Już 23 kwietnia rozpocznie się przygoda Marcina Helda (MMA 26-7-0) pod szyldem organizacji Professional Fighters League. Rywalem Polaka w pierwszym starciu będzie Natan Schulte (MMA 20-3-1), zwycięzca dwóch poprzednich sezonów PFL w wadze lekkiej.

29-latek za pośrednictwem Facebooka opublikował wpis, w którym zapowiedział zbliżający się pojedynek, podkreślając poziom swojego rywala.

„Pierwszy pojedynek w PFL i od razu walka z podwójnym mistrzem Natanem Schultem. Jest to duże wyzwanie i dobry sprawdzian. Nigdy nie szukałem łatwych walk, więc bardzo się cieszę z tego zestawienia. Trzymajcie kciuki, a ja dam z siebie wszystko”

Held wejdzie do klatki po blisko dwuletniej przerwie. Ostatni raz w klatce pojawił się 8 czerwca 2019 roku na gali ACA 96, gdzie decyzją sędziów pokonał Diego Brandao. Wcześniej poddaniami odprawiał Musę Khamanaeva i Calla Pottera. Aktualną serię czterech wygranych z rzędu rozpoczął w paździrniku 2017 roku pokonując jednogłośną decyzją sędziów Nasrata Haqparasta w swojej ostatniej walce dla organizacji UFC.

„Russo” jest niepokonany od 2017 roku, kiedy to został poddany przez Islama Mamedova. Brazylijczyk wrócił do klatki rok później rozpoczynając przygodę z PFL. Pod szyldem tej organizacji pokonywał takich zawodników, jak Chris Wade (dwukrotnie), Jason High, Rashid Magomedov, Yincang Bao, Jesse Ronson, Ramsey Nijem, Akhmet Aliev oraz Loik Radzhabov. W październiku 2018 roku zremisował z Johnnym Case’em.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.