Relacja, wyniki, bonusy.

Qunton Jackson, wbrew przewidywaniom wielu, nie miał zupełnie problemów z pokonaniem Matta Hamilla w walce wieczoru gali UFC 130. Hamill był rekorkodowo nieskuteczny z próbami obaleń nie kończąc ani jednej z 17 prób wykonywanych przez trzyrundową walkę a w stójce również nie miał argumentów na bardziej technicznie bijącego Jacksona. Jackson, który, choć walczył z słuczoną dłonią, wyprowadził prawie dwukrotnie więcej celnych ciosów niż Hamill, nie musiał obawiać się o werdykt sędziów, którzy jednogłośnie przyznali mu zwycięstwo, wszyscy w stosunku 30-27.

W drugiej walce od góry po mało technicznych zawodach Frank Mir również bez problemów wypunktował Roya Nelsona. Nelson, poza sporadycznymi mocnymi ciosami, które nieco wybijały Mira z rytmu, były mistrz wagi ciężkiej regularnie trafiał rywala w stójce i skutecznie go obalał. Przetrwanie 15 minut Nelson zawdzięcza tylko swojej źelaznej szcęcę, która nie złamała się po żadnym z ciosów Mira nawet kiedy kondycja weterana IFL siadła całkowicie. Dwóch z sędziów punktowych oceniło walkę na 30-27 a Patricia Morse-Jarman podała 30-26 jako swój wynik.

Travis Browne i Stefan Struve toczyli ze sobą w miarę wyrównany, głównie stójkowy pojedynek przez 4 minuty dopóki Brown nie zaskoczył holenderskiego wieżowca celnym superman punchem, który zakończył wieczór Struve i zasłużenie zgarnął nagrodę za nokaut wieczoru. Walcząc z typową dla siebie nieustępliwością Rick Story niespodziewanie pokonał Thiago Alvesa dzięki nieustannemu parciu do przodu i klinczowaniu z Brazylijczykiem, który nie potrafił odseparować się od rywala i zbyt często walczył mając płot tuż za plecami. Story również nic nie robił sobie z kombinacji Alvesa odpowiadając na nie również celnymi uderzeniami w tym brutalnymi kolanami na korpus. Dopiero w trzeciej rundzie Brazylijczyk zaczął odważniej kopać i to doprowadziło do najlepszych pięciu minut w jego wykonaniu ale nie zdołał odebrać zwycięstwa na puntky Story’emu.

Powrót Jorge’a Santiago do UFC okazał się równie nieudany co jego pierwszy pobyt w tej organizacji 5 lat temu. Były rywal Mameda Chalidowa nie potrafił poradzić sobie z siłą uderzeń Briana Stanna i miotał się obijany przez Amerykanina po oktagonie przez całą niemal dziesięciominutową walkę. Tuż przed końcem drugiej rundy Stann trafił wreszcie rywala prawym sierpowym tak, że ten już się nie pozbierał.

W pozostałych walkach Demetrious Johnson przekonał sędziów, że jego górna pozycja jest więcej warta niż aktywna garda Miguela Torresa wygrwając mocno dyskusyjnym werdyktem 29-28 od trójki sędziów, Tim Boetsch niespodziewanie pokonał Kendalla Grove’a w swoim debiucie w wadze średniej, dwójka utalentowanych kogucich Renan Pegado i Michael McDonald wygrali swoje walki na punkty a swoją 6 walkę z ostatnich 8 wygrał Gleison Tibau poddając powracającego do UFC Rafaello Oliveirę.

Walka wieczoru:

205 lbs.: Quinton Jackson pokonał Matta Hamilla przez jednogłośną decyzję (30-27 x 3).

Główna karta:

265 lbs.: Frank Mir pokonał Roya Nelsona przez jednogłośną decyzję (30-27 x 2, 30-26)
265 lbs.: Travis Browne pokonał Stefana Struve przez KO (superman), 1. runda, 4:11.
170 lbs.: Rick Story pokonał Thiago Alvesa przez jednogłośną decyzję (29-28 x 3).
185 lbs.: Brian Stann pokonał Jorge Santiago przez KO (prawy sierpowy), 2. runda, 4:29.

Walki w Spike TV:

135 lbs.: Demetrious Johnson pokonał Miguela Torresa przez jednogłośną decyzję (29-28 x 3).
185 lbs.: Tim Boetsch pokonał Kendalla Grove’a przez jednogłośną decyzję (30-27 x 3).

Walki na facebooku:

155 lbs.: Gleison Tibau pokonał Rafaello Oliveirę przez poddanie (duszenie zza pleców), 2. runda, 3:28.
135 lbs.: Michael McDonald pokonał Chrisa Cariaso przez niejednogłośną decyzję (27-30, 29-28, 29-28).
135 lbs.: Renan do Nascimento Mota Pegado pokonał Cole’a Escovedo przez jednogłośną decyzję.

Bonusy po 70 tys. $

Walki wieczoru: Brian Stann vs Jorge Santiago
Nokaut wieczoru: Travis Browne
Poddanie wieczoru: Gleison Tibau

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.