Po kliknięciu krótka relacja i wyniki gali M-1 Challenge 62 w Soczi.

Czołowy na Starym Kontynencie  piórkowy Ivan Buchinger (MMA 30-4) z sukcesem obronił tytuł mistrzowski M-1. Słowak na przestrzeni pięciu rund zdominował zapaśniczo występującego na co dzień kategorię wyżej Francuza Mansoura Barnaoui’ego (MMA 12-3). Jedynie w pierwszej odsłonie Tunezyjczyk poważnie zagroził reprezentantowi niemieckiego MMA Spirit. „Buki” z rundy na rundę zwiększał swoją przewagę, punktował obaleniami i w pełni kontrolował przeciwnika w parterze. Buchinger miał też kilka okazji do poddania utalentowanego zawodnika Team Magnum przed czasem. Jednak mistrz M-1 w wadze lekkiej przetrwał próby duszeń i ostatecznie o wyniku starcia zadecydowali sędziowie.

Czołowy rosyjski średni Vyacheslav Vasilevsky (MMA 27-3) przeczekał pierwszorundową eksplozję Kristijana Peraka (MMA 8-2-1) i odklepał Chorwata duszeniem zza pleców już na początku kolejnej odsłony. Limit wyżej pochodzący z Inguszetii, niepokonany Adam Yandiev (MMA 9-0) fizycznie zdeklasował Białorusina Dmitriy’a Voitova (MMA 10-5), ale równocześnie kosztowało go to wiele tlenu. Gdy wydawało się, że zawodnik z Mińska odwróci kartę, wycieńczony „Boroda” złapał szyję przeciwnika i ostatkiem sił założył zwycięską dźwignię. W rosyjskiej wadze średniej coraz mocniej o sobie daje znać talent z poduralskiego Orenburga – niepokonany Alexey Kunchenko (MMA 11-0). Dysponujący nokautującym ciosem Rosjanin bez większych trudności zdemolował Brazylijczyka Alexandre Ramosa (MMA 9-3), dopisując do rekordu jedenastą wygraną z rzędu.

Jeden z najlepszych polskich sędziów Łukasz Bosacki po raz drugi w ciągu ostatnich trzech tygodni gościł w białym klatkoringu M-1. Spokojnie można powiedzieć, że gnieźnianin cieszy się pełnym zaufaniem Vadima Finkelsteina. Polak stał się już etatowym sędzią na galach rosyjskiej organizacji. „Bosy” w dniu dzisiejszym wzorowo sędziował trzy pojedynki, żaden z nich nie wyszedł poza pierwszą rundę. Komplet wyników:

Walka wieczoru:

Pojedynek o tytuł mistrzowski M-1 w wadze piórkowej
66 kg: Ivan Buchinger pok. Mansoura Barnaoui’ego przez jednogłośną decyzję, runda 5, 5:00. (Vyacheslav Kiselev)

Karta główna:

84 kg: Vyacheslav Vasilevsky pok. Kristijana Peraka przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 2, 1:02. (Vyacheslav Kiselev)
66 kg: Kurbanali Abdusalamov pok. Lee Morrisona przez większościową decyzję, runda 3, 5:00. (Mika Sinkkonen)
93 kg: Adam Yandiev pok. Dmitriy’a Voitova przez poddanie (dźwignia na kark), runda 1, 4:34. (Łukasz Bosacki)
77 kg: Alexey Kunchenko pok. Alexandre Ramosa przez TKO (lewy sierpowy i uderzenia w parterze), runda 1, 4:32. (Mika Sinkkonen)

Karta wstępna:

84 kg: Enoc Solves Torres pok. Nodara Kudukhashvili’ego przez poddanie (balacha), runda 1, 1:54. (Łukasz Bosacki)
66 kg: Andrey Lezhnev pok. Nikitę Chistyakova przez jednogłośną decyzję, runda 3, 5:00. (Mika Sinkkonen)
66 kg: Dalgat Kudbudinov pok. Giorgio Belsanti’ego przez poddanie (duszenie zza pleców) runda 1, 3:25. (Łukasz Bosacki)
70 kg: Sergey Astapov pok. Nikolai’a Kaushansky’ego przez poddanie (duszenie zza pleców) runda 3, 3:26. (Mika Sinkkonen)
93 kg: Boris Polejay pok. Alexey’a Shopina przez poddanie (balacha), runda 1, 4:39. (Vyacheslav Kiselev)

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

16 KOMENTARZE

 1. Pogromca utalentowanego Kamila Maronia toczy juz swoja trzecia walke od tamtego czasu, tarnowianin nie stoczyl zadnej. Smutne

 2. Yandiev to ciekawy zawodnik, szybko i zwinnie się rusza jak na takiego napakowanego klocka, ale naprawde mnie zaskoczyl dzisiaj tym jak szybko opadl z sil.

 3. VaeVictisMaroń nie jest z Tarnowa a z Sędziszowa Małopolskiego. Ta jego przegrana z Chistyakovem raczej zakończyła jego kariere. Masz może nagraną dzisiejszą walke Nikity ?

 4. Perak stawial sie Slavie przez pierwsza minute, potem juz egzekucja.

  FranzMaurer

  VaeVictis

  Maroń nie jest z Tarnowa a z Sędziszowa Małopolskiego. Ta jego przegrana z Chistyakovem raczej zakończyła jego kariere. Masz może nagraną dzisiejszą walke Nikity ?

  Szkoda, podobal mi sie ten zawodnik. Cala karta wstepna jest na YT.

 5. Mansour ten kocur przegrał? Trzeba walkę nadrobić widzę. @VaeVictis jak znajdziesz czas to wrzucisz tutaj ten pojedynek? I może Vasilevskiego z Perakiem:wink: nockę miałem nic nie obejrzałem:sad:

 6. @Grubas

  Ivan Buchinger vs Mansour Barnaoui

  http://ok.ru/video/32430754313

  Vasilevsky vs Perak

  http://vk.com/best_of_mma?z=video-91949228_171327754%2Fddcc16df735adb422d

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.