W dniu dzisiejszym w moskiewskiej hali Crocus-Expo miała miejsce ceremonia ważenia przed galą M-1 Challenge 32. Poza Amerykaninem Isaiahem Larsonem (MMA 14-6) wszyscy zawodnicy zmieścili się w zakontraktowanych limitach. Zapaśnik z Minnesoty miał ponad cztery kilogramy nadwagi i został zdyskwalifikowany. Nasz Marcin Zontek (MMA 11-7, #5 w Rankingu PL) bezproblemowo zrobił wagę. Poniżej uzyskane wartości.

Główna karta:

Pojedynek o tymczasowy pas mistrza M-1 Challenge w wadze ciężkiej
Open.: Magomed Malikov (109,9 kg) vs. Kenny Garner (119,2 kg)

Pojedynek o tymczasowy pas mistrza M-1 Challenge w wadze średniej
84 kg.: Arthur Guseinov (84 kg) vs. Mario Miranda (83,9 kg)

93 kg.: Maxim Grishin (91,8 kg) vs. Joachim Christensen (92,4 kg)
70 kg.: Artem Damkovsky (69,6 kg) vs. Musa Khamanaev (69,7 kg)
Open.: Arsen Abdulkerimov (118,1 kg) vs. Jessie Gibbs (113,7 kg)
84 kg.: Albert Duraev (84 kg) vs. Isaiah Larson (88,4 kg)^
77 kg.: Ramazan Esenbaev (77 kg) vs. Daniel Madrid (76,4 kg)
93 kg.: Salim Daudov (92,9 kg) vs. Marcin Zontek (92,9 kg)
70 kg.: Nikolay Kaushanky (70,2 kg) vs. Mantas Liulionis (68,1 kg)
70 kg.: Igor Egorov (70,2 kg) vs. Iftikhor Arbobov (70,2 kg)

^ – W związku z przekroczeniem przez amerykańskiego zawodnika zakontraktowanego limitu o ponad cztery kilogramy i brakiem możliwości zrobienia wagi z przyczyn medycznych – pojedynek między Isaiahem Larsonem, a Albertem Duraevem zostanie uznany za No Contest. Albert Duraev otrzyma rekompensatę finansową i prawo walki na gali M-1 Global: Fedor vs. Rizzo.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

6 KOMENTARZE

  1. Mam pytanie i bardzo proszę o odpowiedz.

     

    Czy M-1 robi tak jak to jest na KSW, czyli debiutant dostaje walkę o pas, albo zawodnik który raz pojawił się na gali??? No bo z tego co widzę to Miranda pojawił się raz na M-1 i już dostał walkę o pas (nie ważne że to jest o pas tymczasowy), czy takich przypadków było więcej na M-1???

  2. @Malymaja – Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie M-1 kontraktuje walki o pas, ale dawniej regułą było na przykład, że o tytuł mistrzowski rywalizował aktualny posiadacz z triumfatorami M-1 Selection w danej kategorii. Przykładów jest wiele, zaczynając od naszego Rafała Moksa, który po udanych występach na europejskiej edycji i finale M-1 Selection dostał walkę o tytuł w wadze średniej z Magomedem Sultanakhmedovem na dużej gali M-1 Challenge. Podobnie działo się z Amerykanami – Tomem Gallicchio, Jose Figueroą, Tysonem Jeffriesem czy Kennym Garnerem.

    Szczególnie w przypadku rosyjskiej federacji mnie akurat jakoś specjalnie nie rażą takie sytuacje, jak przytoczyłeś (chociażby z Mirandą). Nawet bardziej paradoksalnie lub nie odbywało się to z Yasubeyem Enomoto (o ile dobrze pamiętam), który w pierwszym występie na M-1 dostał od razu titleshota z Zavurovem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.