M-1.Global.Belt

Podczas piątkowej gali M-1 Challenge 59: Battle Of Nomads w Kazachstanie rosyjska organizacja M-1 Global oficjalnie otworzy swoją kategorię kogucią, która w pełni  wyklaruje się na kolejnych imprezach, oczywiście z późniejszym pojedynkiem o pas mistrzowski między najmocniejszymi zawodnikami dywizji. Pierwszym pojedynkiem poniżej 61 kilogramów w białym klatkoringu będzie starcie reprezentanta Kazachstanu, niepokonanego Sergeya Morozova (MMA 3-0) z pochodzącym z Irlandii Północnej Andy’m Youngiem (MMA 6-6).

Brytyjczyk ma na koncie występy w irlandzkiej organizacji Clan Wars i londyńskim Cage Warriors oraz liczne tytuły w formule tradycyjnego Ju-Jitsu. Spośród dwunastu stoczonych walk, zwyciężył w sześciu pojedynkach. 24-letni Kazach do tej pory stawał w profesjonalnym ringu zaledwie trzy razy, ale zawsze przed czasem wychodził z uniesioną dłonią. Morozov może pochwalić się srebrnym medalem z Amatorskich Mistrzostw Azji w MMA.

Zdajemy sobie sprawę, jak ograniczona personalnie jest kategoria kogucia, ale szczerze mówiąc, jak na inaugurację dywizji, właściciele najlepszej rosyjskiej organizacji mogli lepiej postarać się tutaj w kwestii matchmakingu. Nazwiska nie walczą, a walczą zawodnicy, więc mamy nadzieję, że samo starcie na przekór nie zawiedzie kibiców.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

3 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.