M-1.Challenge.58.Poster

Po przejściu relacja i wyniki plenerowej gali M-1 Challenge 58: Battle In The Mountains w Inguszetii.

Nowym mistrzem M-1 Global w kategorii półśredniej został Dagestańczyk Murad Abdulaev (MMA 15-3). Podopieczny Gadzhimurada Karaeva pewnie wypunktował Brazylijczyka Marcelo Brito (MMA 13-7) na przestrzeni pięciu rund. W ten sposób przejął wakujący pas po swoim rodaku, a obecnie zawodniku UFC – Rashidzie Magomedovie (MMA 18-1, UFC 3-0, 25. w Rankingu MMARocks.pl). Przez piętnaście minut starcie zupełnie nie porywało, a zawodnicy walczyli bardzo zachowawczo i dopiero w dwóch ostatnich rundach Dagestańczyk wrzucił piąty bieg. Abdulaev punktował uderzeniami i celnymi kolanami w klinczu. Brazylijczyk tylko raz, gilotyną zagroził reprezentantowi chasawjurckiego Fighting Eagle. Sędzia Marco Broersen w kontrowersyjnych okolicznościach przerwał tę akcję. Z perspektywy kamery technika wydawała się dopięta idealnie i niewiadomo czy doświadczony holenderski arbiter swoją dziwną decyzją nie pozbawił zawodnika z Kraju Kawy szansy do zdobycia tytułu mistrzowskiego.

Ostatni pretendent do pasa M-1 w wadze piórkowej – Azer Tural Ragimov (MMA 10-2) rzutem na taśmę w trzeciej rundzie wypracował sobie wygraną nad chorwackim grapplerem Antunem Racicem (MMA 17-6). Podopieczny Sergey’a Nikitina przegrywał na punkty z Chorwatem, który przez dziesięć minut ograniczał się do sprowadzeń i kontroli Azera w parterze. Ragimov zaryzykował i w trzeciej odsłonie potężnymi bombami naruszył rywala. Azer zdobył w końcu dosiad i z góry udanie poszedł po balachę. W innym pojedynku piórkowych, dynamiczny Pavel Vitruk (MMA 12-2) po wyrównanej walce przegrał na punkty z amerykańskim zapaśnikiem Lee Morrisonem (MMA 14-5). W kategorii ciężkiej mocno bijący  Alexey Kudin (MMA 20-8) niskimi kopnięciami kompletnie rozbił lewą nogę doświadczonego Magomedbara Agaeva (MMA 27-17). Zakontraktowany na kilka dni przed galą za kontuzjowanego Estończyka Denisa Smoldareva, Dagestańczyk twardo stawiał opór białoruskiemu strikerowi, ale tylko przez pierwsze pięć minut starcia. Siedmiokrotny Mistrz Świata w Muay Thai mocnymi low kickami systematycznie nabijał kolejne oczka na kartach sędziowskich. Po serii kopnięć na początku drugiej odsłony Agaev skapitulował kurczowo trzymając się za rozbite udo. Znany z gali KSW 27 Brazylijczyk Charles Andrade (MMA 28-23) błyskawicznie poradził sobie ze starszym z braci Yandievów Abukarem Yandievem (MMA 4-1). Posiadacz czarnego pasa BJJ nie obronił co prawda sprowadzenia czeczeńskiego judoki, ale w parterze od razu poszedł po nogę i w 34 sekundzie walki z sukcesem wyłuskał skrętówkę.

Na karcie wstępnej spośród dziesięciu pojedynków tylko dwie walki zakończyły się decyzjami, a siedem bojów dobiegło końca już w pierwszej rundzie! W kategorii średniej Hiszpan Enoc Solves Torres (MMA 16-9) zdemolowany pod koniec pierwszej odsłony przez Dagestańczyka Magomeda Mutaeva (MMA 6-2) nie był w stanie wyjść do drugiej rundy. Kategorię wyżej znany z KSW, litewski weteran MMA Valdas Pocevicius (33-32-4) nie sprostał niepokonanemu Czeczenowi Adamowi Yandievowi (MMA 7-0). Litwin przetrzymał gilotynę czeczeńskiego judoki i ładnie zdobył plecy, ale “Boroda” szybko wyszedł z niekorzystnej pozycji. Yandiev zrewanżował się przeciwnikowi tym samym – zaszedł za plecy i odklepał doświadczonego Litwina popularnym duszeniem lwa. W kategorii lekkiej pogromca naszego “Radzika”, Czeczen Dzhambulat Kurbanov (MMA 7-1-1) w nieco ponad trzy minuty poddał Ukraińca Alexandra Panasyuka (MMA 5-1-1). Reprezentant groźnieńskiego Berkutu założył z pleców zwycięską dźwignię prostą na staw łokciowy. Komplet wyników poniżej:

