TATAME: Co Dana powiedział ci w octagonie?

Shogun: Chwalił mnie ponieważ 7 tygodni przed walką miałem operację żołądka…To była nagła operacja ale zdecydowałem się walczyć. Doktor i Dana White mówili mi żebym się wycofał z walki z Machidą ale podjąłem ryzyko, powiedziałem że będzie dobrze a White po walce był zadowolony z mojego nastawienia i gratulował mi.

TATAME: Czy operacja wpłynęła na twoje treningi?

Shogun: Na prawie 2 tygodnie musiałem zrezygnować z trenowania aby dojść do siebie, po tym czasie zacząłem chodzić więc ciężkie treningi zaczęły się dopiero jakiś miesiąc później

TATAME: Czy obawiałeś się że to może wpłynąć znacząco na twoją walkę i na kondycję ponieważ straciłeś 2 tygodnie treningu?

Shogun: Nie, ponieważ już wtedy wiedziałem że jestem gotowy do walki i że będę miał jeszcze trochę czasu żeby dojść do siebie

Cały wywiad na Tatame

9 KOMENTARZE

  1. Twardy Szogun, a jesli dostanie obrone pasa z Rampem czy Rashadem to mysle
    ze powinien dac rade, w koncu Rashad nie wytrzymal z Maczida tyle w oktagonie.

  2. Dla Shoguna takie akcje to normalka. 😀 Przed walka z Diabate przejechal go jego wlasny samochod (!!! :D) i walczyl z blizna na pol reki prawie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.