Tybura.vs.Putz.Weigh-Ins

(Fot. M-1 Global) Po przejściu relacja i wyniki z rosyjskiego Orenburga.

Od dziś poduralski Orenburg polscy kibice MMA mogą uznawać za pechowy. Podczas wydarzenia  M-1 Challenge 57: Battle In The Heart Of The Continent kompletnym niepowodzeniem zakończyły się dwa występy dla Polaków. Swoje walki przegrali przed czasem – najlepszy polski ciężki Marcin Tybura (MMA 12-1, 1. w Rankingu PL) i gdynianin  Bartosz Chyrek (MMA 4-2). Początek obu występów polskich zawodników nie wskazywał bynajmniej, że fortuna zmieni właściciela. Zawodnicy znad Wisły mieli swoje momenty. „Tybur” był bliski zakończenia pojedynku już w pierwszej rundzie, z kolei „Hulk” z łatwością sprowadzał rywala i mógł spokojnie trzymać się takiego planu do końca walki.

Najlepszy  polski ciężki Marcin Tybura (MMA 12-1, 1. w Rankingu PL) posmakował po raz pierwszy w karierze goryczy porażki, która przyszła z rąk półciężkiego Niemca Stephana Puetza (MMA 13-1) w super starciu dwóch mistrzów rosyjskiego M-1 Global. Ta klęska ujawniła pewne słabości zawodnika United Gym, a może był to po prostu błąd w pracy? Na pierwszy rzut oka zawiodły kondycja, zapasy w klinczu, a może umiejętności stójkowe? Uniejowianin na początku w swoim stylu zdominował przeciwnika obaleniami. Z łatwością zdobył plecy i pracował nad duszeniem, którego jednak nie zdołał sfinalizować, w dodatku Niemiec odpłacił się pod koniec pierwszej rundy trzema potężnymi ciosami młotkowymi na głowę. Kiedy zawiódł plan A, nie było planu B. W kolejnych odsłonach Stephan Puetz przetrzymał próby obaleń ze strony Polaka i sukcesywnie męczył Tyburę w klinczu. W trzeciej rundzie monachijczyk nabrał rozpędu. Najpierw wystrzelił widowiskowym, ale niegroźnym latającym kolanem. Potem już celnie trafił kolanami w klinczu i krótkimi sierpami. Akcją rozbił nos zawodnika z Uniejowa. Sędzia Marco Broersen odesłał Polaka do narożnika, gdzie lekarz organizacji M-1 Global wyraźnie zasygnalizował złamanie przegrody nosowej i przerwał pojedynek. 

Polski średni Bartosz Chyrek (MMA 4-2) niezbyt szczęśliwie zadebiutował kategorię niżej. Gdynianin wydawał się silniejszy od młodziutkiego Kazacha. Z łatwością obalał Shavkata Rakhmonova (MMA 2-0) i pewnie prowadził na punkty. Niepotrzebnie wchodził w nieskuteczne akcje parterowe, po których 20-latek z Karagandy odzyskał inicjatywę i zdemolował potężnymi bombami reprezentanta Mad Dogs Gdynia.

Przepiękne widowisko, pełne twardych wymian sprezentowali kibicom zawodnicy wagi lekkiej. Posiadacz pasa mistrzowskiego brytyjskiej organizacji BAMMA, utalentowany Tunezyjczyk Mansour Barnaoui (MMA 12-2) rozprawił się w pięć minut z czempionem M-1 Rosjaninem Maximem Divnichem (MMA 11-1). Tym samym „Tarzan” dołączył kolejne trofeum do kolekcji. Krwawy pojedynek przez większość czasu przebiegał w klinczu. Wszechstronny Barnaoui trafiał kolanami, z kolei Divnich atakował brudnymi bokserskimi seriami krótkich haków, to na głowę, to na korpus. Skuteczniejsze okazały się kolana zawodnika paryskiego Team Magnum, którymi doszczętnie zdewastował przeciwnika. Tunezyjczyk z klinczu sprowadził walkę do parteru, w pięknym stylu od razu wylądował w dosiadzie i zastopował mistrza serią uderzeń z góry. Poniżej komplet wyników:

