Kolejna walka została dopisana do corocznej angielskiej gali UFC. Na UFC on Fuel w Nottingham 29 września zobaczymy walkę w wadze lekkiej między niepokonanym Anglikiem Paulem Sassem (MMA 13-0, UFC 3-0) a doświadczonym Amerykaninem Mattem Wimanem (MMA 14-6, UFC 8-4).

Trenujący w Team Kaobon Sass jest jednym z najlepszych specjalistów od parteru w Wielkiej Brytanii, który w karierze aż 12 z swoich 13 walk wygrał przez poddanie, specjalizując się w trójkątach i skrętówkach. Klasę swoich umiejętności potwierdził w ostatniej walce na UFC 146 poddając twardego zapaśnika Jacoba Volkmanna.

Matt Wiman, który debiutował w UFC s 2006 roku jeszcze przed zawododowym debiutem Sassa, wgyrał cztery ze swoich ostatnich pięciu walk pokonując Shane’a Nelsona, Cole’a Millera i dwukrotnie Maca Danziga. Jedyną porażkę od kwietnia 2009 poniósł w zeszłym roku nieznacznie ulegając Dennisowi Siverowi na UFC 132.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

12 KOMENTARZE

  1. Zapowiada się świetne starcie!!!!!

    Wiman juz kilka walk wieczoru zgarnął, czyżby kolejna będzie jego…?Ni sądzę ,że Sass go podda. Wiman wie jak się bronić. Z drugiej strony broniąc się przez 3 rundy, w końcu może się pogubić i Sass coś wyciągnie. Choć nie postawiłbym na Sassa przed czasem kasy . Imo decyzja, ale dla kogo – nie wiem

  2. Sass będzie zawodnikiem, który przetesuje grappling Wimana. Amerykanin udowodnił już, że jego obrona poddań jest na wysokim poziomie, ale nie zdziwie się, jeśli Anglik wyciągnie submission przed czasem. 

  3. Mam nadzieję, że Sassangle podda Wimana, ale nie będzie łatwo. Bardzo lubię parterowców.

  4. czy ktos z birmingham sie wybiera i ma wolne miejsce w samochodzie ? pozdro

  5. Dobra walka, zwycięstwo może pójść w obie strony.

    Sass prędzej czy później musi polec, i jeśli miałbym stawiać, stanie się to już w pojedynku z Wimanem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.