Mateusz Strzelczyk po raz kolejny ratuje czesko-słowacką organizację przed utratą zestawienia. Tym razem Polak melduje się na karcie gali Oktagon MMA 41 na 4 dni przed jej rozpoczęciem. Rywalem Polaka będzie 5. zawodnik oficjalnego rankingu kategorii półciężkiej Oktagon MMA, Jorick Montagnac.

Strzelczyk (MMA 13-13-1) znajduje się obecnie na fali dwóch zwycięstw z rzędu. Polak to bardzo doświadczony, zarówno na arenach polskich jak i europejskich, zawodnik. Mimo wielu porażek w jego rekordzie, należy zaznaczyć, że miały one miejsce głównie z topowymi zawodnikami europejskiej sceny MMA (Paweł Pawlak, Matej Penaz, Piotr Niedzielski, Piotr Kuberski, Christian Jungwirth czy Robert Bryczek). „Pająk” ma na swoim koncie 5 walk pod banderą organizacji Ondřeja Novotnego. Jego bilans w organizacji opiewa w 2 zwycięstwa i 3 porażki. Wyższość Strzelczyka musiał uznać chociażby zawodnik piastujący 4. pozycję oficjalnego rankingu kategorii średniej Oktagon MMA, Vlasto Čepo. W swoim ostatnim występie na gali East PRO Fight rozprawił się z Michalem Kotalíkiem, zwyciężając przez poddanie w pierwszej rundzie. Strzelczyk miał okazję występować również dla takich organizacji jak TFL, KSW, FEN czy ACB. W jego dorobku widnieje 7 starć zakończonych przed wybrzmieniem końcowej syreny (3 KO, 4 Sub). Co ciekawe, prawdopodobnie Polak będzie miał okazję wchodzić do klatki dwukrotnie podczas nachodzących dwóch miesięcy, gdyż 27 maja planowane jest jego starcie z Matejem Surinem na gali Colosseum Fight Night 2.

Montagnac (MMA 4-1) jest jak dotąd niepokonany pod banderą czesko-słowackiej organizacji. Dołączył do Oktagonu w maju 2021 roku i od tamtej pory rozprawił się kolejno z Jozefem Jaloviarem, Pavolem Langerem oraz Danielem Škvorem. Ostatni z wymienionych zawodników to zdecydowanie najcenniejszy skalp w karierze Francuza. Znokautował on byłego zawodnika Glory już w 38 sekundzie inauguracyjnej odsłony pojedynku. Było to jego jedyne dotychczasowe zwycięstwo przed czasem. Pierwotnym rywalem Montagnaca miał być Jan Gottvald, będący sparingparterem byłego mistrza UFC w wadze półciężkiej, Jiříego Procházki.

Na gali Oktagon MMA 41 zobaczymy również innego reprezentanta naszego kraju. Adam Pałasz (MMA 8-1) poszuka swojej kolejnej wygranej w czesko-słowackiej organizacji, a na jego drodze stanie reprezentant Bułgarii, Lazar Todev (MMA 7-5). Wydarzenie odbędzie się 15 kwietnia w Libercu, Czechach.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

9 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Siedem

1

14,253 komentarzy 35,218 polubień

Wal murzynka Bambo na dziurę

Odpowiedz 5 polubień

jd0490

UFC
Middleweight

10,104 komentarzy 21,888 polubień

Walisz makaka na dziurę

Odpowiedz 5 polubień

m
miszaa

Legacy FC
Welterweight

2,007 komentarzy 3,819 polubień

Jezeli Strzelczyk byl w treningu, to powinien to wygrać

Odpowiedz 4 polubień

zielony666

UFC
Middleweight

13,914 komentarzy 57,824 polubień

Prawdziwy Polski weteran Oktagon MMA - 6-ta walka u Pepików - rekord niby średni ale czego tam nie ma - KSW, ACA, Oktagon, PLMMA, FEN, Fighters Arena, TFL.

Odpowiedz 2 polubień

PaulPGR

UFC
Middleweight

10,059 komentarzy 38,319 polubień

Obawiam się, że Strzelczyk jak mu się często zdarza - wskakuje na zastępstwo z kanapy i dostaje wpierdol.

Odpowiedz 1 Like

Raven

KSW
Featherweight

5,065 komentarzy 18,852 polubień

Wal murzynka Bambo na dziurę

Ładnie to tak koledze z Forum (@Bambo) źle życzyć?:nono:

Odpowiedz 2 polubień

Średniej wielkości znawca

Legacy FC
Bantamweight

1,860 komentarzy 5,457 polubień

Który to Strzelczyk?

Odpowiedz polub

pyrazgr

Bellator
Featherweight

4,003 komentarzy 21,439 polubień

Myślałem że chłop już dał sobie spokój z emema :stevecarell:

Odpowiedz polub

Bambo

PRIDE FC
Lightweight

6,283 komentarzy 33,469 polubień

Ładnie to tak koledze z Forum (@Bambo) źle życzyć?:nono:

:conorsalute:

Wal murzynka Bambo na dziurę

AzGf9Ve.500.mem (1).jpeg

Odpowiedz 6 polubień