fot. Sebastian Rudnicki/ KSW

Gościem Artura Mazura i Marcina Wrzoska w dzisiejszym odcinku Klatka po klatce był dyrektor sportowy KSW – Wojsław Rysiewski. Opowiadał on o wielu ciekawych kwestiach związanych z ostatnią galą KSW, która odbyła się w weekend w Dublinie. W tym newsie spróbujemy streścić trzy z nich dotyczące kontrowersyjnego zachowania Marcina Bilmana, trylogii między Mateuszem Gamrotem i Normanem Parke’em, a także o przyszłości z”Stormina” w federacji.

Pierwszą kwestią poruszoną w rozmowie z Rysiewskim była jego opinia o zakończeniu walki w wadze lekkiej. Po nieumyślnym faulu Mateusza Gamrota starcie zostało przerwane przez lekarza, a walka zakończyła się jako nierozstrzygnięta. W internecie spowodowało to dość duże poruszenie, bo zdaniem wielu „Gamer” powinien zostać zdyskwalifikowany lub ukarany odjętym punktem. Co na ten temat miał do powiedzenia dyrektor sportowy federacji?

Moim zdaniem wszystko odbyło się zgodnie z unified rules, czyli zasadami, które obowiązują nie tylko u nas w KSW, ale też od wielu lat na całym świecie, a przynajmniej w tych największych organizacjach. Nie ma podstaw by sądzić, że ten faul, czyli palec w oko, był intencjonalny i zgodnie z zasadami – jeżeli faul jest nieumyślny, powoduje zakończenie walki, jeśli nie przekroczyła ona dwóch rund (w sytuacji, kiedy jest zakontraktowany na trzy) jako takiej, która się nie odbyła. Myślę, że tutaj Mark Goddard podjął jedyną słuszną decyzję.

To też nie było tak, że zawodnicy kierowali te palce w stronę rywala, tylko raczej kierowali je ku górze, co jest dozwolone. Tak się mniej więcej te wymiany między Gamrotem i Parke’em zaczynały, że oni łapali dystans, co trochę przypominało taką walkę na zasadach submission wrestling, kiedy zawodnicy próbują się chwycić i dopiero potem przejść do jakiś technik zapaśniczych. Być może oglądając tę walkę spod klatki nie widziałem wszystkich momentów, być może było tam miejsce na jakieś wcześniejsze ostrzeżenie, czy to w stosunku do Normana czy do Mateusza, ale pamiętajmy, że sytuacje z palcami w oko zdarzają się regularnie w MMA, taka jest natura tego sportu powiązana z tym, jakie są rękawice i jeszcze nikt na świecie nie znalazł sposobu, by wyeliminować ten element.

W skład sędziowski tego pojedynku wchodził jedynie jeden punktowy z Polski, przy dwóch z Anglii. Wynik pozostawia w oczach fanów i samych zawodników spory niedosyt. Czy w związku z tym można spodziewać się trylogii? Przypominamy, że zawodnicy w wywiadach po walce ogłosili, że nie chcą ze sobą walczyć trzeci raz. Co w takim razi o tym myśli KSW?

Nie mogę udzielić odpowiedzi za KSW. JEden z moich szefów jeszcze jest w Irlandii, nie mieliśmy jeszcze czasu żeby się spotkać i porozmawiać. Osobiście, jeżeli pytacie o moje zdanie, nie wydaje mi się, żeby natychmiastowa trzecia walka to był dobry pomysł. Jest za dużo tych negatywnych emocji między zawodnikami. Myślę, że to też nie jest już ciekawe dla publiczności.

Angaż do federacji Normana to zdecydowanie jeden z ciekawszych kontraktów KSW w ostatnim czasie. Parke słynie z ogromnej aktywności w mediach, która nakręca mniej lub bardziej pozytywnie fanów MMA na jego kolejne walki. Od samego początku widać było złą krew między nim i mistrzem wagi lekkiej. Czy teraz, kiedy „Stormin” ma na kocie porażkę i walkę zakończoną jako no contest, jest szansa na jego kolejny występ w klatce największej organizacji z Polski? Czy jest też szansa na walkę z Borysem Mańkowskim, o której Norman dość często ostatnio wspomina?

