Były mistrz KSW w wadze średniej, Mamed K. nie zostanie aresztowany. Sąd Okręgowy w Katowicach nie uwzględnił zażalenia prokuratury, utrzymując w mocy wcześniejsze postanowienie sądu rejonowego które nie wymagało aresztu tymczasowego zawodnika.

Mamed został zatrzymany 11 czerwca pod Olsztynem. Następnego dnia w katowickim wydziale Prokuratury Krajowej usłyszał 11 zarzutów, dotyczących paserstwa samochodów, a także zlecenia podpalenia samochodu oraz naruszenia nietykalności i znieważenia policjantów.

Obrońca zawodnika średniej w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl przedstawił swoją wersję wydarzeń:

Mój klient nie przyznał się do winy. Był zaskoczony całą sytuacją i złożył obszerne wyjaśnienia. Odpowiadał na wszystkie pytania przesłuchującego. Zadeklarował również pełną otwartość i chęć wyjaśnienia sprawy – dodaje. Sąd nie przychylił się do wniosku o tymczasowe aresztowanie. Podzielił zatem nasze stanowisko, że nie ma potrzeby izolowania mojego klienta w celu zapewnienia prawidłowego toku postępowania – wyjaśnił mecenas Wiktor Dega. 

Prokuratura domagała się aresztowania podejrzanego, motywując to obawą matactwa i zaznaczając, że śledztwo ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy. Sąd Rejonowy nie uwzględnił tego wniosku.

Mamed został zatrzymany na początku czerwca przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych na zlecenie Centralnego Biura Śledczego Policji i Prokuratury Krajowej na Warmii i Mazurach. Były mistrz KSW w wadze średniej, usłyszał łącznie 11 zarzutów dotyczących m.in. paserstwa aut, zlecenia podpalenia samochodu oraz naruszenia nietykalności i znieważenia policjantów, nie trafi do aresztu. Zawodnikowi grozi 5 lat.

18 KOMENTARZE

 1. Tomasz K. – 18 lat za niewinność

  Aslambek S. – wyrok w zawieszeniu

  Michał M. – prawie rok aresztu bez zarzut

  Mahmed K. – brak aresztu

  :matt:

 2. Kamień z serca, teraz moim zdaniem powinien dołączyć do stowarzyszenia MMA Polska. Zająłby się logistyką i transportem.

 3. Kamień z serca, teraz moim zdaniem powinien dołączyć do stowarzyszenia MMA Polska. Zająłby się logistyką i transportem.

  :beczka::beczka:

 4. SPOILER

  Tomasz K. – 18 lat za niewinność

  Aslambek S. – wyrok w zawieszeniu

  Michał M. – prawie rok aresztu bez zarzut

  Mahmed K. – brak aresztu

  :matt:

  reszta z nich była niewypłacalna :fjedzia:

 5. Kamień z serca, teraz moim zdaniem powinien dołączyć do stowarzyszenia MMA Polska. Zająłby się logistyką i transportem.

  Ktoś musi ogarniać FLOTMANA. Proste.

 6. fajny wyrok ostatnio zapadl w sprawie najsztuba, koles potracil staruszke na pasach jadac bez prawa jazdy, bez ubezpieczenia samochodu i bez przegladu i go sad uniewinnil bo staruszka szla za szybko, takie mamy sady, mamed ma dosc pieniedzy i mozliwosci zarabiania latwiej pieniedzy bez ryzyka ze sie skonczy w wiezieniu lub na cmetarzu.

 7. Czy w tym całym MMA faktycznie sami kryminaliści/bandziory/gangusy siedzą ??? A jeszcze nie tak dawno wszyscy pluli na Dawida Kosteckiego (fakt – patol jakich mało)

 8. Czy w tym całym MMA faktycznie sami kryminaliści/bandziory/gangusy siedzą ??? A jeszcze nie tak dawno wszyscy pluli na Dawida Kosteckiego (fakt – patol jakich mało)

  Jeśli chodzi o dyscypliny sportu to pewnie MMA plasuje się w czołówce. Ale ogólnie, zachowując proporcje, pewnie niewiele więcej niż w oświacie, służbie zdrowia etc. O polityce,  policji i sądownictwie    nie wspominając.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.