Jako pierwsi mamy przyjemność poinformować, że Polak – półciężki Marcin Zontek (MMA 11-7, #8 w Rankingu PL) wystąpi na nadchodzącej gali M-1 Challenge 32. Szesnastego maja w Moskwie doświadczony zawodnik z Jeleniej Góry zmierzy się z niepokonanym Dagestańczykiem Salimem Daudovem (MMA 4-0). Rosyjscy matchmakerzy nie bezpodstawnie wybrali takie zestawienie, gdyż obaj fighterzy na ringu M-1 zaprezentowali celne, niszczące przeciwników niskie kopnięcia. Rywalizacja więc zapowiada się naprawdę ciekawie.

Marcin Zontek, którego interesy reprezentuje Slugfest Management bardzo ładnie pokazał się na wielkanocnym evencie M-1 Fighter – dominując na przestrzeni dwóch rund ostatecznie poddał duszeniem zza pleców mocnego sambistę Igora Savelyeva (MMA 12-5-1). Tym pojedynkiem Zonti zaskarbił sobie sympatię promotorów z kraju carów i w ubiegłym tygodniu zrobił kolejny krok w swojej karierze podpisując długoterminowy kontrakt z federacją M-1 Global. Jest to umowa na wyłączność na obszarze Federacji Rosyjskiej. Wygrana z Savelyevem była już drugim zwycięstwem Marcina w tym roku. Warto dodać, że drugi raz na przestrzeni miesiąca odprawiał rywala przed czasem. Na marcowej imprezie West Fighting MMA w Gorzowie, rozbił w pierwszej rundzie Macieja Marczewskiego (MMA 1-2).

Słynący z mocnych low kick’ów Salim Daudov (MMA 4-0) w listopadzie zdecydowanie wypunktował 33-letniego rostowiczanina Sergeya Korneeva (MMA 9-2), a wcześniej silny fizycznie reprezentant klubu Gorets dewastował swoimi firmowymi kopnięciami Ukraińca Romana Bagina (MMA 2-5) i Białorusina Sergeya Radko (MMA 1-7).

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.