Raczej nie z Borysem. Borys wystąpi na gali w grudniu, szykujemy mu tam innego, sportowego, mocnego rywala. Musimy też spotkać się, porozmawiać z Normanem, bo fakt, że nie zrobił wagi w tak ważnej walce na jego terenie, gdzie wszystko było na jego korzyść – Nie leciał samolotem z Polski do Dublina, tylko przyjechał sobie pociągiem w godzinkę, miał zapewnione od nas wszystkie wygody, żeby tę wagę zrobić po raz pierwszy na pięciorundowym dystansie, o który sam zresztą prosił i był jego orędownikiem.

Sami nie wiemy, czy on jest w ogóle jeszcze w stanie zrobić kategorię lekką. Jeżeli chce przejść do kategorii 77, to też myślę, że zanim zawalczy z tak mocnym i rozpoznawalnym mistrzem jak Borys, musi udowodnić swoją wartość w tej nowej kategorii. To wszystko pewnie wyjaśni się w najbliższych tygodniach. Jest zdecydowanie za wcześnie, aby podejmować takie decyzje teraz.

Ostatnią kwestią dotyczącą tej właśnie walki na KSW 40 była sprawa uderzenia Normana Parke’a przez Marcina Bilmana, stojącego w narożniku „Gamera”. Dla jednych ta sytuacja była niedopuszczalna, dla innych młody kolega Gamrota jest bohaterem. Co z tym wszystkim ma zamiar zrobić federacja?

Przyglądamy się tej sytuacji. Tak jak mówiłem, nie mieliśmy jeszcze czasu spotkać się po gali, właściciele muszą podjąć decyzję, ale na ten moment ja tutaj nie jestem upoważniony by to przekazywać.

 Ja znam Bilmana dłużej, to jest bardzo fajny chłopak, ale to nie jest sytuacja, w której można kogoś nagradzać kontraktem. Jedno, co chciałbym zauważyć to to, że w tych relacjach, szczególnie zagranicznych mediów, to wahadło przesunęło się za daleko w stronę krytyki narożnika Mateusza Gamrota. Popychanie narożnika, też mistrza naszego – Borysa Mańkowskiego po walce to też nie jest sytuacja, którą powinno się chwalić i nie jest to zgodne z jakimiś zasadami profesjonalizmu i honoru. Musimy przyjrzeć się obu tym zdarzeniom, zarówno akcji jak i reakcji.

66 KOMENTARZE

 1. Lepiej brzmiało dyrektor artystyczny :mamed:  Dawać Normana z Szulim w lekkiej, a jak w polciezkiej to z Irokezem albo Zawadą. Wojek make  it happen

 2. Stary, dobry Venom jakiego kojarze ze szszsz na pewno wypowiedzialby sie calkiem inaczej odnosnie faulu gamera :tysoncoffe:

 3. Nie ma podstaw by sądzić, że ten faul, czyli palec w oko, był intencjonalny

  @Wojsław Rysiewski (chyba nie da rady oznaczyć, Wojek wyrzekł się cohones :jon:) co Ci zrobili człowieku w tym KSW? Tobie też palce w oko ładują, czy jak?

  Tak w ramach przypomnienia, jeden z nieintencjonalnych fauli.

 4. Stary, dobry Venom jakiego kojarze ze szszsz na pewno wypowiedzialby sie calkiem inaczej odnosnie faulu gamera :tysoncoffe:

  Stary dobry Venom musiał pójść w odstawkę w tym samym momencie, w którym nawiązał oficjalną współpracę z KSW. Nie gryzie się ręki, która cie karmi… Obecnie lepsza byłaby wstrzemięźliwość, daleko posunięta, niż zaklinanie rzeczywistości i lawirowanie gdy się niewygodny temat pojawi.

 5. Kiedy w życiu czujesz się niepotrzebny przypomnij sobie, ze jest ktoś taki jak dyrektor sportowy KSW. 😉

 6. @Wojsław Rysiewski (chyba nie da rady oznaczyć, Wojek wyrzekł się cohones :jon:) co Ci zrobili człowieku w tym KSW? Tobie też palce w oko ładują, czy jak?

  Tak w ramach przypomnienia, jeden z nieintencjonalnych fauli.

