Już dziś w nocy prawdopodobnie ostatnia gala M-1 Challenge transmitowana w amerykańskiej telewizji Showtime. Dzień wcześniej odbyła się tradycyjna ceremonia ważenia, w której dwójka bohaterów walki wieczoru Rosjanin Shamil Zavurov i Szwajcar Yasubey Enomoto bez problemu zmieścili się w wymaganych limitach.

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza M-1 Challenge w wadze półśredniej
170 lbs.: Shamil Zavurov (169,4 lbs) vs. Yasubey Enomoto (169,4 lbs)

Główna karta:

155 lbs.: Jose Figueroa (155,2 lbs) vs. Artiom Damkovsky (155 lbs)
160 lbs.: Alexander Sarnavskiy (154,6 lbs) vs. Sergio Cortez (159 lbs)
185 lbs.: Tyson Jeffries (185 lbs) vs. Eddie Arizmendi (185,6 lbs)
145 lbs.: Bao Quach (144,4 lbs) vs. Alvin Cacdac (142,6 lbs)

Pozostałe:

150 lbs.: Aaron Miller (149,6 lbs) vs. Paul Webb (147,2 lbs)
155 lbs.: Max Martyniuk (155,2 lbs) vs. Chris Gomez (156,4 lbs)

22 KOMENTARZE

 1. Gdyby Moks wygral z Enomoto to mozliwe, ze jeszcze po jednej, czy dwoch kolejnych wygranych to on by sie bil o pas. Nie rozumiem za bardzo o co tobie chodzi w kwestii „znowu”. Enomoto nie jest posiadaczem pasa.

 2. A Enomoto pozniej jeszcze nie walczyl w USA?

  EDIT: Sprawdzilem 🙂 Walczyl na M-1 Challenge 27 z Thorpem

  sklep mięsny

 3. “Znowu” pojawilo sie jako, ze Kulti juz raz walczyl o pas M1, w sumie nie tak dawno. Przeciez wiesz.

 4. Wiem, wiem. Moze po prostu zle zinterpretowalem twoje slowa, Odebralem to tak jakby chodzilo ci ze by mial zawalczyc ponownie z Enomoto, tym razem o pas.

  Venom:
  Mozliwe, ze Moks dostal by od razu po tej walce title shota. Enomoto natomiast raczej nie wchodzil w rachube, bo M-1 w miedzy czasie probowalo dwa razy zestawic walke Zavurov-Magomedov. Nawet teraz Enomoto jest jako zastepstwo za Magomedova.

 5. No tak, ale gdyby Zavurov vs Magomedov odbyło się w pierwszym terminie, może Enomoto od razu zawalczył by ze zwycięzcą.

 6. Mozlliwe, ze by tak bylo.

  Z innej beczki, wiesz moze Venom cos o starcie Helda w turnieju piorkowym?

 7. transmija zaczyna się o 5 rano naszego czasu na wschodznim wybrzeżu, a na zachodnim leci z trzygodzinnym opóźnieniem.

 8. Gdyby doszło do gali KSW vs M-1, a o tym była kiedyś mowa w wywiadzie z Kawulskim, to zawodnicy z M-1 wygrali by tą rywalizacji bez probelmu..
  Kawulski stwierdził, że M1 upada na dno, także panie Maćku, trochę pokory, bo ich najlepsi zawodnicy są poziom wyżej niż chłopaki z KSW.

  Bedorf vs Fedor
  Janek vs Magalhaes
  Mamed vs Sultanakhmedov
  Zavurov vs Saidov
  Weichel vs Sowiński

  chyba nie ma nikt wątpliwości kto by wygrał ten pojedynek.

 9. Krótka analiza powyższych zestawień:

  Fedor vs. Bedorf – wyglądałoby to jak Monson vs. Emelianenko, tak sądzę.

  Janek vs. Magalhaes – mistrz ADCC byłby w stanie sklepać Błachowicza w parterze

  Mamed vs. Sultanakhmedov – nasz zawodnik wygrałby

  Zavurov vs Saidov – Aslambek nie zrobił na mnie większego wrażenia podczas walki z Moksem. Nie sądzę również, aby uporał się z zawodnikiem M-1

  Weichel vs. Sowiński – Kornik jest nieprzewidywalny i tu dałbym mu jednak wygraną 😉

  Wynik 3-2 byłby sukcesem…

 10. Jeśli ktoś uważa, że Vinny byłby w stanie zagrozić Jankowi to albo nie widział żadnej jego walki, albo ma problemy ze wzrokiem. Brazylijczyk ledwo wygrywa z Rosyjskimi bumami na galach M-1, Błachowicz by go rozbił z jedną ręką przywiązaną za plecami.

  Mamed też nie miałby problemów z Sultanakhmedovem, a Saidov nie byłby bez szans ani z Zavurovem, ani teraz z Enomoto. Kornik przy całej sympatii to jeszcze nie ta liga co Weichel, nie mówiąc o Karolu i Fedorze. Podsumowując 2-3 to pewniak, 3-2 bardzo realne.

 11. rzuciłem ten temat, bo irytuje mnie pycha Kawulskiego, za bardzo wierzy w swój geniusz i w mistrzostwo swoich zawodników…

  Co do Vinnyego, to wydaje mi się, że 50 na 50 z Jankiem, myśle że byłaby to najbardziej wyrównana i ciężka do wytypowania walka. Postawa Janka w 2 pojednykach z dobrym, ale nie rewelacyjnym Sokoudju, była przeciętna. 1 walka w której został zjedzony, drugą minimalnie wygrał na punkty wg. mnie, bez rewelacji jak na najlepszego półciężkiego w tym kraju.

  No i Mamed też by wygrał.

  także 4-1 dla M1, albo 3-2 w najlepszym wypadku.

 12. Dalej twierdze, że nie widziałeś żadnej z ostatnich walk Vinny'ego. Ostatnio walkę wygrywał z nim Mikhail Zayats, a wcześniej niewiele brakowało wygrałby z nim Viktor Nemkov. Vinny ma fatalną szczękę, słabą kondycję, beznadziejną stójkę i przeciętne zapasy. Janek rozbiłby go szybciej niż Valtonena.

  Natomiast jeśli chodzi o wagę średnią to Rafał Moks obalał Yasubeya Enomoto jak chciał. Biorąc pod uwagę fakt, że Aslambek jest lepszym zapaśnikiem i lepiej bije z góry, to taka walka to właśnie 50 / 50.

  Rozumiem, że niektórych irytuje promotorskie gadanie Kawulskiego, ale to nie powód, żeby za wszelką cenę deprecjonować polskich zawodników.

 13. @Venom

  Czy Moks z Enomoto walczyli w wadze średniej? Wydaje mi się, że w WW…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.