Walka wieczoru:

Open: Stephan Puetz pok. Marcina Tyburę przez TKO (przerwanie przez lekarza – złamanie nosa), 3:48, runda 3. (Marco Broersen)

Karta główna:

Pojedynek o tytuł mistrzowski M-1 w wadze lekkiej
70 kg: Mansour Barnaoui pok. Maxima Divnicha przez TKO (uderzenia w parterze), 4:48, runda 1. (Marco Broersen)

77 kg: Alexey Kunchenko pok. Deza Parkera przez TKO (uderzenia w parterze), 2:55, runda 1. (Vyacheslav Kiselev)
66 kg: Magomed Idrisov pok. Maxa Cogę przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3. (Viktor Korneev)
66 kg: Nikita Chisytakov pok. Moktara Benkaci przez większościową decyzję, 5:00, runda 3. (Viktor Korneev)

Karta wstępna:

70 kg: Murad Mirzabekov pok. Fabrice’a Dato przez TKO (uderzenia w parterze), 1:01, runda 1. (Vyacheslav Kiselev)
Open: Kurban Ibragimov pok. Davida Trallero przez TKO (uderzenia w stójce), 2:00, runda 2. (Marco Broersen)
70 kg: Damir Ismagulov pok. Sergey’a Andreeva przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3. (Viktor Korneev)
93 kg: Rashid Yusupov pok. Mitry’a Medvedeva przez KO (lewy prosty), 1:32, runda 1. (Viktor Korneev)
93 kg: Adam Yandiev pok. Dmitriya Adeeva przez poddanie (gilotyna), 1:14, runda 1. (Marco Broersen)
77 kg: Shavkat Rakhmonov pok. Bartosza Chyrka przez TKO (uderzenia w parterze), 2:50, runda 1. (Vyacheslav Kiselev)
66 kg: Timur Nagibin pok. Akhmadzhona Mamurova przez TKO (uderzenia w parterze), 1:05, runda 1. (Vyacheslav Kiselev)

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

258 KOMENTARZE

 1. Bartek zachowywal sie jakby zaczal swoja przygode z MMA w zeszlym tygodniu. Michal Wlazlo w narozniku tez raczej nie pomogl. Fatalnie, chyba M-1 juz mu podziekuje.

 2. Koło 18.

  Wrzosek przegrał w parterze, próbował ujebać kazacha za nogę, ale ten go zajebał z góry, gdy polak oddał plecy.

  Polak już leżał nieprzytomny kilka sekund, nim sędzia to zawuważył i przerwał napierdalanke kazacha

 3. michi972

  O której Tybura?

  Gdyby to było UFC to 18

  Nie fajnie, Chyryk zapowiadał zwycięstwo a tu kicha. Pewnie nawet nie bedzie tego pamiętał :confused:

 4. Puetz ma coś z okiem, dziwne, że dopuścili go do walki 😉

  Kur…już po Chyrku? Tak czułem, że nie czuje się zbyt pewny na ważeniu i wyższy rywal sprawi problem. Szkoda, że nie zdążyłem. Coś więcej ktoś napisze?

 5. Teraz będzie ładna walka.
  Z jednej strony debiutant co chce zajebiac na pelnej pizidze, z drugiej strony facet masce, chce byc straszny, moze bedzie jak szalony napierdalal ;p

 6. Born2kill

  Puetz ma coś z okiem, dziwne, że dopuścili go do walki 😉

  Kur…już po Chyrku? Tak czułem, że nie czuje się zbyt pewny na ważeniu i wyższy rywal sprawi problem. Szkoda, że nie zdążyłem. Coś więcej ktoś napisze?

  Sprowadził, był z góry, zaryzykował gilotyne, nie wyszło, był z dołu, próbował urwać nogę, nie udało się, dostał capy w głowę, odleciał 🙁 mniej więcej tak. Nie wiem ile to trwało, z minute?