  Hehe, nieintencjonalny faul. Odsłonięty facet, idealnie po kontrę na sierp, a tutaj zamiast usypiającej bomby otwarta dłoń leci do oka i jeszcze wciska się w oczodół na sam koniec. No kurwa przypadeg xDDD

 7. To ja mam dwa pytanka:

  1. Jak określić czy faul był intencjonalny, jeśli mówimy o wpychaniu palców w oczy (pomijając fakt, że zagranie było celowe)? Pytacie zawodnika podczas szczerej rozmowy przy herbatce czy zrobił to specjalnie? A może wariograf? Faul to faul, nieważne czy niechcący.

  2. Skoro Parke, przed ewentualną walką z Borysem, musi "udowodnić swoją wartość w nowej kategorii", to dlaczego nie muszą tego robić jakieś brazylijskie ogórki tak chętnie ściągane na jedną walkę o pas? Ah, no tak, potwierdzają ową wartość w organizacjach Jungle Oplot Exlusive Fight Challenge itp.

 8. Hehe, nieintencjonalny faul. Odsłonięty facet, idealnie po kontrę na sierp, a tutaj zamiast usypiającej bomby otwarta dłoń leci do oka i jeszcze wciska się w oczodół na sam koniec. No kurwa przypadeg xDDD

  Przecierka. Przecież Gamrot wyjaśnił.

 9. Absolutna zgoda z opiniami powyżej, te wypowiedzi to trochę takie asekuranckie zaklinanie rzeczywistości. Większość pretendentów o pas to walczący pierwszy raz w KSW, więc mowa o jakimś sprawdzaniu się jest nieco śmieszna.

  W Szklanej Szczęce była mowa setki razy o konieczności zdecydowanych działań refa, kiedy pojawia się problem palców w oko w czasie walki. Mogli kierować palce w kosmos, ale jak są regularne faule, to chyba nie będziemy tym tego usprawiedliwiać, bo zaraz będziemy się bawić w obliczanie konta nachylenia palców…

  Za taki cios, Bilman dostał by kwalifikacje w Ameryce jako "Assault" i oprócz zakazu pojawiania się na galach danej organizacji albo w ogóle w danym stanie, miał by kłopoty prawne.

  Żenada Rojek Wysiewski…

 10. Hehe, nieintencjonalny faul. Odsłonięty facet, idealnie po kontrę na sierp, a tutaj zamiast usypiającej bomby otwarta dłoń leci do oka i jeszcze wciska się w oczodół na sam koniec. No kurwa przypadeg xDDD

  To akurat bark Normana wepchnął 2 raz w to oko, ktoś po gali ładnie to wyczaił polecam dobrze obejrzeć ten gif 😉

 11. Tak jeszcze dodam, że dość śmieszne jest stwierdzenie, że Gamrot faulował niechcący, biorąc pod uwagę, że w trakcie dwóch walk (o ile mnie pamięć nie myli) Mateusz faulował 4 razy (ugryzienie, kop w jaja i dwa razy palce w oczy), a Norman ani razu. Jeszcze zabawniej to wygląda jak przypomnimy sobie palec w oko w walce z Saszą (oczywiście Gamrot twierdził, o zgrozo, że Chlewicki udaje). Doprawdy, pechowy ten Gamer, chyba nie było drugiego tak często (niechcący dodajmy) faulującego zawodnika.

 12. To akurat bark Normana wepchnął 2 raz w to oko, ktoś po gali ładnie to wyczaił polecam dobrze obejrzeć ten gif 😉

  A pierwszy raz? A jak bark popychał rękę to ją odwrócił tez? Zresztą nie ma co się w to zagłębiać bo to już lekko śmieszne zaczyna się robic. Wjebał palucha w oko specjalnie. Takie są fakty.

 13. A pierwszy raz? A jak bark popychał rękę to ją odwrócił tez? Zresztą nie ma co się w to zagłębiać bo to już lekko śmieszne zaczyna się robic. Wjebał palucha w oko specjalnie. Takie są fakty.

  No ja tylko zwracam uwagę na ten 2 raz. Na gifie to wygląda jakby mu tam robił poprawkę w oku jeszcze ale jak się przyjrzysz dokładnie to widać dlaczego tak się stało.

