Ilia Topuria zapowiada, że nie osiągnął jeszcze najlepszej możliwej formy, a jednocześnie wierzy, że jego kariera nie potrwa zbyt długo. Mistrz wróci do akcji za tydzień na gali UFC w Białym Domu.

Ilia Topuria to obecny mistrz kategorii lekkiej UFC, który w przeszłości był także królem kategorii piórkowej. El Matador w następnej walce zmierzy się z Justinem Gaethje, ale już teraz zapowiada, że chce starcia o trzeci pas mistrzowski w swojej karierze – jego potencjalnym rywalem miałby być Islam Makhachev. W rozmowie z Eurosport, zawodnik wypowiedział się na temat obecnej formy oraz swojej niedługiej przyszłości w sportach walki.

Porównując do ostatnich walk, teraz jestem oczywiście w najlepszej formie, ale nie wierzę, że osiągnąłem już swój limit. Jestem przekonany, że mogę odkryć jeszcze lepszą wersję Ilii Topurii. To sprawia, że jestem podekscytowany, zmotywowany do poznawania nowości, czerpania wiedzy.

Moja sportowa kariera nie potrwa długo. Szukam ciągle ulepszeń i jestem aktywny, mam swoje projekty. Najlepsze co mogę teraz zrobić to żyć w Miami. Kiedy przejdę na emeryturę, a nie będzie to odległa przyszłość, wrócę do Hiszpanii.

29-letni Topuria (17-0 MMA) obecnie jest numerem 2. rankingu bez podziału na kategorie wagowe UFC. 15 z 17 wygranych w karierze zdobywał przez skończenia przed czasem. Niepokonany Hiszpan w ostatnim pojedynku znokautował już w pierwszej rundzie Charlesa Oliveirę. W przeszłości wygrywał w ten sposób z m.in. Alexandrem Volkanovskim czy Maxem Holloway’em. El Matador jest jednym z najbardziej popularnych zawodników organizacji UFC. Jego powrót do oktagonu odbędzie się 14 czerwca tego roku, kiedy to zmierzy się na gali w Białym Domu z Justinem Gaethje.

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Arlovski
Arlovski

UFC
Heavyweight

19,317 komentarzy 34,930 polubień

Póki nie zazna pierwszej porażki będzie walczył. Potem psycha sądzie, zaczną sie kurwy, kryształ i bójki w barach.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Niggabumbum
Niggabumbum

Jungle Fight
Welterweight

290 komentarzy 966 polubień

Musiałby pewnie stoczyć jeszcze z 7 walk żeby ludzie zaczęli mówić o nim jako o potencjalnie najlepszym w historii ale najważniejsze że

i jestem aktywny

1000002009.jpg

Odpowiedz 1 Like