M-1.Challenge.52.Poster

 

W najbliższy piątek w inguskim Nazraniu odbędzie się gala M-1 Challenge 52: Battle Of Narts. Na pierwszej jesiennej imprezie rosyjskiego M-1 rozstrzygnie się walka o tron w kategorii piórkowej, a swój debiutancki pojedynek dla organizacji Vadima Finkelsteina zaliczy polski średni – Bartosz Chyrek (MMA 4-0). Wszyscy mocno trzymamy kciuki! Poniżej znajdziecie krótką zapowiedź i pełną kartę walk gali w Inguszetii.

Transmisja na żywo startuje o godzinie 15.00 polskiego czasu na stronie M1Global.tv. Ok. 17.30 polskiego czasu rozpoczyna się główna karta, która wchodzi na antenę Rossija-2.

Niepokonany Bartosz Chyrek (MMA 4-0) w pierwszej walce w białym klatkoringu M-1 zmierzy się z 25-letnim Dagestańczykiem Magomedem Mutaevem (MMA 4-2). Kontrakt z rosyjską organizacją jest dla Polaka atrakcyjną perspektywą i wstrzelił się idealnie w czasie, wobec odwołanego pojedynku zawodnika gdyńskiego klubu Mad Dogs z bytomianinem Arkadiuszem Żabą na gali ICW MMA 2: Silesia Fight Night.  „Hulk” na rosyjską ziemię pojedzie w tym roku już po raz drugi. W lutym po ciężkiej walce na gali Legion Fight w Soczi Polak odklepał dźwignia prostą na staw łokciowy wymagającego Grachiyę Bozinyana. Mamy nadzieję, że i z tej bitwy wyjdzie z uniesioną dłonią. Reprezentant czołowego dagestańskiego klubu Gorets z pewnością postawi twarde warunki, ale to zawodnik, który popełnia też sporo błędów, co miało miejsce w finale trzeciego sezonu reality-show M-1 Fighter. Po dobrej i pewnej pierwszej odsłonie, gdzie spokojnie mógł zakończyć starcie przed czasem – zawodnik z Machaczkały oddał dosiad i został brutalnie uśpiony przez anonimowego Khalida Murtazalieva. Magomed Mutaev posiada tytuł Amatorskiego Mistrza Rosji i Europy w formule MMA. Jak do tej pory w jego profesjonalnym rekordzie widnieją tylko dwie porażki, z rąk naszego Antoniego Chmielewskiego i mocnego Czeczena Adama Khalieva. Obie walki Dagestańczyk przegrał po decyzjach. Jak oświadczyli organizatorzy wygrany tego starcia, wejdzie do ścisłej czołówki zawodników wagi średniej M-1, a zwycięstwo w Inguszetii otworzy nowe możliwości.

Po tym jak mocny Dagestańczyk Marat Gafurov (MMA 9-0) zwakował pas mistrzowski i odszedł do singapurskiej ONE Fighting Championship promotorzy M-1 Global długo rozważali komu zaproponować wolny tytuł w wadze piórkowej. Ostateczny wybór, nie bez przyczyny padł na doświadczonego Słowaka – Ivana Buchingera (MMA 27-4). W tym roku weteran brytyjskiego Cage Warriors w świetnym stylu wygrał dwa pojedynki na ringu M-1 i zdążył dorobić się przydomku – Koszmar Rosjan. „Buki” błyskawicznie poradził sobie z doświadczonym Sergey’em Golyaevem (MMA 23-11) i pewnie wypunktował innego starego wygę rosyjskiej sceny MMA – Mikhaila Malyutina (MMA 28-12). Na przeciw Buchingera stanie obiecujący i przekrojowy Azer – Tural Ragimov (MMA 9-1). Choć na próżno szukać w jego rekordzie takich nazwisk – zawodnik petersburskiego Mamishev Team walczy bardzo agresywnie i dynamicznie. Udowodnił to w starciach z Amerykaninem Lee Morrisonem (MMA 13-5) czy Aliyarem Sarkerovem (MMA 8-4). Ragimov potrafi świetnie łączyć stójkę z zapasami. Pojedynek tych zawodników będzie gwarancją znakomitego widowiska. Poniżej pełna rozpiska:

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrzowski M-1 w wadze piórkowej
66 kg: Ivan Buchinger (27-4) vs. Tural Ragimov (9-1)

Główna karta:

77 kg: Daniel Tabera (18-5-3) vs. Murad Abdulaev (13-3)
66 kg: Max Coga (9-3) vs. Magomed Idrisov (4-0)
70 kg: Artem Damkovsky (18-9) vs. Said Khalilov (12-11)
77 kg: Rustam Gadzhiev (3-2) vs. Ingiskhan Ozdoev (1-0)
84 kg: Bartosz Chyrek (4-0) vs. Magomed Mutaev (4-2)

Pozostałe:

77 kg: Shavkat Rakhmonov (0-0) vs. Adam Tsurov (2-1)
70 kg: Zurab Betergaraev (1-0-1) vs. Rustam Khasanov (6-2)
93 kg: Vladimir Mishchenko (7-6) vs. Murad Ismailov (3-0)
70 kg: Dmitriy Ermolaev (2-1) vs. Khamzat Dalgiev (0-1)
70 kg: Marat Tokhtamishev (0-0) vs. Abubakar Mestoev (0-0)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

6 KOMENTARZE

  1. co raz lepiej M1 nawet rywale o podobnym doświadczeniu

    nie to co kiedys jeden 0 walk, a drugi 30

  2. Ciekawa rozpiska. Warto obejrzeć, chociażby dla Chyrka i walki wieczoru.

  3. Tak w ramach ciekawostki – dywizja średnia M-1 nie jest wcale tak licznie obsadzona, jak na przykład ich kategoria półśrednia czy ciężka. Tak więc słowa organizatora, co do „szerszych horyzontów” dla wygranego walki Bartosza Chyrka z Magomedem Mutaevem są bardzo uzasadnione. Promotorzy zza Buga z pewnością będą planować rozbudowanie tej kategorii, jednym z kroków było m.in. zakontraktowanie Polaka. Droga do pasa jest bezapelacyjnie ciężka, ale jak widać krótka. Życzymy więc naszemu „Hulkowi”, aby przebył ją bardzo szybko i wkrótce zapukał do drzwi za którymi rządzą Vyacheslav Vasilevsky i Ramazan Emeev. A szanse przecież są! Powodzenia! Ogień!

    Mistrz M-1 w wadze średniej: Vyacheslav Vasilevsky (MMA 25-2). Poprzedni posiadacz pasa: Ramazan Emeev (MMA 11-3). Kat. średnia M-1: Anatoliy Tokov (MMA 16-1), Renat Lyatifov (MMA 27-18), Gregory Babene (MMA 16-11), Sergey Kovalev (MMA 6-0), Magomed Ismailov (MMA 6-3), Albert Duraev (MMA 4-3), Magomed Mutaev (MMA 4-2).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.