 14. Faktycznie dziwna cała ta akcja. O ile można mieć pretensje do dycyzji i do rozpatrzenia tego faulu, tak nie na miejscu jest wmawianie wszystkim, ze faul był nieintencjonalny.

  Rozumiem raz, No dwa to już dużo, ale trzy? I niby przypadek? Come on…

 15. Z jakimś jedzonkiem podać jeszcze?

  Hmm..sushi poprosze!

  ° California Rainbow (oblozone tunczykiem)

  :lizoremotmaly2:

 16. Przecierka. Przecież Gamrot wyjaśnił.

  Nawet znowu wspomniał o rzęsie 😆

  Najbardziej zabawne jest to, że próbą wybielenia z faulu Mateusza jest stwierdzenie, że obaj mieli palce na wierzchu skierowane ku górze przy walce o chwyt. Świetnie, tylko czemu faule przydarzyły się tylko Gamerowi? Pewnie przypadek.

  Sam Parke też nie jest głupi bo skoro był 3 razy faulowany i widział, że sędzia nic z tym nie robi to wiedział czym to pachnie i postanowił wykorzystać sytuacje i nie ma co do tego cienia wątpliwości.

  Norman powinien sobie zostawiać mniej kg na koniec cięcia i tyle bo nie wierze, że zrezygnuje ze startów w lekkiej. On wyraził po prostu możliwość toczenia walk w dwóch kategoriach.

  Niech panowie pójdą osobnymi torami w kolejnej walce albo kolejnych dwóch żeby złapać oddech. Trylogia będzie na 100% tylko nie od razu.

  KSW i dyrektor sportowy na pewno dobrze to rozegrają bo mają już wypromowany pojedynek – oni nic już nie muszą dokładać ze swojej strony w promocje jednego i drugiego.

 17. Niech panowie pójdą osobnymi torami w kolejnej walce albo kolejnych dwóch żeby złapać oddech. Trylogia będzie na 100% tylko nie od razu.

  W sumie jakby się tak zastanowić to tego Parke'a z Barnaouim bym z chęcią obejrzał. Ewentualnie jakiś turbo solidny Brazol pokroju Torresa czy coś. Ogólnie zestawienia z Normanem będą teraz grzać Januszy, bo to ten zły, a walki takich się sprzedają, więc fajnie jakby KSW to wykorzystało.

 18. Gamer twierdzi że jak Szuli będzie gotowy to zawalczą. Ale jeszcze 1,2 może 3(!!!) walki dla Szuliego żeby miał podejście do pasa. A Szuli rozbija przed czasem typa z Brazylii który w pierwszym podejściu ma już title shota ( tak wygrał turniej Road to KSW Brasil Edition)

 19. W sumie jakby się tak zastanowić to tego Parke'a z Barnaouim bym z chęcią obejrzał. Ewentualnie jakiś turbo solidny Brazol pokroju Torresa czy coś. Ogólnie zestawienia z Normanem będą teraz grzać Januszy, bo to ten zły, a walki takich się sprzedają, więc fajnie jakby KSW to wykorzystało.

  Zgadzam się, KSW to powinno wykorzystać ale nie wiadomo co postanowią bo Norman ma jeszcze 1 walke w BAMMA i w każdej chwili może podpisać kontrakt z ACB jak się nie dogadają. Można powiedzieć, że Parke ma co robić.

  Ogólnie to szkoda, że zawodnicy u nas nie kumają tego jak sie promuje walki i jest obraza majestatu. Stormin promocyjnie pomimo krótkiego stażu w KSW zrobił mega robote. Sportowo też jest dobry więc chciałbym żeby został.

  @miesiacprzedgrudniem też śmiechłem z tego 😆

 20. No ja tylko zwracam uwagę na ten 2 raz. Na gifie to wygląda jakby mu tam robił poprawkę w oku jeszcze ale jak się przyjrzysz dokładnie to widać dlaczego tak się stało.

  Stanowisko dyrektora sportowego jest już zajęte. Nie kop dołków pod kolegom. 😉

 21. W sumie jakby się tak zastanowić to tego Parke'a z Barnaouim bym z chęcią obejrzał. Ewentualnie jakiś turbo solidny Brazol pokroju Torresa czy coś. Ogólnie zestawienia z Normanem będą teraz grzać Januszy, bo to ten zły, a walki takich się sprzedają, więc fajnie jakby KSW to wykorzystało.

