Kilka dobrych źródeł w świecie MMA podało dziś informacje o drugiej walce wieczoru na gali UFC 123 do jakiej dojdzie 20 listopada w Detroit. Jeden z najlepszych zawodników w historii MMA B.J. Penn (15-7-1) zmierzy się w niej ze swoim odwiecznym wrogiem, członkiem Hall of Fame UFC Mattem Hughsem (45-7).

Będzie to już trzecie starcie tych zawodników których historia zaczęła się w 2004 roku na gali UFC 46. Penn dokonał wtedy tego co wydawało się niemożliwe do zrobienia. Przeszedł do wagi wyżej i zmierzył się w pierwszej walce z niepokonanym w 6 mistrzowskich walkach „najbardziej dominującym mistrzem w historii UFC” Mattem Hughesem. B.J. szybko zdominował mistrza i poddał go w 1 rundzie przez RNC. Po tej walce zawodnik z Hawajów opuścił UFC z powodu konfliktu z organizacja i wrócił do niej prawie 2 lata później na walkę z GSP w której walcząc o prawo do walki o pas przegrał po wyrównanej walce przez niejednogłośną decyzję.

Kolejną walką po powrocie było rewanżowe starcie na gali UFC 63 z Mattem Hughsem w którym zastąpił kontuzjowanego GSP. Matt mimo posiadania w tym momencie 5 zwycięstw z rzędu i mistrzowskiego pasa nie był faworytem tej walki. Specjaliści przewidywali że Penn tak jak w pierwszej walce szybko pokona mistrza.
Jak różna była to walka od ich pierwszej niech świadczy fakt że czarny pas Penn utknął w krucyfiksie zapaśnika i przegrał przez serię mocnych uderzeń które spadały seriami prosto na twarz Hawajczyka.

Ostatnie walki obu zawodników

Matt Hughes (45-7)

W Ricardo Almeida Technical Submission (Anaconda Choke) UFC 117
W Renzo Gracie TKO (Punches) UFC 112
W Matt Serra Decision (Unanimous) UFC 98
L Thiago Alves TKO (Flying Knee and Punches) UFC 85
L Georges St. Pierre Submission (Armbar) UFC 79

B.J. Penn (15-7-1)

L Frankie Edgar Decision (Unanimous) UFC 118
L Frankie Edgar Decision (Unanimous) UFC 112
W Diego Sanchez TKO (Doctor Stoppage) UFC 107
W Kenny Florian Submission (Rear-Naked Choke) UFC 101
L Georges St. Pierre TKO (Corner Stoppage) UFC 94

Rozpiska UFC 123

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.