Walka wieczoru:

Pojedynek o tytuł mistrzowski M-1 w wadze półśredniej
77 kg: Murad Abdulaev pok. Marcelo Brito przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 5. (Marco Broersen)

Karta główna:

66 kg: Tural Ragimov pok. Antuna Racica przez poddanie (balacha), 4:27, runda 3. (Viktor Korneev)
66 kg: Lee Morrison pok. Pavla Vitruka przez większościową decyzję, 5:00, runda 3. (Mika Sinkkonen)
Open: Alexey Kudin pok. Magomedbara Agaeva przez TKO (niskie kopnięcie), 1:40, runda 2. (Vyacheslav Kiselev)
84 kg: Charles Andrade pok. Abukara Yandieva przez poddanie (skrętówka), 0:34, runda 1. (Marco Broersen)
Open: Evgeniy Gladkov pok. Maxima Plaksina przez jednogłośną decyzję, 3:00, runda 3. (Ivan Vasiliev) ^

Karta wstępna:

84 kg: Magomed Mutaev pok. Enoca Solves Torresa przez TKO (poddanie przez narożnik), 5:00, runda 1. (Viktor Korneev)
93 kg: Adam Yandiev pok. Valdasa Poceviciusa przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:35, runda 1. (Marco Broersen)
70 kg: Khamzat Aushev pok. Javiera Fuentesa przez poddanie (taktarov), 0:27, runda 1. (Mika Sinkkonen)
70 kg: Dzhambulat Kurbanov pok. Alexandra Panasyuka przez poddanie (balacha), 3:18, runda 1. (Vyacheslav Kiselev)
66 kg: Kurbanali Abdusalamov pok. Pierre’a Sauvage przez TKO (uderzenia w parterze), 4:25, runda 3. (Vyacheslav Kiselev)
66 kg: Movsar Evloev pok. Lu Zhen Honga przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 2. (Viktor Korneev)
66 kg: Ruslan Esmurziev pok. Marata Kishaeva przez TKO (uderzenia w parterze), 4:35, runda 1. (Viktor Korneev)
70 kg: Adam Tsurov pok. Bakhtiyara Ibragimova przez TKO (uderzenia w parterze), 4:16, runda 1. (Mika Sinkkonen)
Open: Akramat Evkurov pok. Vladimira Buryi’a przez TKO (uderzenia w parterze), 1:43, runda 1. (Marco Broersen)
70 kg: Khamzat Dalgiev pok. Akheda Nazarova przez niejednogłośną decyzję, 5:00, runda 2. (Vyacheslav Kiselev)

^ – profesjonalne walki rycerskie.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

25 KOMENTARZE

  1. Widzę, że dziś pogoda nie dopisuje. Szkoda. O ile dobrze pamiętam to poprzednie gale w Inguszetii odbywały się przy pięknym słoneczku.

  2. Od 20 minut śpiewają, po przerywniku wystartuje główna karta, która już poleci na kanale Boets. Może zdążę ogarnąć jakiś rower w międzyczasie 😉

  3. Hehehe… Jest i on – @Taran ! Karta wstępna poszła szybko, tylko dwie decyzje, osiem walk zakończonych przed czasem, z czego siedem w 1r! Teraz niestety spowolnili znacznie tymi występami wokalno-folklorystycznymi.

  4. Jaki jest sens robienia gali po gołym niebem w taką pogodę? Zawodnicy się ślizgają zamiast walczyć, garstka kibiców…

  5. Jaki jest sens robienia gali po gołym niebem w taką pogodę? Zawodnicy się ślizgają zamiast walczyć, garstka kibiców…

  6. Ta gala M1 mocno po kosztach…
    w dzikim plenerze,
    nie wszystkim krzesełek starczyło,
    no i oszczędzili, bo nie ma Polaków w rozpisce 🙂

  7. Ta gala M1 mocno po kosztach…
    w dzikim plenerze,
    nie wszystkim krzesełek starczyło,
    no i oszczędzili, bo nie ma Polaków w rozpisce 🙂

  8. O rany, objazdowy worek do bicia Andrade pokonał Yandieva, tego to się zupełnie nie spodziewałem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.