  Parke vs Szuli to jest oczywiste.

 22. Stary, dobry Venom jakiego kojarze ze szszsz na pewno wypowiedzialby sie calkiem inaczej odnosnie faulu gamera :tysoncoffe:

  Venom umarł, żeby mógł się narodzić Dyrektor Rysiewski!

 23. Dodam jeszcze wypowiedzi sędziego po walce:

  Czyli młody ma bana na narożnik w KSW a Gamer dostał karę finansową?

 24. Czyli młody ma bana na narożnik w KSW a Gamer dostał karę finansową?

  Dobre pytanie, ciężko mi w to uwierzyć ale postaramy się dowiedzieć w trakcie wywiadu.

 25. Z Zawadą niech zestawią Parke'a, jeśli ten liczy na walkę z Borysem. Jest duża szansa, że Sagat zniszczy go w stójce.

 26. Czyli młody ma bana na narożnik w KSW a Gamer dostał karę finansową?

  Tak ponoć 30% mu ucieli z wypłaty

 27. Sędzia wie, a dyr sportowy nie może ogłosić, czy też tak sędziemu powiedzieli, żeby się odwalił? 🙂

 28. A pierwszy raz? A jak bark popychał rękę to ją odwrócił tez? Zresztą nie ma co się w to zagłębiać bo to już lekko śmieszne zaczyna się robic. Wjebał palucha w oko specjalnie. Takie są fakty.

  A z pszyrki zdasz xdddddddd?

 29. jest to zgodne z jakimiś zasadami profesjonalizmu i honoru.

  Kolejny wyjeżdża z "honorem". To już nawet nie jest śmieszne.

  Tak jeszcze dodam, że dość śmieszne jest stwierdzenie, że Gamrot faulował niechcący, biorąc pod uwagę, że w trakcie dwóch walk (o ile mnie pamięć nie myli) Mateusz faulował 4 razy (ugryzienie, kop w jaja i dwa razy palce w oczy), a Norman ani razu. Jeszcze zabawniej to wygląda jak przypomnimy sobie palec w oko w walce z Saszą (oczywiście Gamrot twierdził, o zgrozo, że Chlewicki udaje). Doprawdy, pechowy ten Gamer, chyba nie było drugiego tak często (niechcący dodajmy) faulującego zawodnika.

  Gamer chciał być tak wybitny jak Jon Jones. Ale zamiast wziąć z niego przykład w postaci Ambicji, wolał wziąć faule

 30. Odkąd Wojsław nazwał Krylowa największym ogórem w ufc, przestałem go traktować poważnie.

  Po każdej wygranej był obśmiewany w SzSzSz. Żołnierz wyklęty.

 31. Dobre pytanie, ciężko mi w to uwierzyć ale postaramy się dowiedzieć w trakcie wywiadu.

  A przed wywiadem Gamer powie że wywiadu nie będzie jeśli padnie to pytanie. Tak jak z "rozbiciem" Ankosu. Miło by było oczywiscie by się wypowiedział (dodaję by nie wyszło, że was hejtuję) ale przeczuwam taki scenariusz :siara:

 32. Odkąd Wojsław nazwał Krylowa największym ogórem w ufc, przestałem go traktować poważnie.

  Tj miał chyba podobne zdanie o Nurmagomedovie, ale kto by to spamiętał:joer: Wojek dyplomata. Chciałbym trochę pohejtować, ale nostalgia nie pozwala.

 33. Venom umarł, żeby mógł się narodzić Dyrektor Rysiewski!

  Kurde smutno tu bez Wojslawa, moglby pierdolnac stolkiem KSW i wrocic na stare smieci!

  Podcasty jakies takie…i wgl;-/

 34. Stary, dobry Venom jakiego kojarze ze szszsz na pewno wypowiedzialby sie calkiem inaczej odnosnie faulu gamera :tysoncoffe:

  Dobry , stary Venom kopalnia wiedzy i profesjonalnej analizy , jednocześnie ….. lepiej przemilczeć.