 7. Born2kill

  Puetz ma coś z okiem, dziwne, że dopuścili go do walki 😉

  Kur…już po Chyrku? Tak czułem, że nie czuje się zbyt pewny na ważeniu i wyższy rywal sprawi problem. Szkoda, że nie zdążyłem. Coś więcej ktoś napisze?

  Puetz to likantrop 😉

 8. Dzięki. Wg 1 posta 2:50….To lipa. Miał wjechać jak Hulk jak bodajże Vae pisał, a ch*j z tego wyszedł 🙁 No, ale gilotyna będąc z góry to nieczęsto jest dobry pomysł. Tak jak ataki na nogę będąc w gardzie rywala.

 9. Gdzie będziecie oglądać mian card??? Dla mnie półciężki Peutz wygląda jak wyrzeźbiony ciężki bez tłuszczu…

 10. 30 zł to nie majątek, ale jak chcę jedną walkę obejrzeć to jeszcze się zastanowię

 11. Wolek

  30 zł to nie majątek, ale jak chcę jedną walkę obejrzeć to jeszcze się zastanowię

  Do piatku byla polowa tej ceny. Dla mnie ok., zwlaszcza odkad korzystam z chromecasta i moge elegancko ogladac na duzym ekranie.

 12. cypher

  Ale u tych Ruskich się czają koty. Chłopak z rekordem 1-1 robi marmoladę z gościa 7-2…

  A ich 1-0 obija naszego 4-1. Tyle znaczą rekordy i ocenianie po nich zawodników bez wiedzy o ich stylach, możiwościach, skali talentu, który jeszcze się rozwija. Walka weryfikuje wszystko.

 13. cypher

  Ale u tych Ruskich się czają koty. Chłopak z rekordem 1-1 robi marmoladę z gościa 7-2…

  U Rosjan chyba zawsze był "problem" z rekordami i nigdy nie wiadomo, czy ten 1-1 nie ma faktycznie np. 7-1

 14. cypher

  Ale u tych Ruskich się czają koty. Chłopak z rekordem 1-1 robi marmoladę z gościa 7-2…

  U Rosjan chyba zawsze był "problem" z rekordami i nigdy nie wiadomo, czy ten 1-1 nie ma faktycznie np. 7-1

 15. zbychumma

  licytacja na gali, fajny festyn

  Ale co tam się odpierdala, jakie kwoty! Ruskich to ponosi fantazja nieźle.

  :bayan:

 16. zbychumma

  licytacja na gali, fajny festyn

  Ale co tam się odpierdala, jakie kwoty! Ruskich to ponosi fantazja nieźle.

  :bayan:

 17. Ruskie sypia kasa ponad Milion Rubli za rekawice…
  a my placzemy ze na ufc rewards duzo punktow chca:crazy:

 18. Ruskie sypia kasa ponad Milion Rubli za rekawice…
  a my placzemy ze na ufc rewards duzo punktow chca:crazy:

 19. Widzowie pokonani przez licytację 😉 Gość zapłacił 77.000 zł za rękawice z podpisami Fedora i Rogoziny. A pieniądze pójdą na orenburski Dom Dziecka.

 20. Widzowie pokonani przez licytację 😉 Gość zapłacił 77.000 zł za rękawice z podpisami Fedora i Rogoziny. A pieniądze pójdą na orenburski Dom Dziecka.

 21. pawcio71

  Ktoś rozumie na co oni zbierają kasę?

  Pieniądze pójdą na konto Domu Dziecka w Orenburgu.

 22. pawcio71

  Ktoś rozumie na co oni zbierają kasę?

  Pieniądze pójdą na konto Domu Dziecka w Orenburgu.

