musardo

7 czerwca w Zurychu dojdzie do rewanżowej walki Macieja Górskiego (MMA 10-6) z Ivanem Musardo (MMA 22-7). Dla popularnego „Górala” będzie to pierwsza zawodowa walka od listopada 2011 roku.

Pojedynek będzie walką wieczoru gali Shooto, a jednocześnie rewanżowym starciem za pojedynek z marca 2010 roku, kiedy Polak wypunktował Szwajcara na gali WFC 10 w Lublanie. Od tamtej pory Górski popisał się pięknym nokautem na Kazukim Tokudomem oraz wypunktował Michała Mankiewicza, co dało mu miejsce w finale turnieju wagi lekkiej. Na KSW 15 lepszy okazał się jednak Niko Puhakka, a pochodzący z Konina zawodnik rozstał się z najlepszą polską organizacją i zasilił szeregi nowo powstałego MMA Attack. Na inauguracyjnej gali Dariusza Cholewy przegrał jednak z Juanem Barrantesem i zawiesił karierę, którą postanowił wznowić w wieku 30 lat.

Z kolei Musardo od walki z Górskim stoczył aż 11 walk, z których 8 wygrał. Doświadczony Szwajcar najlepiej czuje się w parterze, a aż osiemnastokrotnie wygrał przez poddanie.

Polskę na gali reprezentować będzie również Leszek Doleżal (0-0), który zmierzy się z Saykhanem Adaevem (0-0).

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.