 35. Nazwałbym Wojsława po imieniu ale szkoda ryja strzępić. Kolejny raz pierdoli takie farmazony, że się zastanawiam jak mu nie wstyd, sianko robi swoje. Co do akcji z Bilmanem to już kurwa takie kocopoły, że nie wiem czy się śmiać czy płakać. Usprawiedliwianie tuby na ryj wcześniejszym odepchnięciem przez dorosłego, będącego (chyba) w pełni władz umysłowych dyrektora sportowego świadczy tylko o poziomie całej federacji KSW. Nadają się do organizowania naparzanek między żulami.

 36. Miedzy wierszami mozna wyczytac ze raczej Normana odpuszczą. Zbyt chimeryczny zeby zostal na swieczniku, za drogi zeby robil za wypełniacz.

 37. Tak jeszcze dodam, że dość śmieszne jest stwierdzenie, że Gamrot faulował niechcący, biorąc pod uwagę, że w trakcie dwóch walk (o ile mnie pamięć nie myli) Mateusz faulował 4 razy (ugryzienie, kop w jaja i dwa razy palce w oczy), a Norman ani razu. Jeszcze zabawniej to wygląda jak przypomnimy sobie palec w oko w walce z Saszą (oczywiście Gamrot twierdził, o zgrozo, że Chlewicki udaje). Doprawdy, pechowy ten Gamer, chyba nie było drugiego tak często (niechcący dodajmy) faulującego zawodnika.

  Chłopak fauluje niechcący prawie tak często jak JJ koksuje 🙂

 38. Miedzy wierszami mozna wyczytac ze raczej Normana odpuszczą. Zbyt chimeryczny zeby zostal na swieczniku, za drogi zeby robil za wypełniacz.

  Wtedy sobie kolanka przestrzelą, i skończy się raczkowanie na światowym rynku mma

 39. Miedzy wierszami mozna wyczytac ze raczej Normana odpuszczą. Zbyt chimeryczny zeby zostal na swieczniku, za drogi zeby robil za wypełniacz.

  Ja tu czytam miedzy wierszami, że negocjacje trwają, ten mówi, ze do ACB pójdzie (chce podbić stawkę), tamci że wagi nie zrobił i wcale im nie zależy (chcą obniżyć stawkę). Szumu tyle narobili, ze wszystkim sie opłaci, dobrze wiedzą.

 40. Wtedy sobie kolanka przestrzelą, i skończy się raczkowanie na światowym rynku mma

  Swiatowy rynek mma jest w dupie 😉

 41. W Bellatorze mają inny rodzaj rękawic. Czy zdążają się tam takie faule? Czy jest jakaś statystyka włożonych palców w oczy (w dupie mam czy przypadkowych czy nie-palec w oku to palec w oku a nie np w dupie) w Bellatorze, ACB, ONE, KSW, UFC itp?

 42. Ja tu czytam miedzy wierszami, że negocjacje trwają, ten mówi, ze do ACB pójdzie (chce podbić stawkę), tamci że wagi nie zrobił i wcale im nie zależy (chcą obniżyć stawkę). Szumu tyle narobili, ze wszystkim sie opłaci, dobrze wiedzą.

  W krotkim terminie oplacilaby sie tylko walka z Gamerem lub Borysem, ktorej poki co nie zrobia, za olanie wagi. Poza nimi KSW nie ma nikogo w 155 i 170, kto zarobilby na wyplate dla Normana.

 43. W Bellatorze mają inny rodzaj rękawic. Czy zdążają się tam takie faule? Czy jest jakaś statystyka włożonych palców w oczy (w dupie mam czy przypadkowych czy nie-palec w oku to palec w oku a nie np w dupie) w Bellatorze, ACB, ONE, KSW, UFC itp?

  Jak inny rodzaj, oni się chwalili kiedyś że dzięki ich rękawicą zawodnicy ich organizacji żadziej (niż np zawodnicy ufc) łamią ręce czy ogólnie uszkadzają dłonie w walce. Nie wiem jak te rękawice maja mieć wpływ na palce w oczy. Na moje to bez różnicy czy rękawice ufc czy bfc czy nawet ksw

 44. Moim zdaniem to Norman powinien zostac zdyskwalifikowany za celowe prowokowanie a nawet swiadome wymuszenie faulu.

  Kazdy normalny czlowiek podczas wyprowadzania ciosu zamyka oczy a Parke nie dosc ze otwartym okiem polowal na palce "Czlowieka Honoru" to jeszcze po kontakcie galki ocznej z palcem, wyraznie wykrecil glowe w sposob aby palec ten zaglebil sie w oczodole.