 23. ale tą otoczkę świętowania "dnia pabiedy" i triufalnych komentarzy, że wygrywają sami "sowieccy gieroje" mogliby sobie darować…

 24. ale tą otoczkę świętowania "dnia pabiedy" i triufalnych komentarzy, że wygrywają sami "sowieccy gieroje" mogliby sobie darować…

 25. Świat ma chyba wyje**ne na to M-1, że nigdzie nie mogę znaleźć transmisji, ewentualnie zablokowana jest na Polskę 😉 UFC powinno się od Rosji uczyć walki z piractwem streamowym…albo jest jak mówię, świat ma wyje**ne 😉

 26. Świat ma chyba wyje**ne na to M-1, że nigdzie nie mogę znaleźć transmisji, ewentualnie zablokowana jest na Polskę 😉 UFC powinno się od Rosji uczyć walki z piractwem streamowym…albo jest jak mówię, świat ma wyje**ne 😉

 27. Jest traansmisja w necie na kanle Боец ТВ 😉 wystaczy wpsisac w google 😉

 28. Born2Kill link z komentarza granvorka… zablokowane na polske ale… pobierasz do chrome wtyczke hola wchodzisz na ta stronke z linka granvorka i klikasz ikonke hola na pasku. ikonka to taki plomyk i wtedy mozesz wybrac czy chcesz byc widziany jako niemiec, anglik czy inny… wybierasz Niemcy i viola super jakość

 29. Born2Kill link z komentarza granvorka… zablokowane na polske ale… pobierasz do chrome wtyczke hola wchodzisz na ta stronke z linka granvorka i klikasz ikonke hola na pasku. ikonka to taki plomyk i wtedy mozesz wybrac czy chcesz byc widziany jako niemiec, anglik czy inny… wybierasz Niemcy i viola super jakość

 30. Teraz Barnaoui. Mocno liczę na niego, Divnich ciężki przeciwnik ale do przejścia. Trochę martwi mnie długa przerwa między walkami Tunezyjczyka Oby świeżość i głód walki zaprocentowała na plus.

  #andnew

 31. Teraz Barnaoui. Mocno liczę na niego, Divnich ciężki przeciwnik ale do przejścia. Trochę martwi mnie długa przerwa między walkami Tunezyjczyka Oby świeżość i głód walki zaprocentowała na plus.

  #andnew

 32. Czemu Ci ruscy komentatorzy mówią co chwilę o Krzysztofie Włodarczyku ?

 33. Wow, ale bestia! Ten tajski klincz zrobił mega robote
  Będą z niego ludzie w przyszlości. Joe Silva wiesz co z nim zrobić 😎 Może nie od razu, młody, ma jeszcze czas na rozwój i złapanie doświadczenia potrzebnego zza Oceanem. Świetny występ!

 34. Wow, ale bestia! Ten tajski klincz zrobił mega robote
  Będą z niego ludzie w przyszlości. Joe Silva wiesz co z nim zrobić 😎 Może nie od razu, młody, ma jeszcze czas na rozwój i złapanie doświadczenia potrzebnego zza Oceanem. Świetny występ!

 35. Dziś się rano jakoś obawiałem tej walki. Dziwne zestawienie z półciężkim, po co to Marcinowi myślałem…No, ale oby zrobił wszystko po swojemu.

 36. Dziś się rano jakoś obawiałem tej walki. Dziwne zestawienie z półciężkim, po co to Marcinowi myślałem…No, ale oby zrobił wszystko po swojemu.

 37. ruscy mowili o Włodarczyku bo mysleli ze ich gieroj przetrwa napór i wygra walke 😀 tal samo jak było 2 lata temu w  walce Włodarczyka

 38. dziwne że ten Barnaui nie połamał sobie tych nóg na szczenie przeciwnika. Miał jeszcze większy deficyt łydek niż Bones. 😀

 39. dziwne że ten Barnaui nie połamał sobie tych nóg na szczenie przeciwnika. Miał jeszcze większy deficyt łydek niż Bones. 😀

 40. Panowie – ta seksowna Pani która zapowiada zawodników – jak ona się wabi? Wie ktos? Musze ja miec(w internecie)

 41. Panowie – ta seksowna Pani która zapowiada zawodników – jak ona się wabi? Wie ktos? Musze ja miec(w internecie)

 42. Za łatwo oddał plecy, było ciepło.

  Mr. Dirtytalk

  Pojedynek jest zakontraktowany na 5 rund czy na 3?

  5×5

  zbychumma

  10:8 Tybur

  Że co?!
  :santa:

 43. Za łatwo oddał plecy, było ciepło.

  Mr. Dirtytalk

  Pojedynek jest zakontraktowany na 5 rund czy na 3?

