Magomed Ankalaev

Zdaniem Magomeda Ankalaeva, w październiku na gali UFC 294 zmierzał on do pewnego, dominującego zwycięstwa nad Johnnym Walkerem, lecz Walker wykorzystał sytuację i sam de facto poddał walkę. W jutrzejszym rewanżu planuje nie dać Brazylijczykowi na to okazji.

Pierwsze starcie pomiędzy Magomedem Ankalaevem a Johnnym Walkerem odbyło się na październikowej gali UFC 294 w Abu Zabi. Ankalaev dobrze sobie radził w pierwszej rundzie, jednak ustrzelił Walkera nielegalnym kolanem, przez które oktagonowy medyk zdecydował się poddać Brazylijczyka i odwołać pojedynek.

Według Rosjanina, Johnny Walker „przyaktorzył” przed lekarzem i tak naprawdę sam się poddał:

Po tym kolanie, to on sam zaprotestował, że było to nielegalne uderzenie. Był więc na tyle świadomy, żeby powiedzieć: „Hej, to było wbrew zasadom”. A kiedy odwołali walkę, nagle zaczął grać w stylu: „Och, nie mogę już walczyć”, czy coś takiego. Ale jestem praktycznie pewien, że starał się celowo poddać walkę, bo wydawał się przytomny.

Magomed Ankalaev widzi jednak pozytywny aspekt w tym, że federacja zdołała zestawić ich rewanż w miarę szybko – po trzech miesiącach. Teraz planuje nie pozostawić wątpliwości, który zawodnik z tych dwóch jest lepszy:

Nie zamierzam po prostu wyjść i dobrnąć do zwycięstwa. Chcę się upewnić, że kiedy wejdę do oktagonu, nie pozostawię złudzeń, a walka zostanie przerwana daleko przed końcowym gongiem.

Ankalaev cieszy się obecnie serią 11 walk bez porażki – jednak dwa ostatnie jego starcia zakończyły się kolejno remisem (przeciw Janowi Błachowiczowi w grudniu 2022 roku) oraz brakiem rozstrzygnięcia z powodu decyzji oktagonowego lekarza. Rosjanin jest jednak pewien, że po dominującym zwycięstwie będzie jasnym kandydatem do walki o pas:

Wierzę, że 2024 będzie moim rokiem, a pod koniec roku zobaczycie na mnie pas mistrzowski. Z tego, co mówią mi moi menadżerowie – jeśli zwyciężę w tej walce, nikt nie zasługuje na walkę o tytuł mistrza bardziej, niż ja.

Gala rozpoczynająca sezon 2024 największej federacji MMA na świecie, UFC Vegas 84: Ankalaev vs Walker, wystartuje już jutro, w sobotę 13 stycznia o godzinie 22:00. Karta główna, zawierająca pięć walk, ruszy zaś o 1:00.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,979 komentarzy 3,045 polubień

Zdaniem Magomeda Ankalaeva, w październiku na gali UFC 294 zmierzał on do pewnego, dominującego zwycięstwa nad Johnnym Walkerem, lecz Walker wykorzystał sytuację i sam de facto poddał walkę. W jutrzejszym rewanżu planuje nie dać Brazylijczykowi na to okazji. Pierwsze starcie pomiędzy Magomedem Ankalaevem a Johnnym Walkerem odbyło się na październikowej gali UFC 294 w Abu […]

Odpowiedz polub

click to expand...