  Nienawidze takich chamskich zachowan za ktore dobre chlopaki ponosza konsekwencje.

  Az przypomniala mi sie podobna akcja z moim udzialem gdzie wyraznie na powtorce widac chamskie i niehonorowe zachowanie zawodnika druzyny przeciwnej.

  Zreszta ocencie sami

  Za podle zachowanie kara oka wydlubanie.

 45. Pieknie tu wszystko widac… Wczoraj kilka osob staralo sie na sile udowodnic wszystkim ze to czysty przypadek i to wina barku:mamed:  kurwa trzeba byc niezle zaslepionym tymi kabareciarzami zeby tego nie widziec…

 46. Jak inny rodzaj, oni się chwalili kiedyś że dzięki ich rękawicą zawodnicy ich organizacji żadziej (niż np zawodnicy ufc) łamią ręce czy ogólnie uszkadzają dłonie w walce. Nie wiem jak te rękawice maja mieć wpływ na palce w oczy. Na moje to bez różnicy czy rękawice ufc czy bfc czy nawet ksw

    No właśnie. Są więc rozwiązania chroniące palce. Może da radę technicznie wprowadzić coś co ograniczy "przycierkępaluchów"?

 47. Żenujące tłumaczenie jedynie słusznej wersji.

  @Wojsław Rysiewski (chyba nie da rady oznaczyć, Wojek wyrzekł się cohones :jon:) co Ci zrobili człowieku w tym KSW? Tobie też palce w oko ładują, czy jak?

  Tak w ramach przypomnienia, jeden z nieintencjonalnych fauli.

  :Duke3d::Duke3d::Duke3d:takie palce mu ładują, i pewnie nie tylko w oczy

  :redford:oj oj gojek wsiórewski

 48. No właśnie. Są więc rozwiązania chroniące palce. Może da radę technicznie wprowadzić coś co ograniczy "przycierkępaluchów"?

  Nie palce a kości śródręcza chronią i ogólnie, znaczy tam jakaś wkładka jest podobno co absorbuje moc i ta moc nie wraca do zawodnikow łamiąc im ręce jeśli np trafią w czoło. Nie da się rekawicami ograniczyć takich fauli. Jedyne co przychodzi mi do głowy to takie rękawice jak na zimę, żeby nie ograniczały ruchów w graplingu, niestety takie są chyba niewykonalne 🙂 chyba że….  Jakieś ograniczenie np plastik przez który nie da się rozprostowac dłoni w stylu Jona Jonesa, ale znowu takie rękawice ograniczają ruchy, więc odpada, awykonalne

 49. Tak jeszcze dodam, że dość śmieszne jest stwierdzenie, że Gamrot faulował niechcący, biorąc pod uwagę, że w trakcie dwóch walk (o ile mnie pamięć nie myli) Mateusz faulował 4 razy (ugryzienie, kop w jaja i dwa razy palce w oczy), a Norman ani razu. Jeszcze zabawniej to wygląda jak przypomnimy sobie palec w oko w walce z Saszą (oczywiście Gamrot twierdził, o zgrozo, że Chlewicki udaje). Doprawdy, pechowy ten Gamer, chyba nie było drugiego tak często (niechcący dodajmy) faulującego zawodnika.

  Jak już tak liczysz to palec Normana w gębie Gamera też jest faulem czyli jest 4:1.

  Pieknie tu wszystko widac… Wczoraj kilka osob staralo sie na sile udowodnic wszystkim ze to czysty przypadek i to wina barku:mamed:  kurwa trzeba byc niezle zaslepionym tymi kabareciarzami zeby tego nie widziec…

  Przypadkiem i winą barku jest poprawka palucha. Sam atak każdy może odebrać jak chce, faul jest oczywisty, ale znowu wmawianie wszystkim, że Gamer celowo poprawił i wiercił w oku to jest duża ignorancja i zaślepienie w drugą stronę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.