  5×5

  zbychumma

  10:8 Tybur

  Że co?!
  :santa:

 44. Assocati

  W 5 rundach to ja Marcina nie widzę 🙁

  Słabo przygotowany Marcin i zbyt męczy tą walkę.Te single-legi wchodzą tak ,że się zastanawiam za co ten Puetz dostał walkę o pas

 45. Assocati

  W 5 rundach to ja Marcina nie widzę 🙁

  Słabo przygotowany Marcin i zbyt męczy tą walkę.Te single-legi wchodzą tak ,że się zastanawiam za co ten Puetz dostał walkę o pas

 46. ale ten Tybura jest nudny, nie ogląda się tego przyjemnie
  dobrze, że w Rosji walczy, w UFC by go wygwizdali

 47. ale ten Tybura jest nudny, nie ogląda się tego przyjemnie
  dobrze, że w Rosji walczy, w UFC by go wygwizdali

 48. zbychumma

  dominacja 80% rundy

  To nie jest totalna dominacja, nie było ani chwili zagrożenia skończeniem…

  Marcin bardzo słabo już wygląda, a Puetz flying knee jeszcze odpierdzela.

 49. zbychumma

  dominacja 80% rundy

  To nie jest totalna dominacja, nie było ani chwili zagrożenia skończeniem…

  Marcin bardzo słabo już wygląda, a Puetz flying knee jeszcze odpierdzela.

 50. Ta stójka Tybura coraz bardziej mnie wkurwia niestety 😐 Z walki na walkę mam ten sam horror…

 51. Ta stójka Tybura coraz bardziej mnie wkurwia niestety 😐 Z walki na walkę mam ten sam horror…

 52. I chuj bombki strzelił. Te ekspresowe zwycięstwa w pierwszej rundzie strasznie go rozpieściły. Kardio katastrofa…

 53. I chuj bombki strzelił. Te ekspresowe zwycięstwa w pierwszej rundzie strasznie go rozpieściły. Kardio katastrofa…

 54. No i się kurwa sprawdziło. Po co była taka walka z półciężkim :-/ Ale chujnia…Złamany nos pewnie wpłynął też na cardio, ale i wybraniane obalenia chyba bardziej męczyło naszego ciężkiego niż niemieckiego półciężkiego :-/
  Macie swoją istotę przewagi kg w walce…

 55. No i lipa, przegrana, złamanie nosa chyba nie??? wyłączyłem stream bo się zdenerwowałem.

 56. Niezle tego się nie spodziewałem. Niestety gdy UFC juz blisko dla polaków zasługujących, przytrafia się porazka i plany trzeba odłozyć

 57. Kurwa Puetz "zlikwidował" Marcina. Terminator ładnie się pokazał nie można mu zarzucić. Marcin zdominował pierwszą runde, druga też raczej jego ale było widać ze im dłużej będzie to trwać tym cardio będzie siadać. W trzeciej zaczęło się pływanie, a ciosy kolanami swoje zrobiły. Mam nadzieje, ze Marcin wróci silniejszy i pokaże, ze to tylko wypadek przy pracy.

 58. spa

  Jak po UFC? a to nie tak, ze mogl odejsc z M1 tylko wtedy, gdy straci tytul?

  a po co on do UFC ma iść? chyba, że z Omielanczukiem wielki rewanż zrobią
  z ciężkiej nasi zawodnicy w UFC nie mają czego szukać

 59. może zrobią rewanaż Tybura miałby szanse napewno musi troche nad kondycja popracowac:)

 60. Born2kill

  No i się kurwa sprawdziło. Po co była taka walka z półciężkim :-/ Ale chujnia…Złamany nos pewnie wpłynął też na cardio, ale i wybraniane obalenia chyba bardziej męczyło naszego ciężkiego niż niemieckiego półciężkiego :-/
  Macie swoją istotę przewagi kg w walce…

  Przecież nos mu złamał pod koniec walki, a Marcin pływał już pod koniec pierwszej rundy…

