Mateusz Strzelczyk po raz kolejny ratuje czesko-słowacką organizację przed utratą zestawienia. Tym razem Polak melduje się na karcie gali Oktagon MMA 41 na 4 dni przed jej rozpoczęciem. Rywalem Polaka będzie 5. zawodnik oficjalnego rankingu kategorii półciężkiej Oktagon MMA, Jorick Montagnac.

Strzelczyk (MMA 13-13-1) znajduje się obecnie na fali dwóch zwycięstw z rzędu. Polak to bardzo doświadczony, zarówno na arenach polskich jak i europejskich, zawodnik. Mimo wielu porażek w jego rekordzie, należy zaznaczyć, że miały one miejsce głównie z topowymi zawodnikami europejskiej sceny MMA (Paweł Pawlak, Matej Penaz, Piotr Niedzielski, Piotr Kuberski, Christian Jungwirth czy Robert Bryczek). „Pająk” ma na swoim koncie 5 walk pod banderą organizacji Ondřeja Novotnego. Jego bilans w organizacji opiewa w 2 zwycięstwa i 3 porażki. Wyższość Strzelczyka musiał uznać chociażby zawodnik piastujący 4. pozycję oficjalnego rankingu kategorii średniej Oktagon MMA, Vlasto Čepo. W swoim ostatnim występie na gali East PRO Fight rozprawił się z Michalem Kotalíkiem, zwyciężając przez poddanie w pierwszej rundzie. Strzelczyk miał okazję występować również dla takich organizacji jak TFL, KSW, FEN czy ACB. W jego dorobku widnieje 7 starć zakończonych przed wybrzmieniem końcowej syreny (3 KO, 4 Sub). Co ciekawe, prawdopodobnie Polak będzie miał okazję wchodzić do klatki dwukrotnie podczas nachodzących dwóch miesięcy, gdyż 27 maja planowane jest jego starcie z Matejem Surinem na gali Colosseum Fight Night 2.

Montagnac (MMA 4-1) jest jak dotąd niepokonany pod banderą czesko-słowackiej organizacji. Dołączył do Oktagonu w maju 2021 roku i od tamtej pory rozprawił się kolejno z Jozefem Jaloviarem, Pavolem Langerem oraz Danielem Škvorem. Ostatni z wymienionych zawodników to zdecydowanie najcenniejszy skalp w karierze Francuza. Znokautował on byłego zawodnika Glory już w 38 sekundzie inauguracyjnej odsłony pojedynku. Było to jego jedyne dotychczasowe zwycięstwo przed czasem. Pierwotnym rywalem Montagnaca miał być Jan Gottvald, będący sparingparterem byłego mistrza UFC w wadze półciężkiej, Jiříego Procházki.

Na gali Oktagon MMA 41 zobaczymy również innego reprezentanta naszego kraju. Adam Pałasz (MMA 8-1) poszuka swojej kolejnej wygranej w czesko-słowackiej organizacji, a na jego drodze stanie reprezentant Bułgarii, Lazar Todev (MMA 7-5). Wydarzenie odbędzie się 15 kwietnia w Libercu, Czechach.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

9 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

18,583 komentarzy 49,006 polubień

Wal murzynka Bambo na dziurę

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

12,244 komentarzy 28,312 polubień

Walisz makaka na dziurę

Odpowiedz 5 polubień

m
miszaa

ONE FC
Super Heavyweight

2,608 komentarzy 5,266 polubień

Jezeli Strzelczyk byl w treningu, to powinien to wygrać

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Heavyweight

18,153 komentarzy 75,998 polubień

Prawdziwy Polski weteran Oktagon MMA - 6-ta walka u Pepików - rekord niby średni ale czego tam nie ma - KSW, ACA, Oktagon, PLMMA, FEN, Fighters Arena, TFL.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of PaulPGR
PaulPGR

UFC
Middleweight

11,734 komentarzy 47,533 polubień

Obawiam się, że Strzelczyk jak mu się często zdarza - wskakuje na zastępstwo z kanapy i dostaje wpierdol.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Raven
Raven

KSW
Heavyweight

6,108 komentarzy 24,075 polubień

Wal murzynka Bambo na dziurę

Ładnie to tak koledze z Forum (@Bambo) źle życzyć?:nono:

Odpowiedz 2 polubień

Średniej wielkości znawca

Legacy FC
Middleweight

2,074 komentarzy 6,601 polubień

Który to Strzelczyk?

Odpowiedz polub

Avatar of pyrazgr
pyrazgr

Bellator
Featherweight

4,092 komentarzy 22,876 polubień

Myślałem że chłop już dał sobie spokój z emema :stevecarell:

Odpowiedz polub

Avatar of Bambo
Bambo

PRIDE FC
Middleweight

6,950 komentarzy 37,249 polubień

Ładnie to tak koledze z Forum (@Bambo) źle życzyć?:nono:

:conorsalute:

Wal murzynka Bambo na dziurę

AzGf9Ve.500.mem (1).jpeg

Odpowiedz 6 polubień