 61. Jakie kur cardio Panowie…Gdy tyle nieudanych obaleń jest, a ciągła o nie walka to najmocniejsze cardio wysiądzie. Poza tym walczył z lżejszym gościem, mniej dźwigającym na sobie, choć ten początkowo miał problemy z ogarnięciem cięższego rywala. Na przestrzeni jednak całego dystansu to mogło robić znaczenie i zaczęło od 3 rundy niestety ;-(

  Nie wiem kiedy doszło do złamania. Pare kolan przyjął. Wygrał lżejszy, mnie to nie dziwi, choć pewnie pare osób na forum owszem. Poza tym, że tu akurat chodzi niestety o naszego topowego ciężkiego 🙁

 62. Ja peirdole, teraz kazdy bedzie jebał, że "papa UFC". Spadajcie Faryzeusze.

  I pamietajcie, że niemiec ważył 103 KG z kaloryferem. n

  I nie pierdolcie jaki to Tybura skonczony bo przegral PIERWSZA walke i to zacieta, która mógł wygrac w dwochj peirwszych rundach. Takie smieci co "War Tybura, do UFC" a jak raz noga sie powinie "Tybura pappa UFC, nie umie walczyc" mnie wkurwiaja.

  Sorry admini, poprawcie wulgaryzmy w razie czego.

 63. Nie można z taką stójką długo być mistrzem. Obóz w Tajlandii by się przydał bo taki Crocop, czy Gonzaga to by go zabili najdalej w 2 rundzie…

 64. Tylko mi tu nie pisać, że Tybura będzie w drugiej edycji Celibrity Splash, bo to nie prawda. Idę płakać w kąt… :cry::cry::cry:

 65. Kurwa, cała walka w zwolnionym tępie. Niech ten Tybura zbija fat i idzie do LHW, bo ten Peutz zjadał go warunkami i to w dodatku nieotłuszczonymi

 66. halibut

  Ja peirdole, teraz kazdy bedzie jebał, że "papa UFC". Spadajcie Faryzeusze.

  I pamietajcie, że niemiec ważył 103 KG z kaloryferem. n

  I nie pierdolcie jaki to Tybura skonczony bo przegral PIERWSZA walke i to zacieta, która mógł wygrac w dwochj peirwszych rundach. Takie smieci co "War Tybura, do UFC" a jak raz noga sie powinie "Tybura pappa UFC, nie umie walczyc" mnie wkurwiaja.

  Sorry admini, poprawcie wulgaryzmy w razie czego.

  Ja jestem za żeby takich baranów od razu banować i tyle.

 67. Nie wiem co napisać…

  Aż tak mogliśmy się pomylić ?
  Nie ma sensu wylewać pomyj ale zastanówmy się. Cardio tragiczne, stójka chaos, niepewność, obawa przed ciosami rywala. Ciągłe dążenie do klinczu i obaleń miało swój cel, unikac wymian bokserskich i nurkować po nogi w celu sprowadzenia gdzie Polak czuje się najlepiej. Gdzie jeszcze tlenu nie brakowało to udawało sie to czynić. Niestety gdy brakło zdrowia stojka Marcina została brutalnie obnażona.

  Świeczka trochę przygasła i nastroje się pogorszyły bo plany na przyszły rok były konkretne.
  Zdrowia i czekamy na powrót w wielki stylu jak to przyzwyczaił nas Tybur!

 68. Walka zawsze może być przegrana jeśli się do niej wychodzi, tym bardziej z kimś nie z 1 łapanki. Niestety. Miałem dziś rano to przeczucie po co takie zestawienie…No i niestety. Wydawało się, że Marcin ogarnie go jednak, bo początkowo kładł go jak dziecko, ale z czasem już było coraz gorzej ze skutecznością obaleń…aż wysiadł nam Marcin :-/
  Powinni zrobić NC, bo Marcin miał dwie rundy i prowadził na punkty 😉

 69. Mojso

  Ja jestem za żeby takich baranów od razu banować i tyle.

  Zwłaszcza, ze dał piękną walkę, swietne dwie rundy i mase emocji. A chyba dla emocji to ogladamy Panowie.

 70. Paradoksalnie ta porażka może mu pomóc. Pasa nie stracił, kontrakt raczej dalej będzie miał konkretny, a w M-1 jeszcze go czekają dwie walki. Teraz wie nad czym pracować, bo się chyba trochę rozleniwił ten nasz Tybur. Lepszy taki zimny prysznic z Puetzem niż miałby go ktoś w UFC poskładać w debiucie. No i nie ciąży mu już to 0 w rekordzie…

  @halibut A ty Stevie Wonder jesteś? Gdzie ta walka była piękna…

 71. @halibut masz 100% rację, ale zgodzić się musisz, że Marcin to jednopłaszczyznowy zawodnik, gdzie w ufc top 15hw bije cepa i przeciwnik pada.

 72. Ta porażka może Marcinowi dużo dać nauki na przyszłość. 2 dobre rundy, ale potem odcięło prąd, trzeba lepsze cardio na przyszłość robić, popracować nad stójką no i wydaje mi się że za dużo Tybur dźwiga na sobie, ale to akurat żadna zależność wśród zawodników.

 73. Wolek

  Kurwa, cała walka w zwolnionym tępie. Niech ten Tybura zbija fat i idzie do LHW, bo ten Peutz zjadał go warunkami i to w dodatku nieotłuszczonymi

  Po co? W ciężkiej jest niepokonany. Niech się dalej w niej bije, bo szanse są większe, ale niech walczy z ważącymi tyle samo…

  Walka piękna nie była, ale Tybur walczył dość mądrze i zdobywał punkty. No, ale 3 runda…

 74. Z porażek wynosi się najwięcej i jestem przekonany że Marcinowi wyjdzie to tylko na lepsze. Talent ma. Brawo dla Niemca, a Tajbura niech wraca silniejszy.

 75. Buczi

  @halibut masz 100% rację, ale zgodzić się musisz, że Marcin to jednopłaszczyznowy zawodnik, gdzie w ufc top 15hw bije cepa i przeciwnik pada.

  Zgodzę się, ze jednopłaszczyznowy w 70%, stójke potrafi miec niezla, lecz wiedzial ze z niemcem musi jej unikac. I nie zgodze sie, ze w UFC top 15 go posklada. Tam sa tacy fighterzy, ze m oglby rownie dobrze szybko odpasc, jak i dobic sie do top 5.

 76. Niemiec teraz będzie bronił dwóch pasów 👿 …. może lepiej że stało się to teraz niż pózniej w UFC 😉 Ciekawe czy Niemiec zacznie walczyć teraz w kategori ciężkiej M1 👿 .

 77. Bylem wrecz pewien wygranej przez Marcina. Nie ogladalem walki ale strasznie szkoda ze przegral.

 78. Porownujac klase przeciwnikow Marcina i Karola to tu Marcin wypada duzo lepiej. Poza tym z tym 'pelnym dystansem to sie zapedziles', jedna walka z Olim poszla na dystans gdzie Karol w drugiej rundzie spuchl.Kondycja 'w miare' to za duzo powiedziane.

 79. Dodałem Knotha.A kto z rywali Karola jest asem jak już o asach mowimy?

 80. Przegrana Tybury w walce z Putzem to prawie to samo gdyby Cain przegrał z Jonesem 😀 więc nie spinajcie dupy z przegranej z klasowym rywalem. Kiedyś w końcu Marcin musiał przegrać. Założę się, że jak kolejny z naszych niepokonanych np Sajewski albo Gamer przegrają jakąś walkę to polecą oooostre hejty. A Ci co hejtują to jestem niemal pewien że są to osoby które nie wiedzą co to sport i wysiłek wkładany w to co się robi i ciężka praca. Pozdro. Dla mnie Marcin jest teraz tak samo dobrym zawodnikiem jakim był przed tą przegraną. Z ciężkimi będzie mu łatwiej niż z Putzem który miał po prostu lepszą kondycję. W hw mało kto taką ma. Poza tym Marcin nie przegrał przez ko, poddanie czy decyzję tylko przez przerwanie lekarza.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.